کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی - مدرن

همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

تناسب اندام داشتن یکی از آرزوهای همه ی افراد می باشد از این رو انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام را امتحان می کنند. در وهله ی اول برای داشتن تناسب اندام باید حتما دارای آمادگی جسمانی منسبی باشید که بتوانید از عهده ی ورزش های دیگر نیز بربیایید. البته لازم به ذکر این نکته است که برخی از افراد ترجیح می دهند روش های دیگری را امتحان کنند که از آن ها می توان به لیپوماتیک اشاره کرد.

آمادگی جسمانی افراد یکی از مواردی است که باعث سلامت بدن افراد می شود. برای اینکه به آمادگی جسمانی مناسب دست پیدا کنیم بهتر است که حتما در کنار ورزش کردن دارای تغذیه ی مناسبی نیز باشیم.

با ورزش کردن علاوه بر اینکه دارای تناسب اندام می شویم یکسری موارد دیگر را نیز در بدن خود مشاهده خواهیم کرد:

۱- کاهش پیدا کردن برخی بیماری هایی که از چاقی به وجود می آید.

۲- باعث می شود که فرد دارای طول عمر بیشتری باشد.

۳- ورزش کردن باعث می شود که فرد دارای روحیه ی بهتر و شداب تر باشد

۴- باعث ایجاد خواب آرام  بهتر خواهد بود.

۵- همچنین باعث افزایش قدرت و استقامت بدنی نیز می باشد.

با انواع ورزش ها برای تناسب اندام آشنا شوید

۱- شنا سوئدی

شنا سوئدی مانند پرس سینه است و باعث افزایش قدرت و تقویت عضلات سینه ای و همچنین شانه ها می شود.

۲- حرکت پلانک

این ورزش در ظاهر به نظر می رسد که هیچ تاثیری بر بدن ندارد و برخلاف این تصور این ورزش بسیار کار ساز است و تاثیر شگرفی بر شکم و کمردارد به گونه ای که باعث تقویت عضلات این ناحیه می شود و همچنین باید خاطر نشان کرد که باعث کاهش کمر درد می شود.

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

۳- پیاده روی کردن

این ورزش یک ورزش هوازی است و کلا بر روی پاها تاثیر می گذارد و باعث تقویت عضلات پایین پاها و باعث چربی سوزی این نواحی می شود.

۴- حرکت اسکات

حرکت اسکات یکی از حرکات مهم و مفید برای بدن می باشد به گونه ای که باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری عضلات می شود و باعث سوخت و ساز چربی در باسن و همچنین ران ها می شود. حرکت اسکات باعث می شود که فرد به هنگام پریدن در مواقع دیگر به هیچ عنوان دچار آسیب دیدگی نشود.

۵- طناب زدن

طناب زدن عضلات بیشتری را درگیر می کند و باعث می شود که با سرعت بیشتری چربی بدنتان را کاهش دهید یا به عبارتی به سوخت و ساز کلی بدن کمک شایانی می کند. توجه کنید به هنگام ورزش کردن با استفاده از طناب زدن به دلیل بالا پایین پریدن باعث می شود که ما کمتر احساس گرسنگی بکنیم و در مدت زمان کوتاهتری به تناسب اندام عالی دست پیدا کنیم. ما می توانیم از طناب زدن نه تنها به عنوان یک ورزش برای تناسب اندام استفاده کنیم بلکه می توانیم با استفاده از تکنیک و حرکات مختلف به عنوان تفریح نیز از آن استفاده نماییم.

۶- دوچرخه سواری

ما با استفاده از دوچرخه سواری به لاغری و تناسب اندم خود کمک شایانی میکنیم ما هم میتوانیم از دوچرخه ی ثابت استفاده کنیم هم می توانیم از دوچرخه ی معمولی استفاده کنیم که با افزایش دادن میزان ضربان قلب و همچنین میزان تنفسمان به سوخت و ساز بدن کمک بزرگی می کند.

۷- ایروبیک

ورزش ایروبیک یکی از ورزش های پرطرفدار است یک ورزش کاملا هوازی است که کل بدن را درگیر می کند علاوه بر اینگه باعث کالری سوزی بدن و تناسب اندام میشود باعث میشود که فرد دارای هماهنگی عصبی عضلانی شود.

۸- زومبا

زمبا نیز همانند ایروبیک یکی از پرطرفدارترین ورزش های ممکن است و تقریبا می توان گفت که زومبا مانند ایروبیک است ولی پیشرفته تر و سازمان یافته تر از آن می باشد. زومبا باعث میشود که بدن سریعتر درگیر چربی سوزی شود و در مدت زمان کوتاهتری به تناسب اندام بهتری برسد.

۹- تمرینات اینتروال

این تمرینات را می توان گفت که به گونه ای بازی با ضربان قلب میباشد که در دویدن به کار برده می شود به این گونه که مقداری از مسیر را میدویم و مقدار دیگر را راه میرویم و بعد دوباره همین روال را در مدت تعین شده پیش می گیریم با استفاده از این تمرین هم می توانیم به تناسب اندام دست پیدا کنیم و همچنین میتوانیم به استقامت بدنی دست پیدا کنیم.

برچسب ها : پیاده روی کردن | تناسب اندام | حرکت اسکات | ورزش های لاغری

مطالب پیشنهادی

انواع روش های لاغری

انواع روش های لاغری برای لاغری بهتر است که حتما ما برای خود یک رژیم لاغری بسیار مناسب داشته باشیم. در دنیاروش های لاغی بسیاری وجود دارد که ما باید با توجه به همت خود از آن ها انتظار معجزه […]

بی خطرترین راه های لاغری

بی خطرترین راه های لاغری امروزه بی خطرترین راه های لاغری بدون جراحی ورزش کردن به همراه رعایت رژیم غذایی است. بهتر است که حتما در برنامه روزانه خود ساعتی را برای ورزش کردن اختصاص دهید. البته روش های دیگری […]

طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو

طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو امروزه طب سوزنی طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده است ، زیرا با روش طبیعی ، بدون درد و خونریزی و بدون وجود هیچ گونه مواد شیمیایی ، به درمان می پردازد . […]

روش لاغری سریع شکم بدون ورزش

چاقی یکی از مسائلی است که همواره می تواند استایل افراد را به هم ریخته و در روحیه و اعتماد به نفس افراد تاثر بگذارد. این یک واقعیت است که زیبایی و تناسب اندام برای افراد یک امر قابل توجه […]