• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

آشنایی با بهترین ورزش برای رشد مو

بهترین ورزش برای رشد مو

امروزه ریزش مو معضل بسیاری از مردم می باشد و به دلیل سبک زندگی مدرنیته و بی تحرک، اکنون بسیاری از مردان و زنان از ریزش مو رنج می برند به طوری که ناچار به کاشت مو می شوند. از جمله دلایلی که منجر به ریزش مو می شود می توان به سن، آلودگی محیط زیست، رژیم غذایی نامناسب، استرس یا عدم تعادل هورمونی اشاره کرد. شما باید بدانید که هر شرایطی که بدن را تحت تأثیر قرار می دهد، می تواند روی رشد مو نیز تأثیر بگذارد چرا که سلامت مو انعکاسی از سلامت کلی شماست. لازم به ذکر است که ورزش مداوم می تواند سلامت کلی بدن را تقویت کند و در این راستا بهتر است، بدانید که بهترین ورزش برای رشد مو چه نوع تمرینی است.

 بدن سالم منجر به سلامت مو و پوست می شود

در برخی مطالعات اشاره شده است که ورزش مداوم ممکن است، بتواند عدم تعادل هورمونی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک، هیرسوتیسم، دیابت و یائسگی زود هنگام را برطرف کند.

زیبایی از ذهن ناشی می شود و ذهن سالم منجر به زندگی سالم می شود. بنابراین، حفظ تعادل در زندگی بسیار مهم است. ورزش سلامت بدن را افزایش می دهد و باعث افزایش چرخه رشد مو می شود و همچنین باعث افزایش جریان خون در پوست سر و گردش خون در اطراف پوست سر می شود و در نتیجه رشد مو بهتر می شود. در ادامه 5 نوع از بهترین ورزش ها برای رشد مو و سلامتی آورده شده است که با انجام روزانه این تمرین ها به تدریج نتایج آن را در رشد موهای خود مشاهده خواهید کرد.

1) دویدن آهسته

دویدن به شما امکان می دهد که عرق کنید و از آنجایی که عرق کردن منافذ پوست سر شما را باز می کند و به دفع تمام سموم مضر برای مو کمک می کند. ورزش هایی مانند آهسته دویدن یا پیاده روی روزانه می توانند به افزایش گردش خون در پوست سر کمک کنند و این جریان خون باعث رشد سالم مو می شود. توصیه می شود هر روز حداقل نیم ساعت به صورت آهسته بدوید تا شاهد مزایای عالی این تمرین باشید.

2) ماساژ پوست سر

یکی از ورزش های مهم و ساده ماساژ پوست سر است. ماساژ پوست سر نه تنها آرامش بخش است، بلکه باعث داشتن موهایی قوی و سالم خواهد شد. در نتیجه ماساژ پوست سر و افزایش جریان خون در پوست سر منجر به افزایش گردش کلیه مواد مغذی و ضروری در غده های مو می شود و در نهایت رشد مو را تقویت می کند.

بهترین ورزش برای رشد مو

3) ورزش گردن

یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای رشد مو، حرکت سر و گردن به سمت چپ و راست و جلو و عقب است و  روش خوبی برای تقویت رشد مو به نظر می رسد. همچنین کشش عضلات گردن در درجه اول می تواند با از بین بردن هرگونه تنش و استرس محبوس در عضلات اطراف، به رشد مو کمک کند. همانطور که مستحضر هستید با انجام ایم تمرین نیز گردش خون در این مناطق بهبود می یابد و با هرگونه آسیب وارده به مو مقابله کرده و در نهایت موجب تقویت سلامت و رشد موی سر می گردد.

بهترین ورزش برای رشد مو

4) طب سوزنی

طب سوزنی یک عمل غیر متعارف تر برای جوان سازی و ارتقا سلامت مو است. این عمل در واقع در کاهش ریزش مو موثر بوده است و برای تحریک نقاط فشار روی انگشتان ما که موهای سالم را تقویت می کند و البته شامل افزایش رشد مو نیز می شود.

5) بلند کردن پاها (ورزش وارونه)

این ورزش می تواند یکی از بهترین ورزش ها برای رشد مو باشد. ممکن است اینگونه به نظر برسد که باید به صورت وارونه آویزان شوید. اگرچه این مفهوم درست است اما روند انجام این کار متفاوت است. شما برای انجام این تمرین با کمک گرفتن از سرتان، بدن خود را روی تشک یوگا متعادل خواهید کرد. ذکر این نکته الزامی است که اگر از ناحیه گردن دچار آسیب شده اید این کار را به کمک یک شخص دیگر انجام دهید.

در انجام این تمرین لازم است که خیلی احتیاط کنید و آن را به درستی انجام دهید تا ضمن حفظ تعادل از ناحیه گردن و سر دچار آسیب نشوید. در این تمرین با بلند کردن پاها و نگه داشتن آن در هوا عملکرد غده تیروئید تنظیم می شود و خون رسانی را به سر تسریع می کند. این ورزش برای افرادی که به دلیل عدم تعادل هورمونی تحت تأثیر ریزش مو و طاسی قرار دارند، مناسب است.

بهترین ورزش برای رشد مو

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۸ از ۵
از مجموع ۶ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار