• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تاثیر رنگ موی زیاد بر تقویت مو

تاثیر رنگ موی زیاد

مو یکی از اجزای تشکیل دهنده زیبایی انسان می باشد و توجه به این نکته ضروری است که هر چند مو از سلول های مرده تشکیل شده ولی خود از وضع درون انسان حکایت می کند. نگهداری از مو از جمله حساسیت های یک فرد اجتماعی است و مو که خود سلولی بی جان است به انسان جان می بخشد تصور یک انسان بدون مو، ابرو و مژه که بیشتر به یک روح شبیه است تصوری ترسناک است.از این رو بهتر ایت تا با تاثیر رنگ موی زیاد آشنا شوید. متأسفانه برخی محصولات آرایشی و بهداشتی مانند رنگ های مو بیش از سودی که به مو برسانند ضرری می رسانند که تا سال ها ماندگار و تاثیر گذار است!

این مشکلات باعث می شود تا مردم به روش های گوناگون رویش و تقویت مو همچون کاشت مو رو بیاورند.

استفاده از مواد نفتی چون پارافین یا روغن هایی که از ترکیبات آن کسی جز سازنده اش آگاه نیست (چون نظیر انواع رنگ مو، واکس و کرم مو و…) برای بعضی از مردم همانند جوانان عادت شده و جالب اینجاست که انتظار ریزش و یا سفید شدن یک دانه مو را هم ندارند.

رنگ های شیمیایی در طی چند سال اثر خود را بر موها  می گذارند با ما همراه باشید تا شما را با تاثیر رنگ موی زیاد بر تقویت مو آشنا کنیم.

رنگ طبیعی موها به چه صورت است؟

قبل از آشنایی با رنگ مو بهتر است بدانید که مو از دو قسمت غلاف و ریشه تشکیل شده است غلاف وظیفه حفاظت از ریشه مو را دارد و دور تا دور ریشه مو می پیچد اما ساقه دو نوع رنگ دانه دارد که این رنگ دانه ها سیاه و طلایی تا قرمز هستند این رنگ دانه بستگی به ژنتیک افراد دارد و به صورت های مختلف نمایان می شود اگر این رنگدانه های مو از بین بروند مو سفید می شود.

تاثیر رنگ موی زیاد

رنگ مو چیست؟

رنگ مو جزو محصولات آرایشی و بهداشتی است که برای پوشاندن رنگ سفید مو و یا تغییر رنگ مو استفاده می شود‌.

رنگ مو یک ماده ­ی شیمیایی است. اولین محصول تجاری رنگ ­آمیزی مو در سال 1909 توسط شیمیدان فرانسوی به نام اوژن شولر با استفاده از پارا فنیل دی آمین ساخته شد. امروزه رنگ کردن مو یک کار بسیار محبوب است؛ بیش از 75 درصد از زنان موهای خود را رنگ می کنند و درصد رو به رشدی از مردان به دنبال این کار هستند.

یک نکته بسیار مهم این است که انسان ها از دیر باز به رنگ کردن مو بسیار علاقه داشته اند و در زمان های گذشته برای رنگ کردن موهای خود از حنا که ماده ای طبیعی است استفاده می کردند و از آن برای پوشاندن موهای سفید خود که ظاهر جذابی را برای آنان به ارمغان نمی آورد  استفاده می کردند.

امروزه استفاده از رنگ های شیمیایی در بین افراد بسیار رواج یافته است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که این محصولات آرایشی فاقد ضرر نمی باشند و ممکن است سبب انواع مشکلات پوستی و حساسیت ها شود.

انواع رنگ مو

رنگ موها همانطور که گفتیم جزو محصولات آرایشی و بهداشتی هستند و به انواع مختلف رنگ موهای شیمیایی موقت و دائم تقسیم بندی می شوند در زیر به اختصار به توضیح هر کدام از موارد می پردازیم:

رنگ موهای شیمیایی موقت

همانطور که از نام این رنگ مو ها مشخص است به صورت موقتی بر روی مو باقی می مانند و با استفاده از شامپو رنگ مو از بین می رود این رنگ مو ها بر روی ساقه مو قرار می گیرند و به داخل مو نفوذ نمی کنند این رنگ موها بیشتر توسط افرادی که رنگ موی سفید دارند و یا افرادی که می خواهند به مهمانی بروند استفاده می شود.

استفاده از این رنگ موها آسیب کمتری به موها وارد می کند زیرا اکسیدان ضعیفی دارد و فاقد آمونیاک می باشند ممکن است از این رنگ موها برای تقویت مو نیز استفاده شود.

رنگ موهای شیمیایی ثابت

رنگ موهای ثابت بیشتر بر روی مو باقی می مانند و پایداری بیشتری دارند این رنگ ها استفاده گسترده تری در آرایشگاه ها دارند و اکثر افراد از این رنگ موها استفاده می کنند.

این رنگ موها دارای اکسیدان و آمونیاک هستند و سبب ایجاد آسیب به ساقه و ریشه ی مو می شوند.

عوارض استفاده از رنگ های شیمیایی مو

استفاده از رنگ های شیمیایی عوارضی را در پی دارد در زیر به توضیح این عوارض می پردازیم:

  • استفاده از رنگ مو ممکن است برای زنان باردار مضر باشد زیرا پوست سر می تواند مقداری از مواد شیمیایی موجود در رنگ را جذب کند و این مواد را وارد جریان خون کند و از آنجایی که جنین در سه ماه ابتدایی حاملگی شکل می گیرد بسیار حساس و آسیب پذیر است.
  • برخی از افراد معتقدند که استفاده دائمی از رنگ‌ موها سبب ایجاد سرطان مثانه و سرطان خون می شود.
  • در صورت استفاده مکرر از رنگ مو انتظار مو خوره را داشته باشید زیرا رنگ سبب خشک شدن مو می شود و سبب ایجاد حساسیت های پوستی و خارش پوست سر نیز می شود.

بنابراین استفاده مداوم از رنگ مو سبب کاهش تقویت و رشد موی شما عزیزان می شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار