• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

چاقی و افسردگی

  • چاقی و افسردگی

آیا چاقی و اضافه وزن با هم ارتباط دارند ؟

امروزه چاقی و افسردگی دو بیماری شایع و فراگیر در جهان هستند و گاهی وقت ها ممکن است این دو بیماری یعنی چاقی و افسردگی توامان باهم بروز کنند و لی هنوز مشخص نشده که کدام عامل بروز دیگری است؟ آیا اضافه وزن موجب افسردگی می شود و یا افسردگی موجب اضافه وزن؟ جواب هر دو سوال بله است . ولی چه راه هایی وجود دارد که بتوان از بروز این اتفاق جلو گیری کرد؟ اگر چاقی موجب افسردگی شود یکی از راه های پیشنهادی کلینیک مدرن به شما استفاده از لیپوماتیک است .

  • لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک نوع به روز و جدید لیپوساکشن است که دارای مزیت هایی نسبت به نمونه قدیمی است . شما می توانید از لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های موضعی بدن مانند: شکم ، پهلو، ران  استفاده نموده و این چربی ها را به قسمت های دیگر بدن که دارای یک ناهماهنگی هستند تزریق کنید . در انجام لیپوماتیک از بی حسی های موضعی استفاده می شود و شما از خطرات بیهوشی های عمومی به دور هستید .

از این رو می توان برای جلوگیری از بروز این دو عارضه چاقی و افسردگی از لیپوماتیک استفاده نمود . در ادامه قصد داریم به بررسی بیشتر چاقی و افسردگی بپردازیم.

  • تعریف چاقی

یک معیار استاندارد برای تعریف چاقی این است که وزن فرد نسبت به قد ۲۰ درصد بیشتر از وزن ایده آل باشد.

  • تعریف افسردگی

نمی توان برای افسردگی تعریف مشخص و ثابتی داشت ولی می توان به طور کلی افسردگی را به دو دسته تقسیم کرد

▪ بخش فکری و روانی که بر روی روحیه فرد تاثیر می گذارد و علائم آن شامل: بد بینی، فکر کردن به اشتباهات گذشته، احساس گناه داشتن ، متنفر شدن از خود، انتقاد کردن از خود و مانند این مشکلات مربوط به بخش روانی افراد می شود.

▪ بخش جسمی و فیزیکی که بر روی اشتها و خواب افراد تاثیر می گذارد و علائم آن شامل : همیشه غمگین بودن  ، لذت نبردن از چیزی، گریه کردن ، نداشتن انرژی ، زود رنجی ، تغییر در اشتها و مانند این مشکلات مربوط به بخش جسمی افراد می شود.

  • چگونه افسردگی باعث چاقی افراد می شود ؟

همان گونه که گفتیم یکی از علائم افسردگی جسمی کم تحرکی و کم انرژی بودن است وقتی افراد دچار این نوع افسردگی باشند تحرک و جنب و جوش بدنی آن ها کم می شود و به تبع سوخت و ساز بدنی آن ها نیز کاهش پیدا می کند بنابر این کالری اضافه خود را به صورت چربی و اضافه وزن نشان می دهد  . حال فرض کنید یک فرد افسرده که تحرک بدنی کمی نیز دارد ، اشتهای زیادی هم داشته باشد در این صورت مشکل دو چندان می شود .

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که همیشه افسردگی باعث کاهش وزن و کاهش اشتها نمی شود و گاهی وقت ها و در بعضی افراد افسردگی باعث افزایش اشتها می شود.

چاقی و افسردگی

  • افسرده ها چکار کنند که چاق نشوند ؟

درمان شناختی و درمان رفتاری که به ان روان درمانی گفته می شود تا حد زیادی به افرادی که دچار افسردگی هستند کمک می کند . افرادی که افسرده هستند اول باید تمرکز خود را بر روی درمان افسردگی بگذارند و بعد از درمان افسردگی به دنبال تناسب اندام و کاهش وزن بروند که یکی از روش هایی که می تواند به چنین افرادی کمک‌ کند تا سریع وزن خود را کاهش دهند و به اندام ایده آل برسند انجام لیپوماتیک است.

  • افراد چاق چگونه دچار افسردگی نشوند؟

چاقی یک نوع بیماری مزمن است که در همه گروه های سنی یافت می شود که بر اثر عوامل مختلفی مانند ژنتیک و دیابت نوع دو و … ایجاد می شود . یکی از مهمترین عوارض چاقی افسردگی است . اعتماد به نفس پایین ، اختلالات هیجانی ، اضطراب، افسردگی و انزوای عمومی همگی از جمله موارد مرتبط با چاقی هستند .

برای این که افراد دچار افسردگی نشوند می توانند به کاهش اصولی وزن خود بپردازند و از بروز بیماری چاقی افسردگی جلو گیری کنند. همچنین افراد چاق دچار افسردگی می توانند با مصرف مکمل های امگا -۳ همراه با ورزش های هوازی بر روی افسردگی خود اثر مثبت بگذارند.


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار