• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ماندگاری بوتاکس

امروزه یکی از روش هایی که می توان به شما در زیبایی و از بین بردن چین و چروک صورت کمک کند تزریق بوتاکس است . امروزه بوتاکس محبوبیت فراوانی در بین افراد جامعه پیدا کرده است ولی باید به خاطر داشته باشید که انجام بوتاکس به طور قطع نمی تواند از بروز علائم پیری به شما کمک کند. افرادی که در پی انجام بوتاکس هستند ممکن است برایشان این سوال مطرح شود که مدت زمان ماندگاری بوتاکس چقدر است ؟ ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عواملی بپردازیم که بر روی ماندگاری مدت زمان بوتاکس موثر اند .

  • چه عواملی ماندگاری بوتاکس را افزایش می دهد؟

عوامل متعددی وجود دارد که بر روی ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارد که در این قسمت قصد معرفی چند نمونه از این عوامل را داریم پس با ما همراه شوید.

▪ جنس پوست

یکی از مهمترین و موثر ترین عواملی که بر روی ماندگاری بوتاکس اثر می گذارد جنس پوست و ماهیچه های صورت است . در افرادی که دارای پوست و ماهیچه های سفت و محکم هستند اثر بوتاکس از ماندگاری کمتری برخوردار است. و همچنین در چنین افرادی برای از بین بردن چین و چروک صورت باید مقدار بیشتری بوتاکس تزریق شود که هرگز این کار توصیه نمی شود.

▪ روش زندگی

یکی دیگر از عواملی که بر روی ماندگاری اثرات بوتاکس نقش موثری دارد روش زندگی افراد است . ورزشکارانی که ورزش های سخت انجام می دهند به دلیل ان که سرعت متابولیسم در بدن آن ها بیشتر است اثر سم بوتولینوم در بدن ان ها زود تر از بین می رود‌ و مدت زمان ماندگاری بوتاکس در ورزشکاران کم است .

▪ میزان چین و چروک روی پوست

یکی دیگر از عواملی که بر روی ماندگاری بوتاکس موثر است میزان چین چروک صورت فرد است .

▪ تجربه پزشک

یکی دیگر از عواملی که بر روی ماندگاری اثر بوتاکس موثر است ، انجام این عمل زیبایی توسط پزشک متخصص و با تجربه است . میزان تزریق و محل های انجام بوتاکس در هر فرد متفاوت است و باید با دقت انجام شود  از این رو تجربه پزشک می تواند در این گونه موارد کمک شایانی در ماندگاری بوتاکس و آسودگی خیال شما داشته باشد.

یکی از کلینیک هایی که می تواند به شما در انجام هرچه بهتر این عمل زیبایی کمک کند کلینیک مدرن است .

▪ حرکت دادن عضلات تحت درمان

حرکت دادن عضلات تحت درمان بعد از انجام بوتاکس می تواند در توزیع برابر این دارو و افزایش ماندگاری اثر ان موثر باشد‌.

▪ خودداری کردن از انجام ماساژ

 افرادی که بوتاکس انجام می دهند باید به مدت زمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت از ماساژ دادن و استفاده از لوازم آرایشی خود داری کنند .  انجام دادن حرکت و شکلک برای صورت مفید است ولی نباید این کار با ماساژ دادن همراه باشد.

ماندگاری بوتاکس

▪ خوابیدن بعد از انجام فرایند بوتاکس

بهتر است بعد از انجام بوتاکس به مدت ۴ ساعت از خوابیدن و دراز کشیدن خود داری کنید.

▪ خودداری کردن از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

زیاد قرار گرفتن در معرض نور افتاب علاوه بر این که در زمان اثر بوتاکس مضر است در حالت عادی نیز برای پوست مضر است و باعث ایجاد چروک هایی در پوست می شود که از طریق بوتاکس نیز قابل رفع شدن نیستند . بنابر این از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خود داری کنید.

▪ اخم نکنید

اگر به صورت مداوم اخم می کنید و یا ابرو های خود را بهم نزدیک می کنید سعی کنید با انجام تمرینات مناسب از انجام این کار هرچند غیر ارادی است خود داری کنید.

▪  از اسکراپ پوست خود داری کنید

پس از انجام بوتاکس این فرصت را به صورت خود بدهید تا التیام پیدا کند و از انجام اسکراپ و ماسک ها بر روی پوست خود ، خود داری کنید.

▪ تغذیه مناسب داشته باشید.

غذاهای مورد استفاده افراد به طور مستقیم بر روی زیبایی و عدم زیبایی صورت  تاثیر می گذارد. برای این که بتوانید ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید سعی کنید از خوردن غذاهای آمده و فرآوری شده خود داری کنید.

▪ مصرف روی

برخی مطالعات نشان داده است که بین تاثیر گذاری بوتاکس و سطح روی بدن ارتباطی وجود دارد . برای این که بتوانید اثرات ماندگاری بوتاکس را افزایش بدهید باید روی سطح بدن خود را افزایش بدهید و ان را در سطح خوبی نگه دارید.


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار