• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

اضافه وزن و کرونا

اضافه وزن و کرونا

کرونا و یا همان کووید -۱۹ یکی از خطرناک ترین ویروس و بیماری شایع روز جهان است که سراسر دنیا را درگیر کرده است . وجود اضافه وزن و بیماری های زمینه ای مانند فشار خون ، دیابت ، آسم و .. می تواند ابتلا به این به این بیماری را دو چندان کند. ولی افرادی که چاق هستند و دارای چربی های موضعی هستند می توانند با انجام لیپوماتیک درصد ابتلا به این بیماری را تا حد زیادی کاهش دهند ولی آیا واقعا ارتباطی بین اضافه وزن و کرونا هست ؟

تحقیقات مقدماتی نشان داده است که چاقی می تواند احتمال مبتلا به خطر کووید – ۱۹ را افزایش بدهد ولی دلیل آن چیست ؟

بر اساس تحقیقاتی که بر روی ۱۷ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا انجام شده است نشان داده شده است که افرادی که چاق بوده اند  ۳۳درصد بیشتر نسبت به  افرادی که وزن متعادل دارند در معرض خطر ابتلا به این بیماری و مرگ هستند.

ولی همان طور که اشاره شد می توان با انجام لیپوماتیک چربی های موضعی و چاقی را از بین برد و درصد ابتلا به این بیماری خطرناک را کاهش داد ولی باید به این نکته نیز توجه کنید که این بیماری خیلی راحت به افراد منتقل می شود بنابر این برای انجام عمل لیپوماتیک بهتر است به کلینیک و پزشکانی مراجعه کنید که تمام نکات بهداشتی را رعایت می کنند .

یکی از این کلینیک ها که می توانید برای انجام لیپوماتیک به آن مراجعه کنید کلینیک مدرن است . کلینیک مدرن با بهره گیری از علم و دانش روز بشری و با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های انجام لیپوماتیک همراه با کادر پزشکی و پرستاری مجرب می توان به شما عزیزان در پیمودن این راه کمک کند و موجب رضایت شما هموطنان شود.

چرا چاقی خطر ساز است ؟

هرچه اضافه وزن بیشتری داشته باشید بدن شما چربی بیشتری در خود دارد و از تناسب اندام دور هستید و گنجایش ریه های شما کمتر است و این به این معنا است که بدن شما باید تلاش بیشتری بکند تا اکسیژن را به بافت ها و سلول ها برساند که این خود نیز بر کار کرد قلب و گردش خون تاثیر می گذارد.

افرادی که دچار اضافه وزن هستند به اکسیژن بیشتری نیاز دارند و از آن جایی که این بیماری ریه ها را نیز در گیر می کند افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند بیشتر در معرض این خطر هستند و اگر این افراد به کووید-۱۹ مبتلا شوند از آن جایی که اکسیژن رسانی به بدن سخت تر از قبل می شود احتمال آسیب دیدن بر اثر این بیماری افزایش پیدا می کند. بنابر این اضافه وزن و کرونا با هم ارتباط دارند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در انگلستان نشان داده می شود که بر طبق آمار از هر ۱۰ نفر جان داده بر اثر کرونا ۶ نفر آن ها دچار اضافه وزن و چاقی بوده اند این دانشمندان اعلام کرده اند که اضافه وزن بیش از حد و چاقی مفرط احتمال ابتلا به ویروس کرونا را دو چندان می کند.

چاقی ممکن است با بیماری های دیگری مانند : مشکلات قلبی ، نارسایی های کلیه و کبد همراه باشد و همه این مشکلات ممکن است تا بیماری شدید مانند کووید -۱۹ از راه نرسیده است خود را نشان ندهد. و در چنین شرایطی وضعیت بدنی فرد وخیم تر می شود.

اضافه وزن و کرونا

چکار کنیم تا سالم بمانیم ؟

راه های فراوانی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا در این شرایط سالم بمانید .

▪ داشتن یک رژیم غذایی مناسب

داشتن یک رژیم غذایی خوب و سالم و گنجاندن سبزیجات در برنامه غذایی می تواند به سلامت هر چه بیشتر افراد کمک کند.

▪ کاهش وزن

افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند می توانند با انجام ورزش ، لیپوماتیک ، رژیم غذایی های مناسب به تناسب اندام خو کمک کنند و خطر ابتلا به بیماری کرونا را کاهش دهند. زیرا اضافه وزن و کرونا باهم ارتباط دارند.

آیا در کودکان نیز بین اضافه وزن و کرونا ارتباط وجود دارد؟

طبق تحقیقات انجام شده  چاقی یکی از علت های مرگ و میر بر اساس ابتلا به کرونا است و حتی کودکان و نوجوانان چاق و دارای اضافه وزن نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار