• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تفاوت لیزر و اپیلاسیون

آیا می دانید تفاوت لیزر و اپیلاسیون چیست؟ لیزر بهتر است و یا اپیلاسیون؟

همان طور که می دانید برای رفع موهای زائد روش های مختلفی وجود دارند که دو مورد از این روش ها لیزر و اپیلاسیون هستند. پیش از پیدایش لیزر، اپیلاسیون یک روش محبوب در میان بانوان بوده است و از آن بسیار استفاده می شد و همچنان نیز این روش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اما میزان استفاده از اپیلاسیون با پیدایش لیزر موهای زائد بدن بسیار کاهش یافته است زیرا توجه همه بانوان و حتی اقایان به لیزر جلب شده است. برای اینکه با این دو روش بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

لیزر چیست؟

لیزر یکی از روش های جدید و بسیار پرطرفدار است که در این روش از  دستگاه مخصوصی که حاوی پرتو اشعه ایکس است استفاده می گردد. در این روش دستگاه مورد نظر بر روی قسمت های تعیین شده قرار می گیرد و با وارد شدن پرتو ایکس به لایه زیرین پوست، فولیکول های موهای زائد از بین می روند و رشد آنها کم می شود که در نتیجه به این شکل موهای زائد برطرف می شوند.

از دیگر خدمات کلینیک مدرن میتوان به کاشت موی طبیعی اشاره کرد.

اپیلاسیون چیست؟

همان طور که گفته شد از تعداد طرفداران اپیلاسیون با پیدایش لیزر کاسته شده است و این روش امروزه کمتر از قبل مورد استفاده قرار می گیرد. اپلاسیون روشی است که در آن از چسب های مخصوص و  پارچه های مخصوص برای رفع موهای زائد استفاده می شود که چسب مخصوص را که موم نامیده می شود بر روی پارچه می زنند و آن را بر روی موهای زائد قرار می دهند و با کشیدن پارچه از روی پوست، موهای زائد از بین می روند.

تفاوت لیزر و اپیلاسیون

لیزر و اپیلاسیون دارای تفاوت های زیادی با هم هستند که این تفاوت ها را میتوان به شرح زیر در نظر گرفت:

روش انجام کار و مراحل رفع موهای زائد

همان طور که در قسمت فوق مشاهده کردید، مراحل انجام لیزر و اپیلاسیون با هم متفاوت هستند که این مساله از اصلی ترین تفاوت های لیزر و اپیلاسیون به حساب می اید.

میزان ماندگاری:

میزان ماندگاری نتیجه لیزر در مقایسه با اپیلاسیون بسیار بیشتر است زیرا لیزر فولیکول های مو را از بین می برد اما اپیلاسیون فقط موهای زائد را از ریشه از جا می کند. به همین دلیل زمانی که در لیزر فولیکول های مو می میرند، نه تنها ماندگاری این روش بیشتر می شود بلکه موهای زائد بسیار کم پشت می شوند و رشد انها کاهش پیدا می کند.

میزان درد برای رفع موهای زائد:

یکی از معایب اپیلاسیون این است که میزان درد در آن بسیار زیاد است و هر کسی تحمل درد آن را ندارد. در صورتی که لیزر با درد بسیار کمی همراه است به گونه ای که استفاده از آن هیچ محدودیت سنی ندارد و تمامی بانوان و آقایان می توانند از آن استفاده کنند.

نتیجه دریافت شده:

نتیجه ای که از لیزر موهای زائد حاصل می شود بسیار رضایت بخش تر از نتیجه اپیلاسیون است و با توجه به اینکه ماندگاری این روش بیشتر است و رشد موهای زائد در آن کاهش پیدا می کند، نتیجه حاصل از آن برای افراد خوشایند تر است.

تاثیرات بر بافت های مجاور و پوست:

لیزر روشی است که استفاده از آن بر روی بافت های مجاور، پوست و یا قسمت های مختلف بدن تاثیری نمی گذارد و آسیبی را به بخش های مختلف بدن وارد نمی کند. در حالی که در اپیلاسیون به دلیل کشیدن پارچه از روی پوست با شدت زیاد، در بسیاری از مواقع افراد با کبودی، خونریزی اندک و پاره شدن مویرگ ها مواجه هستند. همچنین به دلیل روش انجام اپیلاسیون در صورتی که به میزان زیادی از این روش استفاده شود، این امکان وجود دارد که پوست بدن به مرور زمان شل شود و زیبایی خود را از دست دهد.

لیزر بهتر است و یا اپیلاسیون؟

با توجه به توضیحاتی که در خصوص تفاوت لیزر و اپیلاسیون برای شما عزیزان شرح داده شد، می توان نتیجه گیری کرد که لیزر در مقابل اپیلاسیون روش بسیار مناسب تری است و استفاده از آن با رضایت بیشتری همراه است.

به همین دلیل به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای رفع موهای زائد تا حد ممکن از روش لیزر به جای اپیلاسیون استفاده کنید و از مزایای این روش بهره مند شوید.

برای لیزر موهای زائد در تهران می توانید به کلینیک زیبایی مدرن مراجعه کنید و زیر نظر پزشکان با تجربه ما این کار را انجام دهید.

کلینیک مدرن یکی از بهترین کلینیک های خدمات پوست و مو در تهران است که خدمات مختلفی از قبیل: کاشت مو، کاشت ابرو، لیزر موهای زائد، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و … را برای شما عزیزان انجام می دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار