• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

محلول ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل یکی از قدیمی ترین محلول های ضد ریزش مو و محرک جهت رویش موها بوده است که دارای تاییدیه از سازمان داروئی آمریکا (FDA) می باشد.

ماینوکسیدیل به دو صورت خوراکی (برای درمان فشار خون) و محلول موضعی (برای درمان ریزش مو) استفاده می‌شود.

از گذشته تاکنون ماینوکسیدیل توسط بسیاری از پزشکان جهت درمان و جلوگیری از ریزش مو تجویز می شود ماینوکسیدیل در انواع درمان و الگوی ریزش مو بسیار موثر میباشد.

انواع ریزش مو به شرح زیر میباشد. همانند:

موارد درمانی ماینوکسیدیل

1. قبل و بعد از کاشت مو (معمولا برخی از مراکز کاشت مو تجویز می کنند)

2. ریزش موی ارثی-هورمونی در آقایان و خانم ها

3. ریزش موی ناشی از محکم کشیدن موهای سر

4. ریزش موی سکه ای

 

مزایای محلول ماینوکسیدیل

• محلول ماینوکسیدیل متعلق به طبقه ای از داروهاست که باعث انقباض عروق و در نهایت باعث کم شدن فشار خون میشود.

•  ماینوکسیدیل باعث افزایش خون رسانی به ریشه موها می شود که این امر باعث شده اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به ریشه موها برسد و همچنین موجب تقویت و تحریک رویش آن ها گردد.

• این دارو ریزش ‌مو را در ‌مناطقی که موها نازک و ضعیف شده‌اند؛ کاهش می دهد.(توجه فرمائید که با مصرف ماینوکسیدیل روند طاسی کاهش یافته و به هیچ وجه باعث رویش مجدد مو نمی شود.)

مو

عوارض محلول ماینوکسیدیل

پوسته ریزی:اگر بیماری قبل از مصرف ماینوکسیدیل پوسته‌ریزی و قرمزی کف سر داشته باشد باید درمان شود. در غیراین صورت با مصرف محلول ماینوکسیدیل خارش سر تشدید میشود.

خارش سر: برخی از بیماران بدنبال مصرف محلول ماینوکسیدیل، دچارخارش سر میشوند و معمولاً این افراد به ماده پروپیلن گلیکول که درون محلول ماینوکسیدیل وجوددارد، آلرژی دارند. بهتراست که محلول ماینوکسیدیل بدون پروپیلن گلیکول ماینوکسیدیل مثل “فوم روگین” استفاده نمایند.البته گاهی تغییر نوع محلول ماینوکسیدیل یا درصد آن باعث بهبود خارش میشود.

پرموئی صورت:مصرف ماینوکسیدیل درخانمها موجب بروز مشکل پرموئی صورت میشود، معمولا این عوارض دائمی نیست با قطع ماینوکسیدیل برطرف می گردد که این عارضه درکسانی که از قبل صورت پرمو دارند شایعتر است.

تشدید ریزش مو: به دنبال مصرف ماینوکسیدیل معمولا دوتا هشت هفته پس از مصرف، ریزش مو تشدید می شود و با ادامه مصرف ماینوکسیدیل این مسئله رفع می گردد.

افرادی که نباید از ماینوکسیدیل استفاده کنند .

1. در صورت وجود بیماری‌های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، التهاب یا جراحت پوست از قبیل پسوریازیس پوست سر یا آفتاب‌ سوختگی شدید دارو باید با احتیاط مصرف شود.

2. بیماران تحت درمان، میزان استفاده ماینوكسیدیل را با داشتن فشار خون،‌ضربان قلب و وزن زیاد-کم باید تحت نظر پزشک قرار بدهند.

3. در صورت حساسیت به ماینوکسیدیل یا هر داروی دیگری مشکل را به پزشکتان اطلاع دهید.

4. در صورتی که باردار هستید قبل از مصرف ماینوکسیدیل پزشک معالج خود را مطلع کنید.

5. منع مصرف برای افراد زیر 18 سال و افراد سالمند(بالای 65 سال)

مو

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

فهرست محتوا Toggle دلایل کاشت ابرو اقدامات قبل از کاشت ابرومراقبت های بعد از کاشت ابرو تاثیر کاشت ابرو بر زیبایی صورتکاشت ابرو چگونه انجام می گیرد؟کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟  کاشت ابرو ... (ادامه)

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد مو

فهرست محتوا Toggle کاشت مو و انواع روش‌های آن علل ریزش مو پس از کاشتپیشگیری از ریزش مجدد مو پس از کاشت پیشگیری از ریزش مجدد مو بعد از کاشت و روش‌های آن چیست؟ کاشت مو یکی از روش‌های موثر برای رف... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار