• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

رشد مژه با وازلین

رشد مژه با وازلین

رشد مژه با وازلین از جمله موضوعات حائز اهمیتی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. مژه یکی از فاکتور ها و عوامل زیبایی در صورت هر فرد است . داشتن مژه هایی زیبا و پر پشت خواست قلبی هر فردی است . مژه علاوه بر زیبایی صورت از چشم ها هم مراقبت می کند بنابر این داشتن مژه هایی زیبا و پر پشت علاوه بر زیبایی شما می تواند از چشم های شما هم در مقابل عوامل مهاجم خارجی محافظت کند.

  • عوامل ریزش مژه

عوامل زیادی بر مژه تاثیر می گذارند بعضی عوامل می توانند باعث افزایش رشد مژه و برخی عوامل باعث ریزش مژه شوند . عوامل ژنتیکی ، تغذیه نا مناسب، بیماری های هورمونی و مصرف لوازم آرایشی بی کیفیت می تواند باعث ریزش مژه های شما بشوند.

  • عوامل افزایش رشد و تقویت مژه

برخی افراد ممکن است به صورت ژنتیکی و مادر زادی مژه های زیبا و بلند نداشته باشند ولی عوامل طبیعی فراوانی وجود دارند که می توانند این مشکل را تا حدی رفع کرده و به داشتن مژه های زیبا و پر پشت به شما کمک کند . عواملی مانند تغذیه مناسب ، استفاده از روغن هایی مانند روغن کرچک، بادام، نارگیل ، مرکبات، مصرف پروتئین ها مانند شیر و همچنین استفاده از وازلین می توانند به شما در داشتن مژه های زیبا کمک کند . در این مقاله قصد معرفی وازلین به عنوان یکی از راه کار هایی که باعث افزایش مژه می شود را داریم . پس اگر قصد استفاده از وازلین برای رشد مژه را دارید با ما همراه شوید.

خواص وازلین

سال های زیادی است که مردم برای مقاصد و مصارف خود از وازلین استفاده می کنند. شاید جالب باشد که بدانید وازلین از چند دوره تصفیه روغن های موجود در نفت خام   به دست می آید و از آن جایی که فاقد بو و مزه هستند در مصرف لوازم ارایشی و بهداشتی مانند: صابون ، لوسیون و کرم استفاده می شوند. با شنید اسم وازلین شاید فکر کنید که استفاده آن بسیار محدود است ولی وازلین بر زیبایی پوست و مو تاثیر گذار است . یکی از این تاثیرات ، رشد مژه با وازلین است که می خواهیم در ادامه مقاله به تاثیر وازلین بر رشد مژه به پردازیم.

رشد مژه با وازلین

خواص و مزایای وازلین بر رشد مژه

داشتن مژه های زیبا وبلند خواسته قلبی هر انسانی است،  یکی از روش هایی که می تواند به رشد مژه کمک کند وازلین است . به این منظور شما می توانید پیش از خوابیدن با یک برس تمیز وازلین را بر روی مژه های خود بمالید و بگذارید تا صبح بماند سپس آن را شستشو دهید. این عمل را سه بار در هفته تکرار کنید تا تاثیر آن را بر روی رشد مژه خود ببینید .

مراحل استفاده از وازلین برای رشد مژه به صورت تفکیکی

▪ برای شروع به یک برس ریمل که بلا استفاده است نیاز دارید که تمیز و بهداشتی باشد

▪  به یک لیوان اب ولرم در مرحله دوم نیاز دارید .

▪ برس را به مدت ۵ دقیقه داخل اب ولرم گذاشته و بعد با دستمال کاغذی آن را خشک کنید .

▪ هر گونه ارایش را از روی مژه های خود پاک کنید.

▪  مقداری وازلین به برس ریمل خو بزنید و آن را مانند ریمل زدن به مژه های خود بمالید.

▪ بگذارید تا صبح وازلین بر روی مژه ای شما بماند و سپس ان ها را شست و شو دهید .

▪ این کار را هر شب قبل از خواب انجام بدهید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

یکی از دلایل شکسته مژه ها می تواند کمبود رطوبت باشد که وازلین برای مژه مانند یک مرطوب کننده عمل می کند و می تواند با مرطوب کردن مژه از شکستی آن ها جلوگیری کرده و سبب رشد و تقویت آن شود . پس از رشد مژه با وازلین غافل نشوید.

وازلین علاوه بر رشد و تقویت و نرم کنندگی مژه ها سبب ضخیم شدن مژه ها می شود که این ویژگی می تواند از ریزش و شکستگی مژه جلو گیری کند.

سخن پایانی

مژه یکی از فاکتور های زیبایی صورت است بنابر این روش های مختلفی وجود دارد که بتوان به رشد و تقویت مژه کمک کرد  اما بهتر است به جای استفاده از روش های گران و لوازم ارایش از یک روش طبیعی برا رشد و تقویت مژه کمک گرفت . رشد مژه با وازلین یکی از روش های طبیعی و ارزان است که می توان از آن به این منظور کمک گرفت. پس از رشد مژه با وازلین غافل نشوید‌.


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار