• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل چه مراحلی داشته و هزینه آن چقدر است؟ امروزه یکی از مشکلات موجود در زمینه زیبایی صورت برای آقایان، کَم­پُشتی موهای صورت است.

این کَم ­پُشتی و یا طاسی برای خیلی از آقایان قابل قبول نبوده و همواره راه حلی دائمی و همیشگی برای حل این مسئله­ ی مهم هستند.

راه حل­ های درمانی بسیاری در این زمینه وجود دارد که فَرد باید با تجویز پزشک متخصص پیگیری نماید.

اما شایان ذکر است که در اغلب اوقات نتیجه حاصل از این راه حل­های درمانی یا موقت و زود گذر است و یا با توقع فَرد، فاصله بسیار زیادی دارد.

یکی از بهترین راه ­ها برای پُرپُشت کردن موهای صورت (برای کسانیکه ریش و سبیل کم­ پُشت دارند یا بخش­ هایی از صورت آنها دچار طاسی است و یا بطور کلی ریش و سبیل ندارند) کاشت ریش و سبیل طبیعی و قابل رُشد و دائمی ­است.

کاشت ریش و سبیل طبیعی حتی می­تواند راه حل بسیار مناسبی برای پوشش دادن و مخفی کردن انواع اِسکار باشد.

به عنوان مثال در مواردی ­که بر روی صورت فَرد اِسکار ناشی از سوختگی، آکنه، زخم بُرِش، بخیه و یا جراحی وجود دارد و این امر موجب نارضایتی فرد شده ­است می­ توان با کاشت ریش و سبیل بر روی این نواحی، زیبایی از دست رفته را دوباره به فَرد بازگرداند.

برای اینکه موهای کاشته شده بر روی انواع اِسکارها رُشد نمایند و همانند یک ریش و سبیل طبیعی باشند، ابتدا باید از وجود خون­ رسانی در زیر پوست ناحیه اِسکار مطمئن شد که این امر با یک معاینه بسیار ساده توسط متخصص قابل تشخیص است.

امروزه اکثر آقایان به داشتن صورت جذاب و ریش و سبیل پر پشت بسیار اهمیت می دهند ولی به علت دلایل مختلف ریش و سبیل آنها پر تراکم نیست که این مشکل را می توان از طریق کاشت ریش و سبیل حل کرد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی هر آنچه باید در باره کاشت ریش و سبیل بدانید می پردازیم.

 

کاشت ریش و سبیل

 

امروزه می­توان از روش­ هایی که برای کاشت موی سر استفاده می­شوند برای کاشت موی صورت و یا همان کاشت ریش و سبیل نیز استفاده نمود بدون اینکه کوچکترین عارضه ­ای رُخ دهد. کاشت مودر ناحیه صورت با کاشت مو در ناحیه سَر تفاوت­های اساسی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

باتوجه به اینکه محل گیرندهِ پیوند در کاشت ریش و سبیل ، صورت است، کاشت گِرَفت ­ها باید با دقت و ظرافت بسیار بالایی انجام پذیرد تا ریش­ و سبیل کاشته شده شاخصه­ های یک ریش و سبیل طبیعی را دارا باشد.

این شاخصه­ ها، زاویه خواب، تراکم مناسب و حالت رویش طبیعی موهای آن است.

چناچه در کاشت ریش و سبیل طبیعی این فاکتورها به نحو احسن پیاده سازی شود، ریش و سبیل کاشته شده بسیار نزدیک به یک ریش و سبیل طبیعی خواهد بود.

لازم به ذکر است که هر مرکز کاشت مویی توانایی پیاده ­سازی این پارامترها را ندارد و چناچه بدنبال کاشتِ ریش و سبیل طبیعی و با کیفیت بالا هستید حتما با دیدن نمونه­کارهای انجام شده در آن مرکز از تبحر تیم پزشکی آن مجموعه اطمینان حاصل فرمائید.

کاشتِ تخصصی ریش و سبیل در کلینیک تخصصی پوست و موی مُدرن با بکارگیری دستگاه­ هایی به­ روز و پیشرفته و بهره ­گیری از تیم پزشکی متخصص و متبحر انجام می­شود که نمونه­ های موفق بسیاری که از این مجموعه برای رسیدن به هدف خود استفاده کرده­اند، گواه این ادعاست.

در مجموعه تخصصی پوست، مو و زیبایی مُدرن، نوع و مدل خط ریش، طرح، تراکم، حالت و زاویه خواب ریش و سبیل کاشته شده با اعمال نظر مستقیم متقاضی کاشت انجام شده و این مجموعه هیچ محدودیتی در پیاده­ سازی طرح دلخواه شما عزیزان ندارد.

طراحی مُدل ریش و سبیل کاملا با توجه به الگوی صورت فَرد بوده و کاملا متناسب با ماتریس زیبایی صورت آن فرد خواهد بود. بنابراین شما عزیزان می­ توانید ریش و سبیلی کاملا با سلیقه شخصی خود داشته باشید.

برای درک بهتر از هر آنچه باید در باره کاشت ریش و سبیل بدانید ابتدا در باره خود این کاشت صحبت می کنیم‌. این کاشت یکی از روش های درمان برای افرادی است که از ریزش موی ریش و سبیل خود ناراحت هستند و به دنبال رفع مشکل می باشند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از فولیکول های پشت سر موها برداشت و به ناحیه صورت کاشته می شود و به این ترتیب دیگر دچار ریزش نمی شوند و سالیان سال دوام و ماندگاری دارد.

 

 

در کلینیک مُدرن حتی این امکان وجود دارد که متقاضی کاشت ریش روی تمامی مراحل طراحی ریش و سبیل خود نظارت مستقیم داشته باشد.

فرآیند کاشت موی طبیعی در ناحیه صورت که کاشت ریش و سبیل گفته می­شود، در حالت کلی شامل 5 بخش اساسی زیر است:

1. برداشت از قسمت اهدا کننده گِرَفت ها (که در اغلب مواقع بانک موی متقاضی است و در پُشت سر وجود دارد.)

 

کاشت ریش و سبیل

 

در این مرحله، با استفاده از تکنیک­ های موجود در این زمینه، از محل اهدا کننده، برداشت گِرَفت صورت می­گیرد. این برداشت می­تواند به روش­های متعددی می‌­تواند باشد که در این قسمت به شرح مختصر چند روش اصلی­ زیر می­‌پردازیم:

بهترین روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ری و سبیل با تکنیک اِف آی تیFIT:

در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله پانچ و یا هولدِر دستی انجام می­شود و از قدیمی­ ترین روش­ های موجود در این زمینه است و تقریبا منسوخ شده است.

این روش سنتی است و با برش بانک مو گرافت ها برداشت و به صورت کاشت می شود که تراکم بالایی را در صورت بیمار می توان ایجاد کرد. در این روش خونریزی ، دوره نقاهت و بخیه خوردن وجود دارد.

 

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو یی FUE:

در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

در این روش با استفاده از ابزارهای پیشرفته از بانک مو گرافت ها برداشت می شود. در این روش کمترین زخم و خونریزی را دارد و دوره نقاهت آن کوتاه و سریع به فعالیت های روزمره خود بیمار بر می گردد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان مدرن کلینیک به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه کاشت ابرو مشاوره و راهنمایی بگیرید.

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِس یو تی SUT:

این تکنیک چیزی اضافه بر تکنیک اِف یو یی نداشته و فقط یک اسم غیر علمی برای تکنیک FUE بوده و در صورت جستجو در سایت­ها و مقالات معتبر خارجی متوجه خواهید شد که تکنیک اِس یو تی SUT هیچ پایه و اساس علمی ندارد.

این روش توسط ابزارهای جدید و پیشرفته انجام می شود که فولیکول ها بدون آسیب و دقیق از بانک مو جدا و به صورت بیمار پیوند داده می شود که این روش بسیار ظریف و ریزش مو ندارد.

کاشت ریش تکنیک سوپر اِف یو یی Super FUE یا S.FUE:

این روش در واقع همان روش اِف یو یی است با کمی تفاوت.

تعریف غیر رسمی: در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­ شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است

و فرق آن با روش اِف یو یی در این است که در این تکنیک، گِرَفت­های برداشته شده از بانک مو را پس از برداشت، کات (CUT) کرده و پس از مرتب سازی (Sort) و دسته­ بندی، در شکاف­ هایی که قبلا در ناحیه مورد نظر ایجاد شده است، می­کارند.

شایان ذکر است که انجام عمل کات و دسته­ بندی گِرَفت ­ها تاثیر شِگَرف و بسیار زیادی در طبیعی دیده شدن منطقه کاشته شده داشته و باعث می­شود که موهای کاشته شده عروسکی و یا مسواکی شکل به نظر نرسند.

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو تی FUT:

در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله جراحی و برداشت یک نوار باریک یا همان فِلَپ Flap انجام می­شود و با توجه به اینکه در این روش فاصله زمانی بین برداشت و کاشت گِرَفت­ها بسیار اندک است، موهای کاشته شده بوسیله این تکنیک از کیفیت بسیار بالایی برخوردارهستند.

پس در این روش یک نوار نازک از بانک مو برداشت و به صورت کاشت می شود . در این روش به علت نواری بودن تراکم ریش بسیار بیشتر است و بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند.

 

2.جداسازی، تفکیک و دسته بندی گِرَفت­های برداشته شده، بر اساس نوع و ضخامت آنها.

باتوجه به تکنیک برداشت که در مرحله قبل توضیح داده شد (در صورت نیاز) در این مرحله، جداسازی گِرَفت­ های برداشته شده از مرحله قبل، زیر میکروسکوپ­ های مخصوصِ این کار و توسط تیم زبده کات (بُرِش)  و دسته بندی (Sort) صورت می­گیرد.

3. طراحی قسمتی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند. (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است)

به قسمت و محلی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند، محل گیرنده پیوند نیز گفته می­شود. طراحی محل گیرنده پیوند کاملا با اعمال سلیقه و نظر مستقیم متقاضی کاشت انجام خواهد شد.

4. ایجاد شکاف­ های با تراکم بالا و بسیار ظریف در قسمت گیرنده پیوند.

مرحله با توجه به مقدار گِرَفت­ های برداشته شده از بانک موی متقاضی لازم است که شکاف ­هایی در محل گیرنده پیوند (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است) ایجاد شوند.
، تعداد، عمق، زاویه خواب و نحوه ایجاد این شکاف­ها تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی پیوند مو دارد.

از اینرو در این بخش به توضیح مختصری در این رابطه می­پردازیم:

در فرآیند کاشت مو، ظرافت شکاف­ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا هرچه این شکاف­ ها ظریف­ تر باشند می­ تواند در واحد سطح تعداد شکاف بیشتری ایجاد کرد و به تبع آنتعداد موی بیشتری کاشت.

از طرفی دیگر ایجاد شکاف ­هایی ظریف، باعث هرچه طبیعی ­تر به نظر رسیدن قسمت کاشته شده خواهد بود. یکی از دلایلی که باعث می­شود خط رویش یا Hairline یک فرد بسیار مصنوعی یا به اصطلاح عروسکی شکل به نظر برسد عدم ایجاد شکاف­ هایی ظریف در این ناحیه است.

با استفاده از ابزارهای مُدرن و سوزن­ هایی بسیار ظریف و نازک می­توان شکاف­ هایی بسیار ظریف ایجاد کرد.

2-4 تعداد شکاف­ ها:

تعداد شکاف­ های ایجاد شده در محل گیرنده پیوند، تعیین کننده تراکم موهای کاشته شده خواهد بود.

شایان ذکر است که هرگز نمی ­توان تراکمی مانند تراکم یک موی طبیعی ایجاد کرد. زیرا همه مساحت پوست سر تقریباً ۵۰۰ سانتیمتر مربع می‌باشد، که دارای حدود ۲۰۰ تار مو در سانتی‌متر است و ایجاد این تعداد شکاف با ابزارهای موجود غیر ممکن است

ولی با روش­های مُدرن و به روز می­ توان نزدیک به این مقدار شکاف ایجاد کرد و این تعداد نیز قابل قبول بوده و تغییری بسیار شِگَرف در چهره متقاضی ایجاد خواهد کرد.

با کاشت تقریبا 5000 گِرَفت در سطح سری که دچار کَم­ پُشتی کامل است می­ توان در این محل تراکم خیلی خوبی ایجاد کرد.

(واحد شمارش موی سر گرافت است نه تار مو. هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که از ریشه به هم ارتباط دارند.)

3-4 عمق شکاف­ ها:

پوست از سه لایه تشکیل شده ­است . لایه خارجی و بیرونی آن اِپیدِرم و لایه میانی دِرم، و لایه سوم هیپودِرم نام دارد.

در قسمت مربوط به ساختار و آناتومی پوست انسان، به طور مفصل به جزئیات این مفاهیم خواهیم پرداخت.

ایجاد شکاف ­هایی که بسیار کم عُمق هستند باعث می­گردد که موهای کاشته شده بسیار سریع­تر وارد فاز رویش مجدد شوند

ولی در عوض عُمر طولانی نداشته باشند. بنابراین کاشت مو در عمق مناسب، باعث ماندگاری طولانی ­تر موهای کاشته شده خواهند شد.

4-4 زاویه خواب شکاف ­ها:

تنظیم زاویه خواب شکاف­ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا گِرَفت­های کاشته شده در این شکاف­ها در همان زوایه­ایی رُشد خواهند کرد که شکاف­های آنها قبلا ایجاد شده ­اند.

داشتن موهایی مرتب، هم راستا و با زاویه خواب مناسب همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این مسئله در بحث کاشت ابرو و ریش و سبیل از اهمیت بالاتری نسبت به کاشت مو برخوردار است.

باتوجه به نقش مهم و تاثیرگذار این زوایا در کیفیت نتیجه نهایی حاصل از کاشت، لازم است که به دقیق بودن زاوایای کاشت اهمیت ویژه­ای داد.

5. کاشت گِرَفت­ های تفکیک شده در ناحیه گیرنده پیوند.

در این مرحله، کاشت گِرَفت ­ها در قسمتی که قبلا طراحی شده است و شکاف­ هایی در آن ایجاد شده ­اند، صورت می­گیرد.

 

کاشت ریش و سبیل

 

با توجه به اینکه در مرحله قبل شکاف­ هایی بسیار ظریف و کوچک ایجاد شده است، قراردادن و کاشت گِرَفت­ ها در این شکاف ­ها باید با دقت و ظرافت تمام انجام شود تا ریشه گِرَفت ­ها حین کاشت صدمه نبینند زیرا در صورت صدمه دیدن این ریشه­ ها، موهای کاشته شده، رُشد نخواهند کرد.

پارامتر مهم دیگر در این مرحله سرعت انجام کار است. همانگونه که قبلا اشاره شد باید سعی کرد که مدت زمانیکه گِرَفت­ ها بیرون از پوست هستند را به حداقل رساند تا گِرَفت­ های کاشته شده کیفیت خود را از دست ندهند.

کلینیک مُدرن با بهره گیری از تیم پزشکی متعهد و متبحر خود، توانسته است تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و ریش و سبیل را بصورت تیمی انجام داده و با بالاتر بردن سرعت و دقت در کاشت، صرفه جویی بسیار خوبی در مدت زمان لازم برای انجام این عمل، نماید.

از طرفی دیگر انجام کار تیمی باعث شده است که تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و حتی ریش ­و سبیل تنها دریک روز انجام شده و عزیزانی که از نظر زمانی محدودیت دارند بتوانند تنها با اختصاص دادن یک روز به این کار، به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابند.

موهای کاشته شده پس از گذشت چند ماه (طول این دوره مشخص نبوده و برای هر فرد متغییر است) رُشد کرده و قابل اصلاح و تراشیدن با تیغ و یا ماشین ریش تراش خواهد بود. و در نهایت باید گفت که این موهای کاشته شده تمامی ویژه­گی­های یک ریش طبیعی را پیدا خواهند کرد.

برای آگاهی از اینکه کدام تکنیک برای کاشت ریش و سبیل شما مناسب است و به تبع آن چه مقدار هزینه ­ایی باید برای انجام این کار در نظر بگیرید می­توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین ما در ارتباط باشید و یا با دریافت وقت قبلی و مراجعه حضوری، از مشاوره رایگان و تخصصی در این زمینه بهره­ مند شوید.

 

مزایای کاشت ریش طبیعی

در مورد موضوع هر آنچه باید در باره کاشت ریش و سبیل بدانید می توان به مزایای این عمل زیبایی  اشاره کرد که اعتماد به نفس مردان بیشتر ، ریش و سبیل طبیعی و دائمی و از نظر ظاهری بسیار جذاب و خوش تیپ می شوید. از مزایای دیگر این کاشت ریش از پوست صورت خود در برابر اشعه های مضر آفتاب مراقبت و محافظت می کنید.

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل

موهای خود را کوتاه ولی اصلاح نکنید و آنها را رنگ و یک روز قبل از عمل نشویید. آزمایشات قبل از عمل را انجام و سوابق بیماری ها و داروهای خود را به پزشک اطلاع دهید. از مصرف دخانیات و الکل دوری کنید . برخی داروهای خود را با نظر پزشک قبل از عمل قطع کنید و از خوردن برخی مواد غذایی مانند فست فود ، قهوه و غیره خودداری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

در مورد هر آنچه باید در باره کاشت ریش و سبیل بدانید می توان به مراقبت های بعد از کاشت ریش اشاره کرد که ضد عفونی کردن محل کاشت و برداشت بسیار مهم است . مصرف داروهای که پزشک مانند آنتی بیوتیک ها تجویز کرده است باید مصرف شود . تغذیه مناسب بیمار ، شستشوی دست و صورت ، عدم فعالیت های سنگین و سایر موارد را باید توجه کنید.

هزینه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل بستگی به عوامل مختلفی دارد مانند طراحی ریش و سبیل ، تراکم مو ، بانک موی فرد ، تخصص پزشک ، کلینیک معتبر ، استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن و غیره می باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت مرکز مدرن کلینیک مراجعه و نحوه کاشت مو را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد هر آنچه باید در باره کاشت ریش و سبیل بدانید صحبت کردیم که امروزه کاشت ریش و سبیل در بین افراد گسترش پیدا کرده است و از این عمل زیبایی به علت کیفیت بالا و ماندگاری بالا استقبال بسیاری شده است که به همین منظور شما می توانید با مدرن کلینیک ارتباط و از نحوه کاشت مو اطلاع حاصل کنید.

 

 

 

منبع : www.gq.com


Subscribe
Notify of
guest
4 نظرات
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی
مهدی
2 years ago

سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون.من خودم ۲۸ سالمه مشکل ریش دارم خیلی دوسدارم داشته باشم اما بخاطر مشکل مالی حسرت به دل موندم….

ali
ali
1 year ago

هزینه کاشت مو و ریش و سبیل چقدره؟

morteza
morteza
1 year ago

من ریشم بصورت سکه ای ریخته
چه راه حلی براش دارین؟

مازیار عابدی
مازیار عابدی
1 year ago

برای کاشت ریش و سبیل هم مثل کاشت مو روشی در نظر گرفتید؟

آخرین اخبار و مقالات

راهنمای انتخاب رنگ ابرو برای کاشت

راهنمای انتخاب رنگ ابرو برای کاشت

فهرست محتوا Toggle انتخاب بهترین رنگ ابرو برای کاشتدر کاشت ابرو می‌توان رنگ ابرو را انتخاب کرد؟نکاتی برای انتخاب رنگ ابرو انتخاب رنگ ابرو برای کاشت، مسئله ای است که فرد باید با پزشک مشاور خود صحبت کند ... (ادامه)

ترک پوست سر پس از کاشت مو

دلایل ترک پوست سر پس از کاشت مو چیست؟

ترک پوست سر پس از کاشت مو به چه دلیل رخ می دهد؟ این عارضه ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. از جمله اینکه بعد از کاشت مو، معمولا پوست سر به دلیل عفونت یا تحریک پوست، التهاب پیدا می کند و به ترک... (ادامه)

آیا پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟

پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟

پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟ بلی، پیوند مو یک روش پیشرفته و دقیق است که توسط جراحان ماهر، با استفاده از تکنیک های مدرن انجام می شود. این روش به طور کلی به دو نوع FUT و FUE تقسیم می شود. در روش... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار