• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

آیا نوشیدن چای سبز زیاد برای لاغری مضر است؟

آیا نوشیدن چای سبز زیاد برای لاغری مضر است؟

افردای که خواهان کاهش وزن با چای سبز می باشند حتما در طول روز برای مصرف آن وقت بگذارید. توجه کنید که بعد ازمدتی بعد از هر وعده ی غذایی یک لیوان چای سبز بنوشید. با نوشیدن چای سبز به سوخت و ساز بدن خود کمک کنید. ماده ای به نام کاتچین در چای سبز وجود دارد که باعث می شود مقدار سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند. در چای سبز مقداری کافئین وجود دارد که همین کافئین نیز به چربی سوزی کمک می کند. از این رو برای کاهش وزن می توان از چای سبز استفاده کرد اما برخی افراد ترجیح می دهند تا از راه های دیگر و سریع تری همانند لیپوماتیک برای لاغری استفاده کنند.

نوشیدن چای سبز

چای سبز علاوه بر اینکه موجب کاهش وزن می شود و در این مورد مفید است اما باید به مضرات  آن ها نیز اشاره نمود:

1- چای سبز باعث کمبود آهن و کم خونی در افراد می گردد

نوشیدن چای سبز به مقدار زیاد در افراد باعث می شود که فرد دچار کمبود آهن و کم خونی شود. چای سبز این توانایی را دارد که آهن موجود در مواد غذایی را از بین ببرد اگر بعد از یک غذای مقوی و پر از آهن چای سبزبنوشیم در این صورت آهن موجود در آن غذا شسته می شود و از بین می رود. در چای سبز ماده ای به نام تانن وجود دارد که باعث می شود آهن موجود در مواد غذایی به هیچ عنوان جذب بدن نشود.

2- کافئین موجود در چای سبز باعث سردرد در افراد می شود

علاوه بر کافئین موجود در چای سبز که باعث سردرد می شود حتی کم خونی که بر اثر نوشیدن چای سبز به وجود می آید نیز باعث این اتفاق می شود.

3- چای سبز همچنین باعث ایجاد لرزش و سرگیجه در افراد می شود.

4-مصرف بیش از اندازه ی چای سبز باعث بی خوابی در فرد می شود.

چای سبز را اگر در آخر شب و قبل از خواب استفاده نماییم یعنی بنوشیم در این صورت حتما در خوابمان اختلال ایجاد خواهد کرد. توجه کنید که زنان شیر ذه نباید از چای سبز استفاده نمایند چون باعث اختلال در خواب نوزاد می شود

5- باعث اختلال در ضربان قلب فردد می گردد

کافئین موجود در چای سبز باعث می شود که ضربان قلب نامنظم شود درواقع تپش قلب را افزایش می دهد و ممکن است که فرد را دچار بیماری تاکی کاردی نمایید و در بعضی مواقع که تپش قلب بسیار زیاد شد در این صورت ممکن است باعث ایجاد درد در قفسه سینه شود که با آن آنژین صدری می شود

6- مصرف زیاد چای سبز باعث ایجاد حالت تهوع و استفراغ در فرد می گردد.

ماده ای به نام پلی فنول و کافئین در چای سبز موجود می باشد که باعث ایجاد استرس و همچنین حالت تهوع و استفراغ در فرد می گردد.

7- چای سبز موجب اسهال در افراد می شود

اگر افراد برای لاغری برای اولین بار است که چای سبز استفاده می کنند ممکن است که دچار اسهال دراین افراد شوند. لازم به ذکر است که نوشیدن چای سبز به مقدار زیاد نیز موجب اسهال در افراد می شود.

8- ممکن باعث ایجاد لرزش و انقباضات عضلانی شود

اگرچای سبز به میزان زیادی مصرف شود در این صورت کافئین موجود در ان باعث می شود که عضلات فرد دچار فشردگی و اسپاسم شوند.

9- چای سبز موجب ایجاد سوزش سر دل می شود

چای سبز خاصیت اسیدی دارد و این اسیدی بودن چای سبز باعث ایجاد سوزش سر دل افراد می گردد.

10 چای سبز ممکن است باعث ایجاد تشنج در افراد شود.

طبق تحقیقات انجام شده مصرف زیاد چای سبز برای لاغری موجب می شود که ریسک تشنج در افراد بالا رود.

11- باعث ایجاد اختلالات خون ریزی در افراد می شود.

کافئینی که در چای سبز موجود می باشد باعث می شود که خونریزی در افراد افزایش پیدا کند پس بنابراین افرادی که دچار خونریزی هستند بهتر است که اصلا از این چای استفاده نکنند.

12- چای سبز باعث فشار خون بالا می‌شود.

کافئین موجود در چای سبز همچنین باعث ایجاد فشار خون بالا در افراد می‌شود.

13- چای سبز باعث ایجاد بیماری کبد می‌شود

توجه کنید که امروزه چای سبز دارای طرفداران بسیاری است که بتوانند وزن خود را کم کنند به همین خاطر امروزه مکمل چای سبز نیز به بازار عرضه شده است که موجب بیماری کبد می‌شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

آخرین اخبار و مقالات

زمان مناسب برای شروع ورزش و پیاده روی پس از کاشت مو

بهترین زمان برای شروع پیاده روی و ورزش پس از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انتخاب ورزش پس از کاشت موخطرات و احتیاط ها در صورت شروع زود هنگام ورزش پس از کاشت مونکاتی برای حفظ سلامتی پس از کاشت مو با انجام ورزش های مناسب ورزش پس از کاشت مو به نوع فعالیت مو... (ادامه)

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیلمدت زمان انجام پیوند ریش و سبیلعلل فقدان و کمبود ریش و سبیل در مردانچه کسانی کیس مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستند؟سخن پایانی پیوند ریش و س... (ادامه)

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیلمراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت ریش و سبیلآمادگی برای کاشت ریش و سبیل | آماده سازی پوست صورتسخن پایانی آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و ... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار