• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

کاربردهای درمانی مزوتراپی

کاربردهای درمانی مزوتراپی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و باعث نگرانی افراد می شوند ریزش مو است. مو نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره و اعتماد به نفس فرد دارد. ریزش مو دلایل گوناگونی دارد از جمله این عوامل می توان به مسئله ژنتیک، بیماری ها، مصرف داروها، شرایط آب و هوایی را نام برد. اما به طور دقیق نمی توان گفت که علت ریزش مو چیست اما نگران نباشید مزوتراپی مو یکی از روش هایی است که می تواند باعث کاهش ریزش مو شود. با ما همراه باشید تا شما را با مزوتراپی مو، فواید مزوتراپی، برتری مزوتراپی، آماده شدن برای مزوتراپی، نتایج مزوتراپی، تعداد جلسات مزوتراپی، مراقبت های بعد از مزوتراپی، کاربردهای درمانی مزوتراپی آشنا کنیم.

مزوتراپی مو

مزوتراپی عبارت است از روش درمانی مهاجم که با استفاده از تزریق انجام می شود که باعث کاهش ریزش مو و افزایش رشد موها می شود. مواد تزریقی که در مزوتراپی استفاده می شود شامل عصاره های گیاهی، ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها، فاکتور های رشد و دیگر موادی هستند که به درمان ریزش مو و طاسی کمک می کنند در واقع واژه مزو به سلول های بنیادی دوران جنینی باز می گردد و به معنای میانی است چون درم لایه میانه پوست است که از بافت پیوندی تشکیل شده که شامل رشته های کلاژن، رشته های الاستین، هیالورونیک اسید است و این بخش باعث انعطاف پذیری پوست شده و حاوی انواع و اقسام ساختارهای مهم پوستی است که یکی از این ساختارها فولیکول مو است.

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با الگوی زنانه یا مردانه مهم ترین کاربرد اصلی مزوتراپی است اما درمان قطعی ریزش مو با این روش ثابت نشده است اما توسط پزشکان تجویز می شود. استفاده از داروهای ماینوکسیدیل و فینا استراید که عملکردشان مهار هورمون های آندروژنی است برای همه ی افراد نتایج یکسانی را در بر ندارد اما در بیشتر افراد با مصرف این داروها بهبود در وضعیت موها رخ می دهد. این اثر می تواند در مورد قطع ریزش مو، افزایش رشد موها یا بهبود کیفیت و ضخامت تارهای مو باشد.

فواید مزوتراپی

مزوتراپی بر لایه های مختلف پوستی مانند اپی درم و لایه میانی و بافت پیوندی و همچنین سیستم گردش خون و سیستم ایمنی و سیستم حسی ناحیه تزریق اثر می گذارد همچنین مزوتراپی باعث بهبود خون رسانی و غذا رسانی به بافت پوست و فولیکول ها و جلوگیری از فرایند تحلیل رفتن فولیکول ها، تنظیم ترشح چربی پوست است.

برتری مزوتراپی بر دیگر روش ها

مزوتراپی نسبت به دیگر روش ها طرفداران بسیاری دارد زیرا در مزوتراپی بدون جراحی می توان ریزش مو را درمان کرد و تقریبا بدون درد و بدون نیاز به بی هوشی است و هزینه مناسب و منطقی دارد. همچنین مناسب برای درمان ریزش مو و رفع مشکلات سر مانند چربی، شوره، ترمیم موهای آسیب دیده است.

کاربردهای درمانی مزوتراپی

مزوتراپی نوعی تزریق جلدی یا زیر پوستی است که براساس نوع داروهای درمانی آن می توانند متفاوت باشند از جمله کاربرد های می توان به درمان سلولیت، از بین بردن چربی های موضعی، درمان چربی پلک، جلوگیری از ریزش مو، جوان سازی پوست و درمان لک های پوستی و برطرف کردن جای زخم و اسکار اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده محلول تزریقی مزوتراپی

دارای ترکیبی است که به درون پوست تزریق می شوند شامل محلول ها، ویتامین، مواد معدنی، داروهای مغزی، داروهای بی حسی موضعی و داروهای هورمونی و کلسی تونین و آمینواسید ها است.

کاربردهای درمانی مزوتراپی

آماده شدن برای مزوتراپی

 • شب قبل از درمان باید موهای خود را بشویید.
 • چند روز قبل از درمان از داروهایی مانند آسپرین و ایبو پروفن نباید استفاده کنید.
 • از مواد حالت دهنده و مراقبت کننده مو ۲۴ ساعت قبل از درمان استفاده نکنید.

نتایج مزوتراپی

 • در بیشتر افراد بعد از ۴جلسه درمانی ریزش مو قطع می شود.
 • بعد از سه جلسه شاهد کاهش ترشح چربی اضافه در پوست سر هستیم و نیاز کمتری به استفاده از شامپو در سر خود می شود.
 • بعد از سه ماه شاهد رشد دوباره موهای خود خواهید شد.
 • مزوتراپی برای افراد جوان موثرتر است.

تعداد جلسات مزوتراپی

تعداد جلسات بستگی به شرایط جسمانی شما دارد اما تعداد جلسات می تواند بین هشت تا پنج جلسه باشد.

عوارض و خطرات مزوتراپی

مزوتراپی مو معمولا باعث درد نمی شود و از عوارض آن می توان به التهاب پوست سر اشاره کرد که معمولا خیلی زود برطرف می شود و در صورت دیدن نتایج منفی پزشک محلول مزوتراپی را تغییر می دهد. در مزوتراپی عوارض خاص و حادی تاکنون دیده نشده است.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

 • بعد از مزوتراپی فرد تا ۲۴ ساعت بعد از درمان نباید از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو و مواد آرایشی و حالت دهنده استفاده کند.
 • تا ۸ ساعت پس از مزوتراپی نباید سر خود را بشویید و از روز سوم می توانید حمام بروید.
 • تا هفته اول فقط ۱۵ دقیقه دوش بگیرید زیرا استفاده از آب گرم باعث التهاب پوست سر می شود.
 • تا دو روز بعد از جلسه درمانی ورزش نکنید ورزش باعث تعریق و خروج مواد تزریق شده از پوست سر می شود.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامینE خودداری کنید.
 • ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مزوتراپی مو، فواید مزوتراپی، برتری مزوتراپی، آماده شدن برای مزوتراپی، کاربردهای درمانی مزوتراپی، نتایج مزوتراپی، تعداد جلسات مزوتراپی، مراقبت های بعد از مزوتراپی آشنا کنیم.

 


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

 • 021-87700000
 • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار