• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

دلایل ریزش مو

دلایل ریزش مو و راه هایی برای جلوگیری از آن موضوعی است که در این مقاله بررسی خواهد شد. اساسا همه ی ما می دانیم که مودر زیبایی تاثیر فراوانی داشته و برای همه ( زن و مرد) بسیار مهم بوده و دغدغه همه ی افراد، چگونگی رسیدگی و داشتن موهایی زیبا است و برای تحقق این خواسته ی خود، دست به کارهای چون کاشت مو، استفاده از انواع حالت دهنده های مو از قبیل: ( اتو مو، بابلیس، شامپوها و مواد شیمیایی و…) میزنند که اغلب این روشها به موها آسیب میرسانند ولی گاهی شیوه های درمانی رضایت بخشی چون کاشت مو، رضایت کاربران را در پی خواهد داشت.

البته این اطمینان خاطر زمانی تحقق میابد که متقاضی به کلینیک مدرن رشد مو مراجعه کرده و با بهترین روشها اقدام به کاشت مو و مزوتراپی مو بکند.
واضح است که هر بیماری در بدن انسان علتی دارد، بی شک ریزش مو هم حتما همراه با علتهایی خواهد بود.

دلایل ریزش مو

دلایل ریزش مو

در این مطلب به صورت کلی به چند دلیل از دلایل ریزش مو اشاره می کنیم:

علتهای مختلفی چون: کم کاری تیروئید، کمبود ویتامین (ب) و یا مصرف بیش از اندازه ویتامین (آ)، کاهش وزن، ایجاد تیکهای عصبی در برخی افراد که همراه با کندن مو با دست خواهد بود، داروهایی که جهت شیمی درمانی یا ضد افسردگی یا رقیق کننده های خونن مصرف میشوند و سایرعلل دیگر نیز در ریزش مو تاثیر میگذارند.
البته ناگفته نماند که یکی از دلایل ریزش مو جنبه ی ارثی دارد و بصورت طاسی در مردان ایجاد میشود و جز کاشت مو درمان دیگری نخواهد داشت.
اما بعضی از علتهای ریزش مو را میتوان با بعضی روغن ها مانند: روغن کرچک و نارگیل برای مو،درمان کرد و تاثیر روغن در ریزش مو را مشاهده کرد.

درمان گیاهی ریزش مو

برای درمان انواع بیماریها، داروهای شیمیایی و گیاهی وجود دارد. جهت ریزش مو نیز، درمان به همین شکل خواهد بود. اما در این جا قصد داریم دررابطه با تاثیر روغن در ریزش مو که نوعی درمان گیاهی بحساب می آید، مطالبی بنویسیم.

بسیارند افرادی که جهت مشاهده ی تاثیر روغن در ریزش مو و حتی پر پشت شدن مواز: روغن کرچک برای مو،روغن زیتون برای پرپشت شدن مووانواع رروغنهای دیگر استفاده کرده اند.

زیرا مشکلات ریزش مو، کم پشتی، طاسی وغیره، چنانچه درمان نشوند غالبا در روحیه ی افراد تاثیر ناخوشایندی خواهند گذاشت، بنابراین، پیشنهاد ما به تمام کسانیکه از این مشکل رنج میبرند این است که: روغن درمانی موها را با مشاهده تاثیر روغن در ریزش مو،تجربه کنید.

زیرا روغن گیاهی برای ریزش مو، نه تنها این معزل را برطرف میکند بلکه باعث میشود موهای آسیب دیده درمان شده و مواد مغذی به پوست سر تزریق شوند که این روش، باعث احیا شدن سلول های مرده پوست سر میشود و در نهایت مشکلات مو حل خواهند شد.

بکار بردن چنین روش مطلوبی،غیر از این که کاربر را با اثرات جالب و دیدنی تاثیر روغن در ریزش مو آشنا میکند بلکه، ظاهری زیبا به موها میبخشد، باعث درخشندگی مومیشود و همینطور شوره ی سر را از بین برده و موهای خشک وآسیب دیده را نیز ترمیم میکند.

طرز استفاده از روغن درجلوگیری ازریزش مو

برای استفاده از روغن و به اصطلاح روغن تراپی موها،و رسیدن به نتیجه ی مطلوب و تاثیر روغن درریزش مو: باید از شیوه ی چرب کردن موها وهمچنین مقدار روغن استفاده شده (مانند روغن زیتون برای مو) آگاهی کافی داشته باشیم.طرز استفاده از روغن ها برای جلوگیری از ریزش مو اغلب به صورت انجام میگیرد.

چنان چه قصد دارید موها را از شب تا صبح با روغن چرب کنید باید مقداری از روغن موردنظر، را توسط انگشت ها به پوست سر و ریشه ی مو مالش دهید و در نهایت با مقدار باقیمانده ساقه ی مو را چرب کرده و هنگام صبح موهای خود را به خوبی بشوئیدو این یکی از راهکارهایی است که در تاثیر روغن درریزش مو نقش بسزایی دارد.
روش دوم برای آن دسته از افرادی است که قصد ندارند تمام شب وهایشان چرب باشد.

بنابراین چنین اشخاصی می توانند روغن مورد نظر را روی دمای خیلی کم گرم کنند ‌و روی پوست سر وساقه ی مو مالش دهند و بعد از گذشت تقریبا نیم ساعت موهای خو را شستشو دهندوبعد از چند بار استفاده از این روش با کمک انواع روغن ها، قادر خواهند بود تا تاثیر روغن در ریزش مو را به خوبی مشاهده کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

کاشت مو برای پیشانی های بلند

کاشت مو برای پیشانی های بلند؛ راه ها و روش های آن

کاشت مو برای پیشانی های بلند یک تکنیک جراحی است که فولیکول‌های مو را از یک قسمت بدن به نام محل اهداکننده به قسمتی از بدن که به عنوان محل دریافت‌کننده نامیده می‌شود، برداشته می‌شود. این تکنیک در درجه اول ب... (ادامه)

کاشت مو برای بیماران مبتلا به لوپوس

کاشت مو برای بیماران مبتلا به لوپوس؛ از اجرا تا مراقبت های لازم

کاشت مو برای بیماران مبتلا به لوپوس چقدر زمان میبرد؟ لوپوس یکی از انواع بیماری های خود ایمنی است که در نتیجه حمله سیستم ایمنی بدن به بافت ها و اندام های خودی ایجاد می شود. این حملات التهاب، ورم و آسیب نقا... (ادامه)

کاشت مو برای بیماران ام اس

نحوه کاشت مو برای بیماران ام اس؛ از اجرا تا علل ریزش مو

کاشت مو برای بیماران ام اس امکان پذیر است؟ مولتیپل اسکلروزیس وضعیتی است که می‌تواند مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار دهد و باعث طیف گسترده‌ای از علائم بالقوه از جمله مشکلات بینایی، حرکت بازو یا پا، احساس یا ت... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار