• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

 

آیا بعد از کاشت مو می توان سیگار و قلیان مصرف کرد؟ سیگار و قلیان بعد از کاشت مو چه حکمی دارد؟

سیگار و قلیان بعد از کاشت مو: کاشت مو روشی است که در آن گرافت هایی مویی از بانک مو برداشته می شوند و به قسمت های مورد نظر پیوند زده می شوند. زمانی که کاشت مو برای افراد انجام می شود باید مراقبت هایی پس از کاشت صورت گیرد تا نتیجه حاصل از کاشت مو موفقیت آمیز و رضایت بخش باشد.

یکی از مراقب های مورد نیاز برای بعد از کاشت مو پرهیز از مصرف سیگار، قلیان و سایر دخانیات است که در این مطلب قصد داریم فقط در خصوص این مورد با شما عزیزان صحبت کنیم.

عوارض مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو:

پرهیز از سیگار و قلیان و سایر دخانیات بعد از هر کدام از انواع روش های کاشت مو امری واجب و ضروری است و در نتیجه کاشت مو تاثیر می گذارد زیرا با مصرف سیگار و قلیان عوامل ذکر شده در قسمت زیر برای اشخاص پدید می آیند:

تضعیف سیستم ایمنی بدن:

مصرف سیگار، قلیان و سایر دخانیات بعد از کاشت مو باعث می شود که سیستم ایمنی بدن بیمار تضعیف شود و مشکلاتی برای او پیش آید که برای جلوگیری از این مسائل باید از مصرف دخانیات پرهیز کرد.

بروز عفونت در فولیکول های موی کاشته شده:

استعمال سیگار و قلیان بعد از کاشت مو می تواند باعث بروز عفونت در فولیکول های مو شود زیرا با مصرف آنها زخم های ایجاد شده بر روی سر دیر تر بهبود پیدا می کنند و هر چه سرعت بهبود پیدا کردن زخم های ایجاد شده کاهش پیدا کند، امکان بروز عفونت در قسمت های کاشت مو بیشتر می شود.

ایجاد ریزش مو و از بین رفتن فولیکول های مو:

با مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو این امکان وجود دارد که فولیکول های مو آسیب ببینند و در نتیجه از بین بروند که در این صورت نتیجه کاشت مو نیز خراب خواهد شد و بی تاثیر خواهد ماند.

جلوگیری از بهبود یافتن زخم های ایجاد شده در بانک مو و نقاط پیوند مو:

همان طور که گفته شد سیگار و یا سایر دخانیات دارای ترکیباتی هستند که این ترکیبات از بهبود یافتن زخم ها جلوگیری می کند و روند بهبودی شخص بعد از کاشت مو را کاهش می دهد.

افزایش دادن دوره نقاهت بعد از کاشت مو:

به علت وجود عوارض ذکر شده در قسمت فوق و از آنجایی که مصرف دخانیات باعث کند شدن دوره بهبودی می شود و ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد، در نتیجه با مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو ممکن است که دوره نقاهت افزایش پیدا کند و شخص به مدت زمان بیشتری برای استراحت و رعایت مراقبت های بعد از کاشت نیاز پیدا کند.

چرا سیگار و قلیان بعد از کاشت مو مضر هستند؟

دلایل ایجاد عوارض ذکر شده در قسمت فوق، این است که سیگار دارای نیکوتین است و پس از استعمال آن نیکوتین وارد خون فرد می شود و در خون جریان پیدا می کند. زمانی که نیکوتین وارد خون می شود از جا به جایی اکسیژن جلوگیری می کند و در نهایت مواد مغذی و مفید برای مو و همچنین اکسیژن مورد نیاز برای فولیکول های مو تامین نمی شوند و در نتیجه امکان آسیب دیدن این بافت ها وجود دارد.

مدت زمان لازم برای پرهیز از سیگار و قلیان بعد از کاشت مو:

برای اینکه از عوارض مربوط به مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو در امان ماند باید حداقل در حدود دو هفته بعد از کاشت مو و دو هفته قبل از کاشت مو از استعمال سیگار و سایر دخانیات اجتناب کرد.

جمع بندی:

با در نظر گرفتن مطالبی که در خصوص سیگار و قلیان بعد از کاشت مو برای شما عزیزان مطرح کردیم، به شما توصیه می کنیم که برای دریافت نتیجه موفقیت آمیز از کاشت مو از استعمال سیگار و دخانیات پرهیز کنید.

برای کاشت مو با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با به کار گیری جدیدترین روش های کاشت مو در سراسر جهان می توانید به کلینیک تخصصی پوست و مو مدرن مراجعه کنید و از تخصص پزشکان ماهر این مجموعه بهره مند شوید.

چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با شماره تلفن های درج شده در وب سایت کلینیک مدرن تماس حاصل فرمایید.

 

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار