• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

روشن کردن مو با اکسیدان

اکسیدان چیست؟ روشن کردن مو با اکسیدان چگونه است؟ آیا با اکسیدان می توان موها را روشن کرد؟ استفاده از اکسیدان برای روشن کردن مو بهتر است و یا دکلره؟ مزایای استفاده از اکسیدان برای روشن کردن مو چیست؟

مسلما تا کنون همگی شما عزیزان و هموطنان، خصوصا بانوان، از اکسیدان استفاده کرده اید و یا نام آن را شنیده اید. اکسیدان ماده ای شیمیایی است که به رنگ مو فرصت می دهد تا به صورت موثر بر روی موها اثر بگذارند و تغییر رنگدانه های مو را پدید آورند.

روشن کردن مو با استفاده از اکسیدان خالی یک روش معمول در صنعت آرایش و زیبایی است که برای تغییر رنگ مو و ایجاد رنگ براق و جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش با استفاده از اکسیدان قدرت اکسیداسیون را به موها می‌دهد و بازکردن پیگمانت طبیعی موها، رنگ مو را روشن می‌کند.

در این روش، اکسیدان خالی (بدون رنگ) در کنار پودر روشن کننده استفاده می‌شود تا موها را به رنگ مورد نظر روشن کند.

به عبارت دیگر اکسیدان در جایگاه یک کاتالیزور در زمان رنگ کردن مو ایفای نقش می کند و باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در مو می شود و به عنوان یک ماده شیمیایی فعال کننده رنگ مو استفاده می شود.

از دیرباز برای رنگ کردن مو علاوه بر اکسیدان از دکلره نیز در کنار رنگ مو استفاده می شده است اما دکلره آسیب های زیادی به مو می زند. به همین دلیل این مطلب را برای شما عزیزان آماده کردیم تا بدون نیاز به دکلره موهای خود را روشن کنید.

برای اطلاعات بیشتر از  کاشت مو طبیعی می توانید از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

 

اکسیدان خالی چیست و برای چه منظوری استفاده می‌شود؟

اکسیدان خالی یک محصول شیمیایی است که برای روشن کردن موها استفاده می‌شود. این محصول شامل پراکسید هیدروژن و مواد دیگری است که قابلیت اکسیداسیون رنگ طبیعی موها را دارند. هدف استفاده از اکسیدان خالی، تغییر رنگ موها به رنگ مورد نظر یا روشن کردن رنگ موها است.

 

روشن کردن مو با اکسیدان

همان طور که می دانید دکلره یک ماده شیمیایی بسیار قوی است که برای رنگ کردن مو استفاده می شود و قدرت آن در مقایسه با اکسیدان بسیار بیشتر است.

دکلره برای مو مضر است و باعث آسیب دیدن مو می شود. از این رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای روشن کردن مو به جای استفاده از دکلره از اکسیدان استفاده کنند و با کمک اکسیدان رنگ موهای خود را تا حد ممکن روشن کنند.

 

چگونه اکسیدان خالی را برای روشن کردن مو استفاده می‌کنند؟

برای استفاده از اکسیدان خالی برای روشن کردن موها، ابتدا موها به خوبی شسته و خشک می‌شوند. سپس اکسیدان خالی با یک رنگدانه مناسب ترکیب می‌شود و به موها ماساژ داده می‌شود تا کاملاً پوشش دهد.

سپس این مخلوط برای مدت زمان مشخصی روی موها باقی می‌ماند تا رنگ موها روشن شود. در نهایت، مخلوط با آب شسته می‌شود تا اکسیدان خالی و رنگدهی اضافی از موها برداشته شود.

 

آیا روشن کردن مو با اکسیدان خالی مناسب برای همه انواع موها است؟

روشن کردن مو با اکسیدان خالی عموماً برای موهای تیره‌تر و با رنگ طبیعی تیره مناسب است. اما برای موهای خیلی روشن یا پوست حساس، بهتر است قبل از استفاده از اکسیدان خالی یک آزمایش حساسیت انجام داده شود و نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود این است که روشن کردن موها با اکسیدان خالی فقط رنگ موها را تغییر می‌دهد و اثری بر رنگ پوست ندارد.

آیا استفاده از اکسیدان خالی برای روشن کردن موها ممکن است آسیبی به موها و پوست برساند؟

استفاده از اکسیدان خالی به درستی و با رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده، معمولاً آسیب زیادی به موها و پوست نمی‌رساند. اما در صورت استفاده نادرست، موها ممکن است خشک و آسیب‌پذیر شوند و پوست نیز ممکن است تحریک شده و التهاب داشته باشد. بهتر است قبل از استفاده از اکسیدان خالی یک آزمایش روی پوست برای بررسی حساسیت انجام دهید و دستورالعمل‌های استفاده را به دقت دنبال کنید.

 

انواع اکسیدان

اکسیدان ها دارای درجه بندی های متفاوتی هستند و به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

 • اکسیدان شماره یک و یا شش درصد
 • اکسیدان شماره دو و یا نه درصد
 • اکسیدان شماره سه و یا دوازده درصد

درصد روشن کردن در صورت استفاده از هر یک از این ها متفاوت است و باید اکسیدان را متناسب با نوع رنگ مو انتخاب کرد.

روشن کردن مو با اکسیدان چگونه است؟

در صورتی که بخواهیم بدون استفاده از دکلره و با استفاده از اکسیدان به روشن کردن موها بپردازیم، باید موها را به اکسیدان خالی آغشته کنیم و پس از اینکه مو به اندازه دلخواه روشن شد، موها را بشوییم و خشک کنیم و سپس رنگ دلخواه را برروی مو بزنیم.

لازم به ذکر است که برای مو باید نوع اکسیدان را بر اساس میزانی که می خواهیم موهایمان روشن شود، انتخاب کنیم. در انتخاب اکسیدان مناسب برای مو می توانیم از فروشنده لوازم آرایشی و یا آرایشگر کمک و راهنمایی دریافت کنیم.

با استفاده از اکسیدان چه رنگ موهایی را می توان ایجاد کرد

 

با استفاده از اکسیدان چه رنگ موهایی را می توان ایجاد کرد؟

در صورتی که از اکسیدان استفاده شود، می توان تمامی رنگ موهای ذکر شده در قسمت زیر را ایجاد کرد:

 • رنگ موی عسلی
 • رنگ موی زیتونی
 • رنگ موی شکلاتی عسلی

 

مزایای روشن کردن مو با اکسیدان چیست؟

در صورتی که از اکسیدان به جای دکلره استفاده شود، مزیت های ذکر شده در قسمت زیر شامل حال افراد می گردد:

 • هزینه کمتر برای روشن کردن مو
 • کاهش پیدا کردن میزان آسیب دیدن موها
 • عدم سوختن مو
 • کاهش میزان خشک شدن مو
 • کاهش آسیب دیدن پوست سر
 • امکان روشن کردن مو توسط خود فرد
 • عدم نیاز به مراجعه به آرایشگاه

تمامی این مزایا نشان دهنده این موضوع هستند که اگر از اکسیدان استفاده شود در مقایسه با به کار گرفتن دکلره نتیجه بسیار بهتری دریافت خواهد شد.

چه میزان زمان نیاز است تا موها با استفاده از اکسیدان خالی روشن شوند؟

زمان مورد نیاز برای روشن کردن موها با استفاده از اکسیدان خالی به عواملی مانند رنگ طبیعی موها، نوع و غلظت اکسیدان خالی و مدت زمان استفاده بستگی دارد. معمولاً زمان معینی مانند 30 تا 45 دقیقه در دستورالعمل توصیه می‌شود، اما بهتر است دستورالعمل تولیدکننده را دقیقاً دنبال کنید و زمان را بر اساس آن تنظیم کنید.

آیا روشن کردن مو با اکسیدان خالی می‌تواند موها را خشک و آسیب‌پذیرتر کند؟

بله، استفاده مکرر و نادرست از اکسیدان خالی می‌تواند باعث خشکی و آسیب‌پذیری بیشتر موها شود. اکسیدان خالی موها را از رطوبت طبیعی خود خارج کرده و باعث کاهش روغن محافظ موها می‌شود. به همین دلیل، برای حفظ سلامت موها، استفاده مناسب و مراقبت پس از استفاده از اکسیدان خالی ضروری است.

 

آیا روشن کردن مو با اکسیدان خالی برای موهای رنگ شده مناسب است؟

بله، روشن کردن مو با اکسیدان خالی برای موهای رنگ شده نیز ممکن است. با این حال، باید مواظب بود و دقت کرد که اکسیدان خالی بر روی موهای رنگ شده تأثیر مناسبی داشته باشد بدون این که رنگ موها را آسیب برساند. ممکن است بهتر باشد قبل از استفاده از اکسیدان خالی روشن کننده، با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید.

چه مراقبت‌هایی پس از استفاده از اکسیدان خالی برای حفظ رنگ و سلامت موها لازم است؟

پس از استفاده از اکسیدان خالی برای روشن کردن موها، مراقبت‌های زیر را می‌توانید برای حفظ رنگ و سلامت موها انجام دهید:

 • استفاده از شامپو و محصولات مراقبتی مناسب برای موهای رنگ شده.
 • استفاده از ماسک و کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت موها.
 • محدود کردن استفاده از حرارتیابی‌ها مانند حسگرهای حرارتی و صافکاری حرارتی.
 • محافظت از موها در برابر آفتاب با استفاده از کلاه یا محافظ موها با SPF.

کلینیک زیبایی پوست و مو مدرن

دوستان عزیز در انتهای این مطلب باید خدمت شما عزیزان بگوییم که برای انجام امور مختلف و دریافت خدمات پوست و مو می توانید به کلینیک زیبایی پوست و مو مدرن در سعادت آباد تهران مراجعه کنید و اموری از قبیل: کاشت مو یا تزریق بوتاکس را انجام دهید.

همچنین لازم به ذکر است که در وب سایت کلینیک زیبایی مدرن می توانید علاوه بر مطالعه این مقاله در خصوص روشن کردن مو، به مطالعه سایر مقالات در زمینه پوست و مو نیز بپردازید و با انواع راهکارهای مراقبت از پوست و مو آشنا شوید و در خانه از آنها استفاده کنید.

سخن آخر

روشن کردن مو با استفاده از اکسیدان خالی نیازمند دقت است. مراقبت از موها قبل از استفاده ضروری است. رعایت دستورالعمل و زمان تماس با پوست مهم است. مراقبت پس از استفاده و استفاده از محصولات مراقبتی نیز اهمیت دارد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۱ از ۵
از مجموع ۱۶ رای

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
فاطمه
1 year ago

سلام وقت بخیر من موهام مشکیه اگر بخوام یکم روشن تر بشه در حد خرمایی از اکسیدان شماره چند باید استفاده کنم؟؟؟

آخرین اخبار و مقالات

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

فهرست محتوا Toggle دلایل کاشت ابرو اقدامات قبل از کاشت ابرومراقبت های بعد از کاشت ابرو تاثیر کاشت ابرو بر زیبایی صورتکاشت ابرو چگونه انجام می گیرد؟کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟  کاشت ابرو ... (ادامه)

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد مو

فهرست محتوا Toggle کاشت مو و انواع روش‌های آن علل ریزش مو پس از کاشتپیشگیری از ریزش مجدد مو پس از کاشت پیشگیری از ریزش مجدد مو بعد از کاشت و روش‌های آن چیست؟ کاشت مو یکی از روش‌های موثر برای رف... (ادامه)


تماس باما

 • 021-87700000
 • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار