• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

لیپوماتیک یا پیکرتراشی

فهرست محتوا

همه چیز درباره لیپوماتیک این معجزه عصر حاضر!

لیپوماتیک، راهی کوتاه برای رسیدن به هدفی بزرگ

وقتی صحبت از لیپوماتیک به میان می آید چندین سوال اساسی مطرح می گردد، در این مقاله سعی کرده ایم به این سوالات به تشریح پاسخ دهیم.

سوالات متداول در لیپوماتیک

1. لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

2. چاقی موضعی چیست و لیپوماتیک چگونه این چاقی را از بین می برد؟

3. مزایای لیپوماتیک چیست و تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست و در نهایت کدام بهتر است؟

4. هزینه لیپوماتیک چقدر است و یا نحوه محاسبه هزینه در لیپوماتیک چگونه است؟

5. آیا پس از انجام لیپوماتیک چربی ساکشن شده حتما باز می گردد؟

6. بروز تب و اختلال در قاعده گی پس از لیپوماتیک نگران کننده است؟

7. آیا لازم است پس از انجام لیپوماتیک از کمپرس سرد و گرم استفاده کرد؟

8. احساس سر گیجه حاصل از در آوردن گِن به چه دلیلی است؟

9. ناحیه هایی که می توان روی آنها عمل لیپوماتیک انجام داد کدام است و یا به عبارت دیگر با لیپوماتیک می توان چربی های موضعی کدام قسمت های بدن را از بین برد؟

10. چه افرادی برای انجام لیپوماتیک کاندید هستند و آیا همه می توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

11. قبل از انجام لیپوماتیک چه کارها و آزمایش هایی لازم است؟

12. آیا برای انجام لیپوماتیک نیاز به بیهوشی است یا بدون بیهوشی هم می توان اقدام به لیپوماتیک کرد؟

13. عوارض ناشی از لیپوماتیک چگونه است؟

14. دوره نقاهت لیپوماتیک به چه شکل است و بعد از لیپوماتیک چه مراقبت هایی لازم است؟

15. آیا در صورت عدم اصلاح رژیم غذایی روزانه و ممارست در پُرخوری، چربی های از دست رفته باز می گردد؟

16. برای نگهداری از نتیجه بدست آمده از لیپوماتیک چه کارهایی لازم است؟

 

لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

امروزه به دلیل وجود مشغله های فراوان و کمبود وقت آزاد برای انجام یک فعالیت ورزشی منظم روزانه و عدم پیروی از رژیم غذایی سالم و کم کالری و استفاده بیش از حد از فست فودها که سرشار از روغن، چربی اشباع و نمک فراوان هستند، داشتن اندامی متناسب و بدون چربی تقریبا برای بیشتر افراد یک رویاست. بیشتر افراد همواره بدنبال راهی کوتاه (و بدون عوارض قابل توجه) هستند تا اندام ایده آل خود را بدست بیاورند.

این افراد مدعی هستند که اگر به اندام مد نظر خود برسند از آن به بعد برای حفظ آن از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و حاضرند از یک برنامه منظم ورزشی و یک رژیم سَبُک غذایی پیروی نمایند. اگر شما از این دسته از افراد هستید، ما شما را به چهره و اندام ایده آل تان می رسانیم. در این راه بهترین روش، استفاده از لیپوماتیک است که در ادامه به توضیح اجمالی این روش می پردازیم.

امروزه لیپوماتیک پُر طرفدارترین روش لاغری موضعی در زمانی کوتاه است و بدلیل عوارض قابل اغماضی که دارد مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

لیپوماتیک یک روش مُدرن و تقریبا بدون عوارض برای رسیدن به لاغری موضعی است. به لیپوماتیک پیکرتراشی نیز می گویند به این دلیل که با استفاده از روش لیپوماتیک می توان چربی موضعی قسمت هایی از بدن (که از حالت تناسب خارج شده است) را خارج کرد و با یک تغییر کوچک در رژیم غذایی مانع از برگشت چربی ها به آن قسمت شد.

در لیپوماتیک لوله ای به نام کانولا که دارای حرکت های رفت و برگشتی و چرخشی و لرزان است به داخل شکم فرستاده می شود. با استفاده از حرکات کانولا پیوند بافت چربی ها شکسته می شود. بعد از انجام این کار، چربی ها با ساکشن از بدن خارج می گردد. برای ورود کانولا به بدن  ابتدا لازم است یک یا دو حفره به اندازه سه یا چهار میلی متر ایجاد گردد و این کار با استفاده از بی حسی تامسنت انجام می شود.

در واقع در لیپوماتیک دیگر نیازی به جراحی و بریدن پوست و یا ایجاد اِسکارهای غیر قابل تحمل نیست.

در انجام لیپوماتیک حتما نیازی به بیهوشی نیست و اصلا می توان گفت که چون متقاضی لیپوماتیک حین انجام این کار کاملا هوشیار است و می تواند حرکت کند می تواند تصویر واضحی از خطوط و انحنای بدن خود در اختیار متخصص قرار دهد تا ایشان بتواند در نهایت پیکری تراشیده را خلق کند.

چاقی موضعی چیست و لیپوماتیک چگونه این چاقی را از بین می برد؟

چاقی موضعی را می توان این گونه تعریف کرد که فرد به طور کلی دارای اندامی لاغر و یا متناسبی است ولی در ناحیه شکم و پهلو دارای چربی انباشته شده است. این چاقی و چربی موضعی معمولا در پهلوها، زیر شکم و روی شکم و یا پُشت فرد انباشته می شود. در این حالت فردی که چاقی موضعی دارد فقط در نواحی خاصی چربی اضافه دارد. برای از بین بردن چربی موضعی در نواحی پر حجم مانند پهلو ، زیر شکم ، بازو، ران ، داخل ران ، غبغب و یا پشت کمر می توانید از لیپوماتیک استفاده کرده و با خارج کردن چربی از این نواحی دوباره اندامی زیبا و تراشیده داشته باشید.

 

مزایای لیپوماتیک چیست و چه تفاوتی بین لیپوماتیک و لیپوساکشن وجود دارد و در نهایت کدام بهتر است؟

تا به امروز روش های متعددی برای از بین بردن و خارج کردن چربی های موضعی وجود داشته است. اما شرط ماندگاری این روش ها در حوزه پزشکی چیست؟

الف. بالا بودن رضایت متقاضیان بعد از انجام این کار

ب. دوره نقاهت کم دردسر و کوتاه مدت

ج. بالا بودن ضریب ایمنی و پایین بودن احتمال ایجاد آمبولی و عفونت

د. حفظ ظاهر متناسب شکم و ناف

به هنگام استفاده از روش های قدیمی و سنتی همواره بقایایی از چربی مانند گلوله در زیر پوست باقی می ماند و این در حالی است که در لیپوماتیک لایه چربی زیر پوست کاملا مسطح است و یکنواختی آن حفظ می گردد و بعد از انجام لیپوماتیک به هنگام لمس شکم متوجه وجود ناهمواری و تکه تکه های چربی نخواهید شد.

عزیزانی که لیپوساکشن و یا لیپولیزر انجام داده اند همواره از زمان طولانی مدتی که باید گِن بپوشند شکایت دارند. در لیپوساکشن و لیپولیزر پس از عمل حتما باید به ترتیب 6 و 4 ماه گِن پوشید. پوشیدن این گِن ها واقعا سخت است حتی در زمستان (چه برسد به تابستان) این زمان در لیپوماتیک (برای جمع شدن بهتر پوست) نهایتا به 30 روز می رسد.

در روش های قدیمی معمولا بیهوشی نیاز است و اگر از بی حسی موضعی استفاده شود بیمار احساس ناراحتی و درد زیادی خواهد داشت. حال آنکه در روش لیپوماتیک استفاده از بی حسی موضعی برای انجام کار کافیست و بیمار درد خاصی را تجربه نمی کند!

در روش های قدیمی، تورم و ترشح از محل حفره های ایجاد شده برای خارج کردن چربی ها، تا روزها ادامه دارد حال آنکه در لیپوماتیک تمامی این ترشحات معمولا تا 48 ساعت از بین خواهد رفت.

همانگونه که می دانید یکی از عواملی که باعث شد تا لیپوساکشن و لیپولیزر محبوبیت چشمگیری بدست نیارند احتمال و ریسک بالای بروز عفونت بود حال آنکه در لیپوماتیک خطر بوجود آمدن عفونت بسیار کم و ناچیز است.

در روش های قدیمی احتمال بوجود آمدن آمبولی بسیاربالا بود و این امر همیشه یکی از چالش های پیش روی متقاضیان این روش بود که برای انجام لیپوساکشن باید خطر آمبولی را به جان می خریدند ولی این احتمال در استفاده از روش لیپوماتیک بسیار کم رنگ و قابل صرف نظر است و می توان به این موضوع اشاره کرد که تا کنون آمبولی حاصل از لیپوماتیک گزارش نشده است.

با توجه به مشغله زیادی که امروزه بیشتر افراد جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند و زمان استراحت کوتاهی که دارند همواره مدت زمان لازم برای بستری شدن و سپری دوره نقاهت لیپوساکشن سَدی محکم پیش روی متقاضیان این روش بوده است. زیرا پس از لیپوساکشن فَرد حتما باید بستری شود این در حالی است که پس از انجام لیپوماتیک دیگر نیازی به بستری شدن نیست و می توان خیلی زود به سر کار بازگشت.

پس از لیپوساکشن خستگی و کوفتگی طولانی مدتی را باید تجربه کنید ولی در لیپوماتیک بدین شکل نبوده و خستگی و کوفتگی بوجود نخواهد آمد.

در بین روش های موجود برای از بین بردن چاقی موضعی و تخلیه چربی های نواحی مختلف بدن، جمع شدن پوست و جلوگیری از افتادگی پوست در لیپوماتیک به بهترین نحو انجام می شود ولی گاهی اوقات این افتادگی و شُلی آنقدر زیاد است که حتما لازم است که جراحی صورت گرفته و بخش اضافه پوست جدا گردد و مابقی پوست کشیده شود. با این حال حتی در مواقعی که نیاز به جراحی و کشیدگی پوست است، این جراحی و بُرِش حاصل از آن، در لیپوماتیک بسیار کوچکتر از سایر روش هاست. به عنوان مثال به هنگام استفاده از ابدومینو پلاستی در اغلب اوقات نیاز به جابجا کردن ناف و به تبع آن در آوردن ناف است ولی در لیپوماتیک نیازی به این کار نیست.

هزینه لیپوماتیک چقدر است و یا نحوه محاسبه هزینه در لیپوماتیک چگونه است؟

هزینه لیپوماتیک متغیری از چندین پارامتر مختلف است. این پارامترها عبارتند از:

نوع ناحیه ایی که قرار است لیپو گردد، زیرا تعرفه لیپو برای ران با تعرفه لیپو شکم تفاوت دارد.

میزان حجم چربی موجود در ناحیه مورد نظر، هرچه حجم این چربی بیشتر باشد ، پزشک متخصص وقت بیشتری را باید صرف انجام این کار کند و طبیعتا دستمزد بیشتری را طلب خواهد کرد.

کیفیت مرکزی که قرار است در آن لیپوماتیک انجام شود) و تجهیزات به کار رفته در آن نقش مهمی در تعیین قیمت دارند. مرکزی که امکانات بیشتری در اختیار مراجعین خود قرار می دهد به تبع آن هزینه بیشتری طلب می کند.

میزان تبحر پزشک متخصص و دستیاران ایشان در انجام این عمل، بدیهی است که پزشک حاذق تر و با تجربه تر دستمزد بیشتری را طلب می نماید.

آیا پس از انجام لیپوماتیک، چربی ساکشن شده حتما باز می گردد؟

احتمال و سرعت بازگشت چربی در افرادی که لیپوماتیک انجام داده اند در مقایشه با عزیزانی که لیپولیزر و یا لیپوساکشن را انتخاب کرده اند، بسیار کمتر است و اگر در لیپوماتیک برداشت و ساکشن چربی به درستی و توسط متخصصی با تجربه انجام شود این احتمال نزدیک به صفر می رسد.

ولی این بدان معنی نیست که فردی که لیپوماتیک انجام داده می تواند بدون هیچ دغدغه ایی عادت و رژیم نادرست گذشته را در پیش بگیرد و همواره مطمئن باشد که چربی های خارج شده باز نخواهند گشت. زیرا این چربی ها وارد ناحیه ایی دیگر می شوند. در نتیجه بهتر است پس از انجام لیپوماتیک، تغییری در برنامه غذایی ایجاد شده و هر چند مدت زمان کمی را در روز به انجام ورزش های حتی سَبُک بپردازید.

 

بروز تب و اختلال در قاعد­گی پس از لیپوماتیک نگران کننده است؟

پس از لیپوماتیک معمولا بدن به ترومای لیپوماتیک واکنش نشان داده و این واکنش در غالب تب و یا برهم ریختن نظم قاعدگی بروز می نماید که اصلا جایی برای نگرانی نیست و امریست طبیعی.

 

آیا لازم است پس از انجام لیپوماتیک از کمپرس سرد و گرم استفاده کرد؟

یکی از بزرگترین کارهای اشتباهاتی که برخی از افراد انجام می دهند اینست که ناحیه لیپو شده را کمپرس سرد یا گرم می کنند. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی ناحیه لیپو شده را کمپرس سرد یا گرم نکنید!

احساس سر گیجه حاصل از در آوردن گِن به چه دلیلی است؟

پس از در آوردن گِن به دلیل اُفت فشار، احساس سرگیجه خواهید داشت بنابراین بهتر است پس از درآوردن گِن حتما تا 15 دقیقه دراز کشیده و از انجام فعالیت خودداری کنید تا فشار شما به حالت نُرمال و پایدار برسد.

ناحیه هایی که می توان روی آنها عمل لیپوماتیک انجام داد کدام است و یا به عبارت دیگر با لیپوماتیک می توان چربی های موضعی کدام قسمت های بدن را از بین برد؟

تمامی نواحی که دچار چاقی موضعی هستند می توانند کاندید مناسبی برای لیپوماتیک باشند. شما می توانید با ارسال چند عکس واضح از نواحی مورد نظر و دریافت مشاوره غیر حضوری و تلفنی و یا با مراجعه حضوری و معاینه توسط متخصص، از این امر اطمینان کامل بدست آورید.

چه افرادی برای انجام لیپوماتیک کاندید هستند و آیا همه می توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

سوال مهم اینست که افرادی که می توانند لیپوماتیک انجام دهند باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ معمولا برخی از آقایان چربی زیادی پُشت عضلات شکم دارند و نه جلوی عضلاتشان! لیپوماتیک تاثیر کمی بر روی چربی های انباشته شده در پُشت عضله دارد و با لیپوماتیک می توان بر روی چربی های جلوی عضله تاثیر فوق العاده ایی گذاشت. همچنین در در مواقعه ای که توده و حجم زیادی از چربی بر روی شکم آویزان است بهتر است که ابدومینو پلاستی انجام شود تا فرد بتواند تغییر قابل توجهی را بعد از عمل تجربه کند.

از طرفی دیگر افرادی که تجمع چربی در بدنشان بصورت یکنواخت بوده و پراکنده است مورد مناسبی برای این کار نیستند.

قبل از انجام لیپوماتیک چه کارها و آزمایش هایی لازم است؟

در صورتیکه متقاضی لیپوماتیک ناراحتی و مریضی خاصی نداشته باشد، قبل از انجام لیپوماتیک یکسری آزمایشات خون بسیار ساده باید انجام شوند. در کنار این آزمایش خون باید فرد سنجش تراکم چربی در نواحی مد نظر انجام دهد.

اگر داروی خاصی مانند آسپرین، داروهای فشارخون، داروهای دیابت و … مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این مسئله بسیار مهم بوده و باید جدی گرفته شود.

آیا برای انجام لیپوماتیک نیاز به بیهوشی است یا بدون بیهوشی هم می توان اقدام به لیپوماتیک کرد؟

در روش های قدیمی معمولا بیهوشی نیاز است و اگر از بی حسی موضعی استفاده شود بیمار احساس ناراحتی و درد زیادی خواهد داشت. حال آنکه در روش لیپوماتیک استفاده از بی حسی موضعی برای انجام کار کافیست و بیمار درد خاصی را تجربه نمی کند. البته در برخی موارد به صلاح دید پزشک لازم است این عمل با بیهوشی خفیف انجام پذیرد.


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار