• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

کاشت مژه طبیعی قابل رشد

کاشت مژه طبیعی قابل رشد

کاشت مژه طبیعی قابل رشد امری محال و غیر قابل انجام نیست و در صورت انجام آن مراقبت های خاص خودش را نیاز دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. مژه به تار های مو بسیار ریز و کوچک که بر روی پلک است گفته می شود. مژه یکی از عوامل تکمیل کننده زیبای در صورت هر شخص است ولی ویژگی اصلی مژه ها محافظت از چشم ها در مقابل عوامل مهاجم خارجی که ممکن است به چشم آسیب بزند هست .

برخی افراد به صورت ژنتیکی ممکن است مژه های کم پشتی داشته باشند برخی دیگر نیز ممکن است به دلایلی مانند بیماری ، حادثه و … مژه های خود را از دست داده یا دچار کم پشتی آن ها شوند.

امروزه یکی از روش هایی که می توان با آن به در مان این مشکل پرداخت کاشت مژه طبیعی قابل رشد است . در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم.

کاشت مژه طبیعی قابل رشد

روش کاشت مژه طبیعی قابل رشد

این نوع از عمل زیبایی مژه ها در کلینک ها و مراکز زیبایی توسط متخصصین کاشت مو با دقت و ظرافت بالایی انجام‌ می شود. فولیکول زنده و طبیعی مو از ناحیه ی پوشت گوش فرد یا پشت سر او از عمق پوست با استفاده از ابزار های پزشکی برداشته می شود . این فولکول ها پس از برداشته شدن آن هایی که با مژه هماهنگی دارند انتخاب شده و طی یک جلسه کاشت مژه متناسب به نیاز مژه به مو  با ایجاد بی حسی موضعی با دقت و ظرافت کاشته می شوند. و یک سال زمان نیاز است تا مژه های کاشته شده رشد طبیعی و عادی پیدا کنند.

برای این که ظاهر مژه ها طبیعی جلوه کند کل مو ها در یک زمان کاشته می شود .

این روش کاشت شامل جایدهی ۲۵ تا ۵۰ تار مو در هر کدام از پلک های بالا است که این تعداد به مقدار مو های موجود و سایز و تراکم مژه های مورد انتظار بیمار بستگی دارد. کاشت مژه خطری برای بیمار ندارد و شکاف ایجاد شده برای کاشت مژه ۱ اینچ است که به سرعت بهبود پیدا میکند.

 نتایج

زمانی که مژه های کاشته شده به مرحله رشد طبیعی برسند این مو ها مانند دیگر مژه ها رشد طبیعی خواهند داشت که نتایج حاصل از این عمل طبیعی و دائمی بوده و توسط دیگران قابل تشخیص نیست. برای رسیدن مژه ها به مرحله رشد طبیعی باید یک سری نکات را رعایت کنیم. روش های بدون ضرر برای رشد سریع مژه بسیار زیادی هستند که هر فردی می توان از آن ها بهره ببرد.

به این نکته توجه داشته باشید که مژه ها بعد از دوهفته می ریزند و پس از ۳ ماه شروع به رشد مجدد و دائمی خواهند کرد.

شرایط کاشت مژه

برای استفاده از روش های مختلف کاشت مژه طبیعی و قابل رشد  فرد باید ویژگی ها و شرایط کاشت مژه را داشته باشد . یکی از این شرایط نداشتن بیماری مانند دیابت است.

داشتن بانک موی مناسب نیز از دیگر ویژگی ها است که می توان به آن اشاره کرد. معمولا همه افراد در حدی بانک مو خواهند داشت که بتوان برای پیوند مژه از آن استفاده کرد . ولی بیماران الوپسی نمی توانند از روش کاشت مژه طبیعی و قابل رشد استفاده کنند زیرا مژه ها پس از کاشت باز هم به دلیل بیماری می ریزند.

مراقبت های پس از کاشت مژه طبیعی و قابل رشد

به منظور جلو گیری از سوزش و خارش محل پیوند پس از عمل کاشت مژه طبیعی و قابل رشد ، استفاده از کمپرس سرد، پماد چشم و داروی ضد درد ضروری خواهد بود.

مژه ها را مرتب تمیز نگه دارید و آن ها را با روغن چرب کنید.

یکی از روِغن هایی که می توان از آن برای رشد مژه  کمک گرفت روغن زیتون است . روغن زیتون از دیگر مواد طبیعی است که می توان از آن برای تقویت مژه بعد از کاشت استفاده کرد . از دیگر مزیت های روغن زیتون که برای مژه ها به همراه دارد رساندن مواد غنی مانند اسید اولیئک و ویتامین E  می باشد که باعث رشد مژه ها می شود و همچنین در ضخیم تر شدن آن ها نقش بسزایی دارد.

بهتر است بانداژ چشم تا ۲۴ ساعت پس از کاشت مژه برداشته نشود.

سخن پایانی

امروزه مشکلات مختلفی مانند مشکلات تروئیدی ، اختلالات تغذیه ای ، عفونت های قارچی ، علت های ریزش مژه ها هستند. از آن جایی که مژه ها هم باعث زیبایی صورت می شوند و هم فاکتوری برای محافظت از چشم ها هستند خیلی اهمیت دارند. یکی از روش هایی که می توان از آن برای داشتن مژه هایی زیبا کمک گرفت کاشت مژه به طبیعی و قابل رشد است و دیدن تاثیر مو در زیبایی می باشد.


آخرین اخبار و مقالات

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول، دوم و سوم‌

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول، دوم و سوم‌+ مراقبت های لازم

نتیجه کاشت مو در سه ماه اول، دوم و سوم به چه صورت است؟ طی چند سال اخیر کاشت مو به یکی از روش‌های زیبایی تبدیل‌شده که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. اما این مسئله غیرممکن است. چون این روش هر چقد... (ادامه)

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

آیا کاشت مو بدون تراشیدن موی سر امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو بدون تراشیدن موی سر امکان پذیر است؟در حال حاضر خیلی از افراد از کم پشتی و ریزش مو رنج می برند. برای حل این مشکل اکثرا کاشت مو را انتخاب می کنند. احتمالا متوجه این موضوع شده اید که برای کاشت ... (ادامه)

بهترین داروی تقویتی بعد از کاشت موی طبیعی چیست؟

داروی تقویتی بعد از کاشت موی طبیعی کدام است؟ درحال‌حاضر به دلیل بروز یک سری مشکلات، ریزش مو در بین افراد بسیار شیوع پیدا کرده اما در خانم‌ها این معضل بیشتر دیده می‌شود. این مسئله  اعتمادبه‌نفس اف... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار