کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تزریق بوتاکس در تهران

عوارض بوتاکس

افرادی که بوتاکس را برای زیبایی صورت و از بین بردن چین و چروک صورت خود استفاده می کنند ممکن است این سوال برای آن ها مطرح شود که آیا انجام بوتاکس عوارض دارد یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض انجام بوتاکس بپردازیم .

  • عوارض بوتاکس

▪ تورم و قرمزی

قرمزی و تورم از علائم معمولی هر عملی است که در مدت زمان کوتاهی بعد از انجام بوتاکس  از بین می رود و نیاز به درمان خاصی ندارد و همچنین قرمزی و تورم به میزان بوتاکس تزریق شده و قطر سوزن مورد استفاده بستگی دارد . جلوگیری از بروز این عوامل به تجربه پزشک بستگی دارد ، شما می توانید برای این که پس از انجام بوتاکس شاهد تورم و قرمزی کمتری باشید از کمپرس سرد استفاده کنید.

▪ درد

میزان درد در هنگام انجام بوتاکس به استانه ی تحمل شما بستگی دارد . شما می توانید برای این که در هنگام انجام بوتاکس درد کمتری را احساس کنید با پزشک خو مشورت کرده و چند ساعت  قبل از انجام بوتاکس  استامینوفن مصرف کنید و یا یک کمپرس سرد بر روی محل انجام بوتاکس قرار دهید تا آن را کمی بی حس کند و همچنین تا ۳۰ دقیقه بعد از انجام بوتاکس ممکن‌ است درد داشته باشید.

▪ سر درد و تهوع

یکی از شایع ترین عوارض بوتاکس سر درد و تهوع بعد از انجام بوتاکس است که معمولا در ۱۰ تا ۲۵ درصد افرادی که بوتاکس انجام می دهند مشاهده می شود که این اثرات بین ۳ تا ۴ ساعت و حداکثر تا ۴ روز ادامه دارد و ممکن‌ است  علت به وجود آمدن  حالت تهوع و سردرد بر اثر سر درد های مزمن باشد.

▪ کبودی

کبودی صورت ممکن است بر اثر سوراخ شدن عروق خونی اتفاق بیافتد و این به این خاطر است که عروق صورت به خوبی توسط پزشک شناسایی نشده اند.

تجربه پزشک و آشنایی او با آناتومی صورت می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلو گیری کند همچنین برای این که شما بتوانید از بروز این عارضه جلو گیری کنید بهتر از ۷ روز قبل از انجام بوتاکس از مصرف قرص هایی مانند آسپرین خود داری کنید.

▪ عفونت

تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر این که در اثر تزریق بوتاکس عفونت ایجاد شده است وجود ندارد ولی می توان برای جلو گیری هرچه بهتر از ایجاد عفونت مراکز انجام بوتاکس و لوازم ان را به خوبی استریل کرد و این کار را توسط پزشک و کادر پزشکی متخصص انجام داد.

  • عوارض بوتاکس در محل تزریق چشم

عضلات کنار چشم که در افراد  باعث ایجاد خطوط پنجه کلاغی می شود ، یکی از نازک ترین و قدرتمند ترین عضلات صورت هستند ، گاهی در اثر رفع این خطوط کنار چشم این عضلات دچار فلجی زیاد می شوند و باعث افتادگی بالشتک‌های چربی زیر چشم شده و افتادگی پلک در بوتاکس مانند سایر عوارض ایجاد شده در بوتاکس می تواند ناشی از بی تجربگی پزشک باشد.

عوارض بوتاکس

▪ سایر عوارض ایجاد شده در این ناحیه

  • افتادگی پلک‌ پایین
  • افتادگی پلک بالا
  • دو بینی و لوچی چشم و آن هم بسیار نادر است
  • عوارض بوتاکس در اطراف دهان

معمولا انتخاب بوتاکس برای جوان سازی و رفع خطوط اطراف  دهان مناسب نیست و بهتر است برای جوان سازی از روش هایی دیگری در اطراف دهان استفاده شود ولی به خاطر داشته باشید که معمولا بوتاکس اطراف دهان به تنهایی نیست و همراه با تزریق ژل انجام‌ می شود . و همچنین برای این که بتوان از بروز این عوارض جلوگیری کرد و ان ها را به حداقل رساند باید از دوز پایین و مقدار بسیار کم سم بوتولینوم استفاده کرد.

  • عوارض بوتاکس در اطراف بینی

انجام بوتاکس باید در این مناطق به خوبی و با دقت بالایی انجام شود و گرنه باعث ایجاد افتادگی در لب ها ، افتادگی گوشه لب ها و عریض شدن لب بالایی می شود و این ها نیز در اثر بی تجربگی پزشک اتفاق می افتد.

  • عوارض بوتاکس در اطراف دهان و چانه

تزریق بوتاکس در عضلات مثلثی گوشه های دهان سبب لیفت گوشه های دهان می شود و این کار می تواند در هنگام لبخند زدن و تکلم کردن برای افراد مشکلاتی ایجاد کند و همچنین در مورد تزریق بوتاکس در چانه نیز اگر دقت لازمه وجود نداشته باشد این عوارض را شاهد خواهید بود.

برچسب ها : بوتاکس | تزریق بوتاکس

مطالب پیشنهادی

بوتاکس در لبخند لثه ای

بوتاکس در لبخند لثه ای موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. امروزه و در جامعه ای مدرن لبخند زدن  نشانه ای از زیبایی است . عوامل مختلفی مانند نحوه قرار گرفتن دندان ها و بافت های لثه […]

بوتاکس در بارداری

بوتاکس چیست؟ بوتاکس در بارداری موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید. بوتاکس سم بوتولینوم است که بر روی عضلات تاثیر می گذارد و سبب فلجی یا کندی حرکت آن ها می شود […]

بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس پیشانی در اثر افزایش سن خطوطی دور چشم ظاهر می شود که باعث کاهش زیبایی چشمان شما شده و یا بر اثر خنده چروک هایی اطراف چشمان شما ایجاد می شود که به ان ها خطوط خنده گفته […]