• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

نتیجه بهتر در روش ترکیبی کاشت مو

چرا استفاده از روش­ های ترکیبی در بیشتر اوقات نتیجه­ ای بهتر از استفاده از فقط یک روش در کاشت مو دارد؟

پاسخ این سوال در 2 نکته بسیار مهم نهفته است:

1. تعداد موهای قابل برداشت

2. طول عمر مفید بافت (گِرَفت) و به تبع آن کیفیت موهای کاشته شده

1. تعداد موهای قابل برداشت:

به دلیلی که توضیح داده خواهد شد،تعداد موهای قابل برداشت و به تبع آن قابل کاشت در روش جراحی FUT از روش­های بدون جراحی FIT و یا FUE بیشتر است.

توضیح: یک مستطیل با ابهاد 10*1.5  سانتی متر  را در پشت سر (بانک مو) در نظر بگیرید. این ابعاد معمولا ابعاد یک نوار (فِلَپ) استاندرد برای برداشت از پشت سر است (به شرط آنکه Laxity و یا الاسیته پوست فرد مناسب باشد). فرض کنید که در این مستطیل تقریبا 3000 گِرَفت مو وجود دارد.

حال می­خواهیم از این منطقه برداشت انجام دهیم:

الف) استفاده از روش­های برداشت تک گِرَفت مانند اِف آی تی ، اِف یو یی و یا غیره

در این حالت ما نمی­توانیم تمامی موهای در این ناحیه را برداشت کنیم زیرا با انجام این کار و برداشت تمامی 3000 گِرَفت موجود در این ناحیه، یک مستطیل 10*1.5 در پشت سر خالی شده و دچار طاسی می­شود. بنابرین برای جلوگیری از این امر ما می­توانیم در بهترین حالت تنها 30% از این گرفت ها را برداشت کنیم تا 2000 گِرَفت باقیمانده جای خالی 1000 گِرَفت برداشته شده را پوشش دهند تا پشت سر دچار طاسی نشود.­

این ارقام تقریبی نشان می­دهند که ما تنها توانسته­ایم از 30% ظرفیت موجود استفاده کنیم.

ب) استفاده از روش­های برداشت جراحی و یا برداشت نواری مانند اِف یو تی

نکته­ی بسیار مهم در استفاده از روش جراحی  F.U.Tاین است که در این حالت ما می­توانیم تمامی گِرَفت­های موجود در این مستطیل را برداشت کنیم. زیرا در این حالت پس از برداشت کامل (با پوست نه فقط مو) این مستطیل، طول پایینی این مستطیل را به طول بالایی رسانده و بخیه می­کنیم. و پس از انجام این کار تمامی 3000 گِرَفت موجود در این فِلَپ و یا نوار برداشته شده قابل استفاده بوده و در ازای این تعداد گِرَفت قابل توجه تنها یک خط ظریف در پشت سر باقی می­ماند که اگر اندازه موهای پشت سر فرد درحدود 1.5 سانتی متر باشند این جای بخیه و یا خط قابل تشخیص نیست و تنها زمانی مشخص خواهد شد که فرد موهای پشت سر خود را کاملا بِتَراشد.

در کلینیک مُدرن به دلیل اینکه برداشت فِلَپ با حساسیت و ظرافت بالایی انجام می­شود کمترین جای زخم و اِسکار را باقی می­گذارد. تشخیص ابعاد این مستطیل ­به خصوص عرض آن بسیار حساس بوده و توسط متخصص پوست و مو تعیین می­شود. عرض این نوار نسبت مستقیمی با نرم بودن و Laxity (شُلی) پوست بیمار دارد. یعنی اینکه در افرادیکه پوست سفتی دارند و Laxity پوست آنها کم است اگر عرض نوار بیش از حد استاندار تعیین گردد باعث می­شود که 2 لبه­ ی پوست به همدیگر نرسیده و در نهایت اِسکار و یا جای بدی از خود بجای بگذارد.

2. طول عمر مفید بافت و کیفیت موهای کاشته شده:

به دلیلی که توضیح داده خواهد شد،کیفیت موهای کاشته شده در روش جراحی FUT از روش­های بدون جراحی FIT و یا FUE بیشتر است.

توضیح:

همانگونه که می­دانید مو یک عضو و بافت زنده است و پس از خارج شدن از پوست تنها زمان محدودی را می­تواند زنده بماند و باید تا کیفیت خود را از دست نداده است، سریعا دوباره به پوست برگردانده شود و از خون تغذیه نماید. هرچه مدت زمانیکه مو خارج از بدن می­ماند بیشتر گردد، احتمال موفقیت پیوند مو کاهش یافته و این امر سبب می­گردد تا موهای کاشته شده رویش مجدد  نکنند زیرا بافتِ کاشته شده به این دلیل که مدت زمان زیادی بین برداشت و کاشت را تجربه کرده است کیفیت خود را از دست داده است. پس هرچه مدت زمان بین برداشت مو (گِرَفت) و کاشت آن کمتر باشد کیفیت موهای کاشته شده بیشتر بوده و پیوند مو موفقیت آمیزتر خواهد بود و فرد نتیجه بهتری را از کاشت مو دریافت خواهد کرد.

در حالتیکه برای برداشت مو و یا گِرَفت از بانک موی فرد از روش جراحی FUT انجام می­شود، بلافصله پس از برداشت نوار (فِلَپ) از پشت سر، مرحله جداسازی موها از داخل نوار برداشته شده شروع شده و این موها پس  از دسته بندی و جداسازی تحویل تیم کاشت شده و فرآیند کاشتِ آنها شروع می­گردد. شایان ذکر است که نیازی نیست تیم کاشت صبر نماید که جداسازی موها (گِرَفت­ها) بطور کامل به پایان برسد و سپس کاشت را شروع نماید.

در این روش مدت زمانیکه بافت خارج از بدن می­ماند از طول عمر مفید آن کمتر است. و این در حالی است که در روش برداشت به صورت FIT ، تیم کاشت باید منتظر بماند تا مرحله برداشت گِرَفت به طور کامل به اتمام رسیده و سپس اقدام به کاشتِ گِرَفت­های برداشته شده نماید. این امر موجب می­گردد تا مدت زمانی که بافت از بدن بیرون است افزایش یابد و به تبع آن کیفیت موهای کاشته شده کاهش یافته و درنهایت تمامی موهای کاشته شده رشد مجدد پیدا نکنند.

نتیجه گیری:

با مقایسه روش FUT و FIT متوجه می­شویم که کیفیت و همچنین تعداد گِرَفت­های قابل برداشت در روش­­های  جراحی مانند اِف یو تی بیشتر است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مکمل کوکونات کلاژن

مکمل کوکونات کلاژن چیست؟ + مهم ترین فایده آن برای پوست و مو✅

فهرست محتوا قرص کوکونات کلاژن چیست ؟مهمترین فواید کوکونات کلاژنترکیبات اصلی کوکونات کلاژنسخن پایانی یکی از بهترین روش های مراقبت از پوست استفاده از قرص های کوکونات کلاژن است که دارای ترکیبات بسیار ... (ادامه)

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو + نکات مهم بعد از کاشت✅

فهرست محتوا دلایل استفاده از کلاه بعد از کاشتچه نوع کلاهی باید انتخاب کرد؟مدت استفاده از کلاه بعد از پیوند مومزایای استفاده از کلاه بعد از کاشت مواستفاده از کلاه گیس بعد از کاشت مونکات بسیار مهم برای محافظت از ... (ادامه)

انواع ریزش مو در کودکان

انواع ریزش مو در کودکان ؛ 6 علت شایع ریزش مو در کودکان

فهرست محتوا دلایل پزشکی انواع ریزش مو در کودکانسخن پایانی انواع ریزش مو در کودکان چگونه است؟ یکی از مهمترین مسائلی که والدین باید به آن توجه کنند ریزش موی کودک خود می باشد که عواملی باعث این ریزش می شود و اکث... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار