• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

راز داشتن اندام ساعت شنی

راز داشتن اندام ساعت شنی

داشتن تناسب اندام آرزوی همه ی افرادی است که به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می دهند. بسیاری از افراد آرزوی داشتن اندام ساعت شنی را دارند، اندام ساعت شنی اندامی است که در بالا تنه و پایین تنه انحنای لازم را داشته و کمر باریکی داشته باشند‌. اندام ساعت شنی ارتباطی به چاقی و لاغری افراد ندارد. راه های مختلفی برای این تناسب وجود دارد که لیپوماتیک نمونه ای از آن ها است. در ادامه می توانید با روش های دیگری آشنا شوید. همراه ما باشید.

اندام ساعت شنی

شکل ساعت شنی به طور معمول شامل یک کمر کوچک است که توسط یک نیم تنه بزرگتر و انحنای باسن انحنای آن را تکمیل می کند. در حقیقت سه اندام مورد هدف است قسمت بالا تنه، دور کمر، پایین تنه و ران ها اگر فرد لاغر باشد راحت تر از سایر افراد می تواند با انجام چند حرکت ورزشی مناسب به اندام ایده آل خود نزدیک شود و اگر فرد چاق باشد لازم است تا ابتدا چربی های اطراف شکم و پهلو و ران و باسن را آب کند.

کم کردن سایز کمر و لاغر کردن این ناحیه از بدن کار سخت و طاقت فرسایی است و نیاز به رژیم لاغری خاصی دارد و در کنار رژیم نیاز به تمرینات طاقت فرسا و سخت و مناسبی دارید تا به کمری باریک دست یابید.

انجام حرکات ورزشی برای لاغر کردن کمر

یوگا: ورزشی است که طرفداران بسیاری دارد انجام ۱۲ هفته تمرین یوگا منجر به کاهش ۳ سانتی متر از اطراف کمر می شود و در این ورزش نیاز به انجام رژیم غذایی سخت و طاقت فرسا نیست‌.

انجام حرکات HIIT  : با فواصل پر فشار راه بسیار مناسبی برای از بین بردن چربی های شکم است اما این تمرینات شاید برای شما بسیار سخت باشد.

راز داشتن اندام ساعت شنی

انجام حرکات ورزشی برای داشتن باسن برجسته

برای این کار می توانید رژیم غذایی را دنبال کنید که چربی باسن و ران ها را از دست دهید و یا با استفاده از تمرینات ورزشی به فرم دهی باسن خود بپردازید ما به شما چند نمونه از این حرکات ورزشی را معرفی می کنیم که باعث برجسته و جیم شدن باسن می شوند، به چند تمرین که در پایین ذکر شده دقت نمایید:

  • حرکات اسکات: حرکات اسکات یکی از آسان ترین و بهترین حرکات ورزشی است که به وسیله آن می توانید به باسن و ران های خود فرم دهید بهتر است روزانه ۳۰ ست و هر بار ۱۰ تا۱۲ بار تکرار انجام دهید. در ابتدا ممکن است این کار بسیار سخت به نظر آید اما با کمی تمرین و پشت کار به نتیجه دلخواه خود می رسید.
  • حرکات شیر آتشفشانی: این حرکت ناحیه مفصل ران و باسن را هدف قرار می دهد و باعث استقامت عضلات میانی بدن می شود، برای این حرکت باید در هر طرف بدن حداقل ۲ ست و هر بار ۱۰مرتبه تکرار انجام دهید‌‌.
  • حرکات لانج: حرکات لانج یکی از موثرترین تمرینات برای عضلات پا و باسن است به این حرکت اسکات تک پا نیز گفته می گویند و در هر ست ۱۰ الی ۱۲ بار حرکت لانج را انجام می دهید با این کار باعث افزایش قدرت بدنی خود می شوید.

انجام حرکات برای سر شانه و سینه برجسته

مهم ترین بخش در ایجاد اندام ساعت شنی قسمت بالا تنه است زیرا بسیاری از بانوان تمایل ندارند سر شانه پهن و بزرگ و یا سینه های برجسته داشته باشند. در ادامه به توضیح چند حرکت برای شانه می پردازیم:

  • پرس سینه با دیوار: پرس سینه با دیوار به عضلات بالای سر شانه و پشت بازو کمک بسیاری می کند برای این حرکت لازم است تا چند ست و هر ست را ۱۰ الی۱۲ بار تکرار کنید.
  • شنا سوئدی: یکی از موثرترین و بهترین روش هایی است که امکان انجام آن در هر مکانی وجود دارد. این حرکت به عضلات میانی بازو و پشت بازو و همچنین عضلات سینه کمک زیادی می کند‌‌.

رژیم غذایی

هیچ رژیم جادویی خاصی وجود ندارد تا شما را به اندام ساعت شنی برساند در واقع رژیم غذایی در کنار انجام حرکات ورزشی بسیار کمک کننده است. برای این کار شما می توانید از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی استفاده کنید و از نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه و آبمیوه شیرین پرهیز کنید‌.

ایجاد اندام ساعت شنی با تجهیزات پزشکی

بسیاری از زنان به طور طبیعی سایز سینه و باسن مشابهی دارند. با این حال پهلو می تواند به خصوص برای زنانی که اندام ساعت شنی می خواهند مشکل باشد تمایل به جمع آوری چربی احشایی، نوع خطرناکی از چربی است که می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهند و شکم و ران و پهلوها را می توانید با چند دستگاه لاغر کننده موضعی قوی که مکانیزم سرد و گرم کننده دارند بر طرف کنید. کاهش چربی مورد هدف در این بخش ها می تواند به افراد در رسیدن به هیکل ساعت شنی کمک کند.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با اندام ساعت شنی، راه های رسیدن به اندام ساعت شنی، حرکات لازم برای اندام ساعت شنی آشنا کنیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار