کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

لاغری با پیاده روی

لاغری با پیاده روی

لاغری با پیاده روی

لاغری با پیاده روی موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. وقتی ما برای لاغری از پیاده روی استفاده می کنیم بهتر است که حتما دارای برنامه باشیم چون برنامه به ما کمک می کند که کاملا اصولی و ثابت قدم پیش برویم و مطمئن می شویم که به اندازه کافی برای سوزاندن چربی ها و کالری اضافی ورزش کرده‌ایم. البته بعضی از افراد از روش های دیگری برای لاغری بهره می برند که لیپوماتیک نمونه ای از آن ها می باشد.

بهتر است که برنامه‌ای که برای خودمان انتخاب می‌کنیم اینگونه باشد که چند روز در هفته پیاده روی با مدت زمان بیشتر و چند روز با مدت زمان کمتر و یک روز را برای استراحت خود اختصاص بدهیم. یعنی کل زمانی که در یکه هفته برای پیاده روی خودمان اختصاص می‌دهیم بهتر است که حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته باشد این حداقل زمانی است که مارا در رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند در کنار این پیاده روی بهتر است که رژیم غذایی نیز داشته باشیم و خوردن تنقلات اضافی و غذاهای پرچرب یا دیر شام خوردن و بلافاصله خوابیدن خودداری کنیم.

همچنین لازم بذکر است به زمان خوابید نمان در شب نیز توجه کنیم و بهتر است که شبها زودتر یعنی از ساعت ۱۱ به بعد اجازه بدهیم که بدنمان استراحت کند و سمومی که در بدن است را راحت تر دفع کند تا بدن با مشکلاتی از قبیل چاقی به دلیل دیر خوابیدن یا برخی مشکلات کبدی که بدلیل دیر خوابیدن به وجود می‌آید مواجه نشویم.

رژیم غذایی

حذف کره، مربا، عسل و هر چیزی که داری کالری زیادی است خودداری کنیم چون صبح هنگام جذب این گونه مواد سریع اتفاق می‌افتد. در طول روز از میوه‌ها و مغزها حتما استفاده کنیم. در کنار شام یا نهار حتما از سالاد یا سبزیجات استفاده شود. قبل از نهار یا شام به مدت نیم ساعت یا ۴۰ دیقه آب مصرف شود تا از اشتهای کاذب جلوگیری نمایید. شب وعده شام را تا ساعت ۹ میل شود تا قبل خواب کالری مصرفی سوزانده شود.

پیاده روی و قدم زدن باعث از بین روفتن کالری های اضافی بدن می‌شود اما باید توجه کنیم که باید مدت زمان آن را افزایش دهیم پیاده روی با مدت طولانی و سرعت بالا به همراه رژیم غذایی مناسب کاهش وزن افراد را افزایش می‌دهد در کل باید بدن مقدار کالری که از دست می دهد باید بیشتر از کالری دریافتی بدن باشد. طبق گزارشات پزشکان متخصص ورزش پیاده روی جزوء ورزش هایی است که به سلامت جسم و روح کمک می کند و موجب تناسب اندام می شود.

در پیاده روی روزانه ما باید به افزایش بار توجه کنیم و هرروز با یک مدت و مسیر مشخص پیاده روی نکنیم چون در این صورت بدن هیچ تغییری نخواهد کرد و کاهش وزنی رخ نخواهد داد و همچنین بهتر در پیاده روی به نحوه راه رفتن و قدم زدنمان نیز توجه کنیم که پیاده روی کاملا اصولی داشته باشیم.

لاغری با پیاده روی

چگونه پیاده روی کنیم؟

۱- بهتر است که در ابتدای کار قبل از شروع پیاده روی گرم کنیم  گرم کردن در فصل سرما باید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه باشد و در فصل گرما به مدت ۳ الی ۵ دقیقه انجام شود

۲- مرحله بعدی بعد از گرم کردن نوبت به شروع پیاده روی می رسد که بهتر است در ابتدای کار ب صورت کاملا آرام پیاده روی کنیم.

۳- در حین پیاده روی کردن می توانیم از حرکات کششی نیز استفاده کنیم بطوری که در بین پیاده روی کردن بایستیم و چند حرکت کششی بدهیم و بعد دوباره پیاده روی کنیم.

۴- زمانی که ضربان قلبتان به حدود های ۵۰ تا ۷۰ ضربه در دقیقه رسید بعد از ان می توانید پیاده رویتان را تند کنید

۵- بعد از اینکه پیاده روی تند را انجام دادید کم کم سرعت پیاده رویتان را پایین آورده و کم کنید تا ضربان قلبتان پایین بیایید.

۶- مرحله آخر مرحله سرد کردن بعد از اتمام پیاده روی است که یکی از مهم ترین نکات در ورزش کردن می باشد به همان اندازه که قبل از ورش گرم کردن دارای اهمیت می باشد به دلیل اینکه عضلاتمان حین ورزش کردن دچار آسیب نشود سرد کردن نیز به همان اندازه دارای اهمیت می باشد سرد کردن به بدن درواقع عضلات بدن کمک می کند که خون جریان یافته در اندام هایی که ورزش کرده اند و درگیر فعالیت بوده اند به حالت عادی برگشته و از آسیب احتمالی جلوگیری می کند.

برچسب ها : غذاهای کم کالری | لیپوماتیک

مطالب پیشنهادی

چاقی و افسردگی

چاقی و افسردگی آیا چاقی و اضافه وزن با هم ارتباط دارند ؟ امروزه چاقی و افسردگی دو بیماری شایع و فراگیر در جهان هستند و گاهی وقت ها ممکن است این دو بیماری یعنی چاقی و افسردگی توامان باهم […]

چاقی و کبد چرب

چاقی و کبد چرب در این مقاله قصد داریم به معرفی کبد چرب و راه های درمان آن مانند لیپوماتیک بپردازیم پس اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با این مشکل رو به رو هستید می توانید با […]

عوارض چاقی ران

عوارض چاقی ران و درمان آن عوارض چاقی ران موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. چاقی ران یکی از چالش هایی است که افراد با آن مواجه هستند و برای از بین بردن چربی های اضافه […]

اضافه وزن و زانو درد

اضافه وزن و زانو درد اضافه وزن و زانو درد موضوعی است که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید. امروزه چاقی یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان است که باعث بروز مشکلاتی برای […]