کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

مراقبت های بعد از مزوتراپی

مراقبت های بعد از مزوتراپی

بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟

مو یکی از عواملی است که باعث زیبایی فرد می شود و عمده مردم بسیار به آن رسیدگی می کنند زیرا مو را جزئی از زیبایی خود می دانند بنابراین ممکن است افراد از انواع لوسیون ها و سرم های تقویت کننده مو و یا حتی قرص روی که باعث افزایش و پر پشت شدن موها می شوند استفاده کنند اما گاهی با استفاده از همه موارده گفته شده در بالا فرد دچار ریزش مو می شود و ممکن است در ظرف چند ماه تا یک سال بیشتر حجم موهای خود را از دست بدهد و دچار نگرانی در مورد ظاهر خود شود. امروزه با استفاده از روش مزوتراپی مو می توان باعث کاهش ریزش مو شد. در ادامه همراه ما باشید تا با مراقبت های بعد از مزوتراپی آشنا شوید.

مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی روشی است که با استفاده از تزریق ترکیب مختلف مواد باعث رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش موها می شود در این روش مواد را که شامل عصاره های گیاهی، ویتامین ها، آنزیم ها، فاکتورهای رشد هستند را به پوست سر تزریق می کنند با این روش باعث تحریک سلول های بنیادی پوست سر شده در نتیجه باعث رشد فولیکول می شود همچنین مزوتراپی می تواند باعث افزایش ساخت کلاژن پوست سر می شود.

درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی

سوزن نزدیک به یک میلی متر به درون پوست نفوذ می کند و محلول درمانی مزوتراپی به طور مستقیم به لایه میانی پوست تزریق می شود مواد موجود در مزوتراپی که حاوی هورمون ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و غیره می باشد باعث افزایش قدرت رشد فولیکول های مو می شود.

فواید مزوتراپی

 • روشی موثر برای درمان ریزش مو بدون کمک به جراحی
 • بهبودی سریع بدون نیاز به دوران نقاهت
 • عوارض جانبی محدود
 • هزینه مناسب
 • نیاز به مراقبت خاصی ندارد
 • مناسب برای درمان ریزش مو و رفع مشکلات سر مانند شوره

مراقبت های بعد از مزوتراپی

برتری مزوتراپی بر دیگر روش ها

مزوتراپی نسبت به دیگر روش ها طرفداران بسیاری دارد زیرا در مزوتراپی بدون جراحی می توان ریزش مو را درمان کرد و تقریبا بدون درد و بدون نیاز به بی هوشی است و هزینه مناسب و منطقی دارد. همچنین مناسب برای درمان ریزش مو و رفع مشکلات سر مانند چربی، شوره، ترمیم موهای آسیب دیده است.

عوارض و خطرات مزوتراپی

مزوتراپی مو معمولا عوارض فاحش و خطرناکی ندارد گاها باعث قرمزی و التهاب سر می شود که کم کم و به مرور زمان بهبود می یابد. مزوتراپی تقریبا خطر و عوارض جدی برای انسان ندارد.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

 • بعد از مزوتراپی فرد تا ۲۴ ساعت بعد از درمان نباید از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو و مواد آرایشی و حالت دهنده استفاده کند.
 • تا ۸ ساعت پس از مزوتراپی نباید سر خود را بشویید و از روز سوم می توانید حمام بروید.
 • تا هفته اول فقط ۱۵ دقیقه دوش بگیرید زیرا استفاده از آب گرم باعث التهاب پوست سر می شود.
 • تا دو روز بعد از جلسه درمانی ورزش نکنید ورزش باعث تعریق و خروج مواد تزریق شده از پوست سر می شود.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامینE خودداری کنید.

برچسب ها : کاربرد مزوتراپی مو | متخصص مزوتراپی مو | مزوتراپی مو

مطالب پیشنهادی

آیا مزوتراپی مو موثر است؟

آیا مزوتراپی مو موثر می باشد؟ مزوتراپی مو چیست؟ مزوتراپی مو تجویز میکرو تزریق به قسمت خاصی از بدن است. متداول ترین کاربرد آن برای کاهش وزن و از بین بردن سلولیت است ، که در آن به مشتریان تزریق […]

چرا مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو مناسب است؟

چرا مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو مناسب است؟ مزوتراپی مو چیست؟ مزوتراپی مو روشی است که برای درمان طاسی الگوی مردانه و زنانه استفاده می شود. عمل مزوتراپی فاکتورهای رشد ، پروتئین ها و ویتامین ها را در پوست […]

کاربردهای درمانی مزوتراپی

کاربردهای درمانی مزوتراپی یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و باعث نگرانی افراد می شوند ریزش مو است. مو نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره و اعتماد به نفس فرد دارد. […]

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی همواره افرادی وجود دارند که به هیچ علت خاصی دچار ریزش مو می شوند و در پی ریشه یابی و درمان این مشکل اقدام به درمان می کنند اما در خیلی از این موارد دلیل […]