• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

شناخت انواع پوست برای پاکسازی

نحوه شناخت پوست برای پاکسازی چگونه است؟ منظور از پاکسازی پوست چیست؟ آیا شناخت انواع پوست برای پاکسازی امری واجب و ضروری است؟ پاکسازی پوست چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پاکسازی پوست چیست؟

اگر تمایل دارید که نوع پوست خود را به سادگی مشخص کنید، خدمات پوست را مطالعه نمایید.

دوستان عزیز همان طور که می دانید پوست انواع مختلفی از قبیل: چرب، خشک و معمولی دارد که زمانی که اشخاص برای پاکسازی پوست اقدام می کنند باید نوع پوست آنها مشخص باشد تا از تکنیک های پاکسازی پوست متناسب با آنها استفاده شود و نتیجه حاصل شده موفقیت آمیز باشد.

نحوه شناخت پوست برای پاکسازی پوست چگونه است؟

شناخت نوع پوست را می توان به سادگی و با روش های بسیار آسانی در خانه انجام داد.

پوست معمولی:

با توجه به علائم پوستی می توان به شناخت پوست پرداخت. به عنوان مثال: اگر همان خندیدن پوست شما حالت جمع شدگی و سفتی پیدا می کند و یا اگر پوست بینی و پیشانی شما برق می زند، بدین معنا است که پوستی نرمال و معمولی دارید.

پوست چرب:

اما در صورتی که علاوه بر بینی و پیشانی، بر روی گونه های شما نیز براق باشد احتمالا پوست شما چرب است. همچنین ایجاد شدن جوش های چرکی به میزان زیاد در تمامی بخش های صورت نشان دهنده چرب بودن پوست است.

پوست حساس:

اشخاصی که پوست آنها و یا بخش هایی از پوست صورت آنها مانند: روی گونه هایشان قرمز است، معمولا دارای پوست حساسی هستند و این قرمزی نشان دهنده حساس بودن پوست آنها است.

پوست خشک:

اشخاصی که پوست خشکی داشته باشند، معمولا بر روی بخش های مختلف پوست آنها در صورت و یا بدن سفیدک هایی ایجاد می شود و چین و چروک ها زودتر بر روی صورت آنها ظاهر می شود.

پاکسازی پوست یعنی چه؟

پاکسازی پوست که به آن لایه برداری پوست نیز می گویند به منظور از بین بردن سلول های مرده سطح پوست، جوان سازی، شفاف سازی، رفع چین و چروک ها، رفع عارضه های پوستی، رفع جوش های سرسیاه و سر سفید، تحریک کلاژن سازی پوست و … انجام می شود.

پاکسازی پوست به دو صورت اعم از: پاکسازی عمقی پوست و پاکسازی سطحی پوست انجام می شود که در صورتی که اشخاص از روش های کم تهاجمی استفاده کنند، معمولا پاکسازی به صورت عمقی است و با استفاده از محصولات لایه بردار موجود در بازار نیز می توان پاکسازی سطحی پوست را انجام داد.

انواع روش های پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست امروزه با روش های مختلفی از قبیل: کم تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود که شناخت انواع پوست برای پاکسازی در تمامی این تکنیک ها مهم می باشد.

منظور از روش های پاکسازی کم تهاجمی تکنیک هایی است که برای انجام آنها باید بی حسی موضعی انجام شود زیرا این روش ها با درد و خونریزی اندکی همراه هستند.

از طرف دیگر روش های غیر تهاجمی به گونه ای هستند که نیاز به جراحی و استفاده از بی حس کننده موضعی ندارند و فاقد هر گونه درد و خونریزی می باشند. به عنوان مثال: استفاده از تمامی محصولاتی که برای لایه برداری پوست و پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، از روش های غیر تهاجمی به حساب می آیند.

اهمیت شناخت انواع پوست برای پاکسازی چیست؟

محصولات پوستی که در خصوص پاکسازی پوست و لایه برداری استفاده می شوند معمولا برای گروه های مختلف پوستی تولید می شوند به گونه ای که این محصولات مختص به پوست چرب، خشک و یا معمولی تولید می شوند.

بنابراین زمانی که میخواهید این محصولات لایه بردار را تهیه کنید، حتما به نوع پوست درج شده بر روی محصول توجه کنید.

پاکسازی پوست باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود که در این صورت اشخاصی که با پوست خشک مواجه هستند، در صورت انجام تکنیک های کم تهاجمی پاکسازی پوست می توانند به نرمی و لطافت پوست خود بیافزایند زیرا در این تکنیک ها میزان تحریک کلاژن سازی پوست بیشتر از روش های دیگر است.

همچنین آن دسته از افرادی که دارای پوست معمولی هستند و عارضه های پوستی بسیار کمی دارند، ترجیحا بهتر است که از محصولات لایه بردار پوست استفاده کنند که پاکسازی پوست برای آنها به صورت سطحی انجام شود. زیرا این دسته از افراد پوست نرمالی دارند و نیاز به پاکسازی عمقی ندارند.

از این رو شناخت انواع پوست برای پاکسازی اهمیت پیدا می کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار