کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

وزن ایده آل

چگونه خود را به وزن ایده آل برسانیم؟

چگونه خود را به وزن ایده آل برسانیم؟

وزن ایده آل برای افراد چاق این است که کمتر غذا بخوردند و بیشتر فعالیت بدنی و ورزش بکنند اما این افراد باید بدانند که لاغری از راه های دیگری همچون لیپوماتیک و… نیز امکان پذیر می باشد.

اصولا رسیدن به وزن ایده ال برای افراد چاق این است که فکر کنند می توانند از چه مواد کم کالری و مفید استفاده کنند تا بتوانند وزن خود را کم کنند. یکی از این موارد میوه ها و سبزیجات می باشد که دارای فیبر می باشد و این فیبر اگر در طول روز مورد استفاده قرار گیرد باعث می شود که فرد احساس گرسنگی کمتری کند و بنابراین از مواد پرکالری دوری نماید.

تلاش کنید در طول روز آب زیادی مصرف نمایید که این کار باعث می شود اشتهای کاذب شما از بین برود.

خوردن یک لیوان آب ولرم به هنگام صبح به صورت ناشتا کمک شایانی به لاغری بدن شما می کند.

سعی کنید فقط هنگامی که  گرسنه هستید غذا بخورید نه به این صورت که هروقت هر ماده غذایی دید غذا بخورید چون این روش باعث می شود که شما لاغر کنید و به وزن ایده آل خود برسید در غیر این صورت به هیچ عنوان دچار لاغری نمی شوید پس سعی کنید که حتما زمان های گرسنگی خود را پیدا کنید.

بعضی از افراد علاقه دارند که بعد از شام خوردن به هنگام تماشای فیلم یا صحبت کردن شروع به خوردن چیپس یا پفک و تنقلاتی از این قبیل مشغول می شوند که بهتر است به جای این موارد که به چاقی شما کمک می کند سعی کنید از میوه ها یا موادی که دارای کالری کمتری هستند استفاده نمایید.

غذاهای مورد علاقه ی خود را حذف نکنید بلکه فقط مقدار آن را کم کنید یا اینکه در طول هفته آن غذاها را کمتر بپزید  برای اینکه بتوانید لاغر کنید سعی کنید تعداد وعده های خود را بیشتر کنید اما با حجم غذای کمتر

سعی کنید حتما صبحانه بخورید

وزن ایده آل

خوردن صبحانه برای بدن فوائد بسیاری دارد توجه کنید که اگر در صبحانه به مقدار کافی چربی، پروتئین و کربوهیدرات مصرف نمایید در این صورت در ادامه ی روز به هیچ عنوان زیاد گرسنه نخواهید شد وو کمتر غذا خواهید خورد

به هنگام شام خوردن دقیقا قبل از خوردن غذای اصلی حتما از سالاد استفاده نمایید تا بتواند اشتهای کاذب معده ی شما را از بین ببرد و همچنین در وعده ی شام سعی کنید از گوشت های کم چرب استفاده نمایید.

برای میان وعده های خود حتما سعی کنید که از میوه ای تازه استفاده نمایید چون میوه های تازه نسبت به میوه های خشک دارای کالری کمتری می باشند پس بهتر است که از میوه های تازه استفاده نمایید.

در کنار این مواد غذایی که مصرف کنید سعی کنید حتما روزانه به طور مرتب حتما ورزش کنید تا بتوانید به وزن ایده آل خود برسید.

برخی از افراد نیز از کمبود وزن رنج می برند و دارای وزن ایده آلی نیستند اما این افراد باید چه کنند؟

این افراد باید وزن خود را افزایش دهند اما با استفاده از مواد غذایی کاملا سالم باید این کار انجام دهند و دست به هر روشی نزنند.

این افراد باید کالری زیادی دریافت کنند یعنی بیش از آنچه که بدنشان لازم دارد.

مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید

این ماده کلید بسیار مهم برای چاقی محسوب می شود چون زیر ساخت عضلات بدن پروتئین می باشد و مقدار زیاد آن به همراه ورزش حتما به عضله تبدیل می شود اما اگر در مواد غذایی پروتئین کمتر باشد در این صورت کالری که وارد بدن می شود حتما به چربی های مضر در بدن تبدیل می گردد. به این موضو نیز توجه داشته باشید که پروتئین موجود در بدن باعث می شود که شما احساس سیری زیادی بکنید و در طول روز غذای کمتری بخورید پس بنابراین در مصرف کردن آن دقت داشته باشید.

از کربوهیدرات و چربی به مقدار لازم استفاده نمایید

افراد برای کاهش وزن و لاغری مقدار مصرف کربوهیدرات و چربی را کاهش می دهند ولی برای افزایش وزن مقدار کربوهیدرات و چربی را افزایش می دهند.

از مواد پرانرژی استفاده کنید مانند:

مغزها: بادام ها ، گردوها ، بادام زمینی

میوه های خشک: پرتقال، موز، سیب ، کشمش

غلات ها: جوی دوسر، برنج قهوه ای

لبنیات پرچرب: پنیر پرچرب ، شیر پرچرب ، خامه

شکلات‌تلخ، کره‌ی بادام زمینی

برچسب ها : کاهش وزن | لاغری | لیپوماتیک | وزن ایده آل

مطالب پیشنهادی

بهترین راه کاهش وزن

چاقی و افزایش وزن بهترین راه کاهش وزن موضوعی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. امروزه متاسفانه افراد زیادی به معضل چاقی و افزایش وزن دچار می شوند. چاق شدن در روحیه ی فرد تاثیر بسیاری […]

انواع روش های لاغری

انواع روش های لاغری برای لاغری بهتر است که حتما ما برای خود یک رژیم لاغری بسیار مناسب داشته باشیم. در دنیاروش های لاغی بسیاری وجود دارد که ما باید با توجه به همت خود از آن ها انتظار معجزه […]

بی خطرترین راه های لاغری

بی خطرترین راه های لاغری امروزه بی خطرترین راه های لاغری بدون جراحی ورزش کردن به همراه رعایت رژیم غذایی است. بهتر است که حتما در برنامه روزانه خود ساعتی را برای ورزش کردن اختصاص دهید. البته روش های دیگری […]

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام تناسب اندام داشتن یکی از آرزوهای همه ی افراد می باشد از این رو انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام را امتحان می کنند. در وهله ی اول برای داشتن […]