کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی

  • تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس در گذشته بیشتر جنبه درمانی داشته و برای درمان بیماری های مزمن مورد استفاده قرار می گرفته است ولی با گذر زمان و افزایش علم پزشکی به این نتیجه دست پیدا کردند که می توان از بوتاکس برای زیبایی و جوان سازی نیز استفاده نمود . پیشانی یکی از شایع ترین قسمت های صورت برای انجام عمل بوتاکس است .  با افزایش سن و بر اثر عواملی مانند اخم کردن و یا عصبانیت، خطوطی خود را بر روی پیشانی  نشان می دهند، وجود این خطوط بسیار آزاردهنده هست و موجب افزایش سن افراد می شود ولی می توان برای از بین بردن این خطوط از تزریق بوتاکس پیشانی کمک گرفت .

  • تفاوت بوتاکس پیشانی با لیفت پیشانی در چیست؟

یکی از بارز ترین تفاوت هایی که بین بوتاکس و عمل لیفت وجود دارد در میزان تهاجمی بودن آن ها است . همچنین زمان ماندگاری بوتاکس و عمل لیفت نیز باهم متفاوت است و اثر لیفت از ماندگاری بیشتری برخوردار است .

اما این که از کدام روش استفاده کنیم بستگی به فرد و اهداف او از انجام این گونه عمل ها دارد ولی در هر صورت برای انجام این نوع عمل ها لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

  • مزایای تزریق بوتاکس پیشانی

▪ بوتاکس پیشانی سبب از بین رفتن خطوط و چروک های روی پیشانی شده و زیبایی و شادابی را به چهره ی شما باز خواهد گرداند.

▪ این نوع جراحی به بی حسی نیازی ندارد و بسیار راحت و آسان انجام خواهد شد .

▪ بعد از انجام بوتاکس صورت، فرد تحت درمان نیازی به استراحت نخواهد داشت و می تواند فعالیت روتین خود را انجام بدهد.

▪ انجام عمل بوتاکس می تواند از انجام تعرق زیاد پوست جلو گیری کند .

▪ جزء ان دسته از جراحی های کم تهاجمی است .

▪ در موارد متعددی می تواند باعث بهبودی سر درد های مزمن شود .

▪ اثار انجام بوتاکس پیشانی به صورت موقت است .

 

تزریق بوتاکس پیشانی

  • معایب انجام بوتاکس پیشانی

▪ در برخی موارد باعث ایجاد تورم و عفونت در قسمت مورد عمل می شود .

▪ برخی افراد بعد از انجام بوتاکس پیشانی دچار آلرژی می شوند و پوست آن ها برای مدتی قرمز می شود .

▪ عوارض دیگری مانند : سر درد ، حالت تهوع، التهاب و خارش را به همراه خواهد داشت که این عوارض چند ساعت بعد انجام بوتاکس از بین خواهد رفت.

افرادی که قصد انجام بوتاکس پیشانی دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که انجام هیچ نوع عملی بدون عوارض نیست ، جود  این عوارض در برخی افراد ممکن است تا چند ساعت بعد از انجام بوتاکس از بین برود و حتی ممکن است در برخی افراد عوارضی نداشته باشد.

  • مراحل انجام بوتاکس پیشانی

۱. در مرحله اول برای انجام بوتاکس شخص مورد نظر بر روی صندلی مخصوص می نشیند.

۲.در ادامه قسمتی از پیشانی که قصد انجام بوتاکس بر روی آن را دارند تمیز و پاک سازی می شود.

۳. در مرحله سوم قسمت هایی که قرار است بر روی ان  بوتاکس انجام شود توسط ماژیک های مخصوصی علامت گذاری می شود .

۴.بعد از مشخص شدن محل انجام تزریق ، بوتاکس به محل مورد نظر تزریق می شود و مدت زمان انجام این کار معمولا بین ۱ تا ۲ دقیقه است .

۵.  بعد از انجام بوتاکس بر روی محل مورد نظر کمی فشار وارد می شود تا از ایجاد کبودی جلوگیری کند.

۶. بعد از پایان یافتن بوتاکس محل های علامت گذاری بر روی پوست پاک سازی می شود.

افرادی که می خواهند بوتاکس پیشانی انجام دهند باید به این نکته توجه داشته باشند که معمولا انجام این عمل با بوتاکس ابرو همراه است زیرا تزریق بوتاکس به پیشانی سبب سنگین شدن و افتادگی ابرو ها می شود بنابر این برای این که بتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد بوتاکس ابرو نیز انجام می شود.

  • توصیه هایی در مورد بعد از انجام بوتاکس پیشانی

بهتر است بعد از انجام بوتاکس پیشانی تا ۲۴ ساعت از انجام  ورزش های شدید پرهیز کنید ، زیرا انجام ورزش های سنگین اثرات بوتاکس را ظرف چند هفته از بین خواهد برد . و همچنین از ان جایی که بوتاکس عضلات صورت را مورد هدف قرار می دهد بهتر است تا چند ساعت از برخورد باد به پیشانی جلو گیری شود.

برچسب ها : بوتاکس | بوتاکس صورت | تزریق بوتاکس

مطالب پیشنهادی

بوتاکس برای مو چیست و چه کاری انجام می دهد؟

بوتاکس برای مو چیست و چه کاری انجام می دهد؟ بوتاکس برای مو یک روش درمانی است که برای تقویت استحکام و ظاهر مو طراحی شده است. دو نوع بوتاکس برای درمان مو وجود دارد که در حال حاضر در […]

بوتاکس در بارداری

بوتاکس چیست؟ بوتاکس در بارداری موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید. بوتاکس سم بوتولینوم است که بر روی عضلات تاثیر می گذارد و سبب فلجی یا کندی حرکت آن ها می شود […]

بوتاکس در مقابل پرکننده های پوستی: کدام یک برای شما بهتر است؟

بوتاکس در مقابل پرکننده های پوستی: کدام یک برای شما بهتر است؟ محبوبیت تزریق پرکننده های پوستی در حال افزایش است و بیش از یک دهه است. در حالی که بوتاکس هنوز شماره یک است. در هر صورت ، مسئله […]

اثرات تزریق بوتاکس چه مدت ماندگاری دارد

اثرات تزریق بوتاکس چه مدت ماندگاری دارد بوتاکس یک داروی تزریقی است که ممکن است به کاهش ظاهر چین و چروک کمک کند. به طور کلی ، اثرات  تزریق بوتاکس معمولاً چهار تا شش ماه پس از درمان طول می […]

تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس صورت بوتاکس امروزه یکی از پر طرف دار ترین روش ها برای جوان سازی صورت و از بین بردن چین و چروک  است . حضور بوتاکس در علم پزشکی به ۵۰ سال پیش باز می گردد ولی فقط […]