• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

مصرف مواد مخدر در نتیجه کاشت مو اثر گذار است؟

در این مقاله درباره مصرف مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو صحبت خواهیم کرد. بیش از انجام هر کاری بهتر است تا روش ها و نکات لازم در مورد آن را بدانیم. افرادی که متقاضی انجام کاشت مو هستند بهتر است قبل از انجام کاشت مو از نکات و روش های آن اطلاع پیدا کنند. این اطلاعات برای افراد ثمربخش است چرا که موجب می شود نتیجه های بهتری از جراحی کاشت مو بگیرند. علاوه بر مورد گفته شده عارضه هایی که امکان دارد برای فرد اتفاق بیفتد به طور چشمگیری کاهش می یابد. بیشتر افرادی که کاشت مو را انجام می دهند و با رعایت موازین بهداشتی آشنایی ندارند.

همچنین تصورات اشتباهی که در این مورد دارند سبب افزایش عارضه های کاشت مو می شوند. اکثر افراد این گونه تصور می کنند که مصرف مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو موثر بوده و باعث ثمربخش بودن نتیجه آن خواهد شد به همین علت کلینیک مدرن تصمیم گرفته است تا در این مقاله به این موضوع بپردازد بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 مواد مخدر در نتیجه کاشت مو

آیا  مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو اثر گذار است؟

شوربختانه اکثر افراد این گونه تصور می کنند که مصرف مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو تاثیر قابل ملاحظه ای دارد به همین علت دیده می شود که بعضی از افراد تنها به دلیل تصورات اشتباهی که از خاصیت مواد مخدر دارند نسبت به استفاده از آن اقدام می کنند. اگر از افرادی که مصرف مواد مخدر را انجام می دهند سوال کنید حتما از خواص این مواد حیرت زده خواهید شد!
نکته جالب توجه اینجاست که مصرف مواد مخدر پس از کاشت مو هیچ تاثیر مثبتی در افزایش حجم موها ندارد حتی در سایر مواقع نیز تاثیری در استکثار مو و بهبود عملکرد دستگاه های مختلف بدن نخواهد داشت.

عوارض مصرف مواد مخدر بعد از کاشت مو

اکنون باید این سوال مطرح شود که مصرف مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو اثر منفی دارد؟ بله مصرف مواد مخدر بعد از کاشت مو تاثیر قابل ملاحظه ای برای افراد در پی خواهد داشت به همین علت به طور کلی متخصصان مصرف مواد مخدر و دخانیات را منع می کنند. حتی نکته جالب توجه اینجاست که محققان طی بررسی های علمی دریافتند که مواد مخدر می تواند تاثیر بسیار مخربی روی فولیکول های مو داشته باشد به همین دلیل مصرف مواد مخدر پس از کاشت مو امکان دارد موجب ریزش موهای کاشته شده گردد و توانایی رشد موها از فرد سلب شود.

عوارض استفاده از دخانیات بعد از کاشت مو

نتیجه‌ی مثبت کاشت مو یا پیوند مو به عوامل زیادی بستگی دارد، از عوامل مهمی که در این رابطه دخیل هستند می توان به عدم استفاده از سیگار، قلیان، الکل، دارو، ویتامین و محصولات گیاهی اشاره کرد. استفاده از دخانیات هم همانند مواد مخدر عوارضی را به دنبال خواهد داشت. این عوارض عینا همان عوارضی است که بعد از مصرف مواد مخدر اتفاق می افتد. افرادی که سیگار یا قلیان استفاده می نمایند در بیشتر موارد از رشد آهسته و کند موهای خود ناراضی هستند.

مضاف بر این مورد زخم هایی که در اثر کاشت مو ایجاد می وشد دیرتر بهبود پیدا می کند و موجب می شود تا مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. بهتر است متقاضی کاشت مو با پزشک جراح خود صادق باشد و موارد استفاده از سیگار، قلیان، الکل، دارو، ویتامین، مواد مخدر و محصولات گیاهی را با پزشک خود در میان بگذارد.

عوارض کشیدن قلیان بعد از کاشت مو

گفتنی است که قلیان و سیگار از تنباکو، نیکوتین و سایر مواد تشکیل شده اند که این مواد شیمیایی تاثیرات بسیار مخربی روی سلامتی افراد دارد. قلیان و سیگار جزء موارد تاثیرگذار ابتلا به بیماری سرطان و بیماری های قلبی و عروقی است. کشیدن قلیان و سیگار بعد از کاشت مو تاثیرات منفی روی جراحی کاشت مو در فرد مورد نظر دارد چرا که خون رسانی به گرافت های جدید کاشته شده به شدت کاهش پیدا می کند.

یکی از موارد موثر بر رشد فولیکول های کاشته شده گردش خون است که با مصرف دخانیات و قلیان در سیستم گردش خون اختلالات موثری ایجاد می شود و همین امر مانع از رشد موها خواهد شد. سیگار و قلیان توانایی ارتجاعی رگ های ظریف پوست را می کاهند. بعد از کاشت مو فولیکول های مو نیاز به جریان خون مناسبی هستند تا بتوانند رشد مطلوبی داشته باشند. پزشکان متخصص کلینیک مدرن توصیه می کنند که حداقل دو هفته قبل از کاشت مو سیگار، قلیان و مواد مخدر را ترک کنند و بعد از کاشت مو هم موارد مذکور را استعمال نکنند. به شما توصیه می شود به هیچ عنوان اثر مخرب مواد مخدر در نتیجه ی کاشت مو را دست کم نگیرید.

به شما پیشنهاد می شود 10 تصور غلط درباره کاشت مو را مطالعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

آخرین اخبار و مقالات

آیا جدیدترین روش‌های کاشت مو نتایج طبیعی‌تری دارند؟

آیا جدیدترین روش‌های کاشت مو نتایج طبیعی‌تری دارند؟

فهرست محتوا روش‌های جدید کاشت مو‌نتایج طبیعی کاشت موموارد استفاده از روش‌های جدید کاشت موسخن پایانی جدیدترین روش‌های کاشت مو باعث شده‌اند که بسیاری از افراد به دنبال راه حلی باشند که نتایج طبیعی‌تری داشت... (ادامه)

کاشت موی ناموفق

کاشت موی ناموفق

فهرست محتوا چگونه از کاشت موی ناموفق جلوگیری کنیم؟دلایل کاشت موی ناموفقآیا رعایت دستورات پس از عمل، از کاشت ناموفق جلوگیری می کند؟سخن پایانی کاشت موی طبیعی ، یک راه حل کاربردی برای کسانی است که با مشکل ریزش مو... (ادامه)

آیا کاشت ریش و سبیل مانع رشد طبیعی مو می‌شود؟

آیا کاشت ریش و سبیل مانع رشد طبیعی مو می‌شود؟

فهرست محتوا درک مفهوم کاشت ریش و سبیلتاثیر کاشت بر رشد موعوامل تاثیرگذار بر رشد مو بعد از کاشتنکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت ریش و سبیل‌سخن پایانی در این مقاله درباره ی آیا کاشت ریش و سبیل مانع رشد طب... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار