• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

تناسب اندام داشتن یکی از آرزوهای همه ی افراد می باشد از این رو انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام را امتحان می کنند. در وهله ی اول برای داشتن تناسب اندام باید حتما دارای آمادگی جسمانی منسبی باشید که بتوانید از عهده ی ورزش های دیگر نیز بربیایید. البته لازم به ذکر این نکته است که برخی از افراد ترجیح می دهند روش های دیگری را امتحان کنند که از آن ها می توان به لیپوماتیک اشاره کرد.

آمادگی جسمانی افراد یکی از مواردی است که باعث سلامت بدن افراد می شود. برای اینکه به آمادگی جسمانی مناسب دست پیدا کنیم بهتر است که حتما در کنار ورزش کردن دارای تغذیه ی مناسبی نیز باشیم.

با ورزش کردن علاوه بر اینکه دارای تناسب اندام می شویم یکسری موارد دیگر را نیز در بدن خود مشاهده خواهیم کرد:

1- کاهش پیدا کردن برخی بیماری هایی که از چاقی به وجود می آید.

2- باعث می شود که فرد دارای طول عمر بیشتری باشد.

3- ورزش کردن باعث می شود که فرد دارای روحیه ی بهتر و شداب تر باشد

4- باعث ایجاد خواب آرام  بهتر خواهد بود.

5- همچنین باعث افزایش قدرت و استقامت بدنی نیز می باشد.

با انواع ورزش ها برای تناسب اندام آشنا شوید

1- شنا سوئدی

شنا سوئدی مانند پرس سینه است و باعث افزایش قدرت و تقویت عضلات سینه ای و همچنین شانه ها می شود.

2- حرکت پلانک

این ورزش در ظاهر به نظر می رسد که هیچ تاثیری بر بدن ندارد و برخلاف این تصور این ورزش بسیار کار ساز است و تاثیر شگرفی بر شکم و کمردارد به گونه ای که باعث تقویت عضلات این ناحیه می شود و همچنین باید خاطر نشان کرد که باعث کاهش کمر درد می شود.

انواع ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام

3- پیاده روی کردن

این ورزش یک ورزش هوازی است و کلا بر روی پاها تاثیر می گذارد و باعث تقویت عضلات پایین پاها و باعث چربی سوزی این نواحی می شود.

4- حرکت اسکات

حرکت اسکات یکی از حرکات مهم و مفید برای بدن می باشد به گونه ای که باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری عضلات می شود و باعث سوخت و ساز چربی در باسن و همچنین ران ها می شود. حرکت اسکات باعث می شود که فرد به هنگام پریدن در مواقع دیگر به هیچ عنوان دچار آسیب دیدگی نشود.

5- طناب زدن

طناب زدن عضلات بیشتری را درگیر می کند و باعث می شود که با سرعت بیشتری چربی بدنتان را کاهش دهید یا به عبارتی به سوخت و ساز کلی بدن کمک شایانی می کند. توجه کنید به هنگام ورزش کردن با استفاده از طناب زدن به دلیل بالا پایین پریدن باعث می شود که ما کمتر احساس گرسنگی بکنیم و در مدت زمان کوتاهتری به تناسب اندام عالی دست پیدا کنیم. ما می توانیم از طناب زدن نه تنها به عنوان یک ورزش برای تناسب اندام استفاده کنیم بلکه می توانیم با استفاده از تکنیک و حرکات مختلف به عنوان تفریح نیز از آن استفاده نماییم.

6- دوچرخه سواری

ما با استفاده از دوچرخه سواری به لاغری و تناسب اندم خود کمک شایانی میکنیم ما هم میتوانیم از دوچرخه ی ثابت استفاده کنیم هم می توانیم از دوچرخه ی معمولی استفاده کنیم که با افزایش دادن میزان ضربان قلب و همچنین میزان تنفسمان به سوخت و ساز بدن کمک بزرگی می کند.

7- ایروبیک

ورزش ایروبیک یکی از ورزش های پرطرفدار است یک ورزش کاملا هوازی است که کل بدن را درگیر می کند علاوه بر اینگه باعث کالری سوزی بدن و تناسب اندام میشود باعث میشود که فرد دارای هماهنگی عصبی عضلانی شود.

8- زومبا

زمبا نیز همانند ایروبیک یکی از پرطرفدارترین ورزش های ممکن است و تقریبا می توان گفت که زومبا مانند ایروبیک است ولی پیشرفته تر و سازمان یافته تر از آن می باشد. زومبا باعث میشود که بدن سریعتر درگیر چربی سوزی شود و در مدت زمان کوتاهتری به تناسب اندام بهتری برسد.

9- تمرینات اینتروال

این تمرینات را می توان گفت که به گونه ای بازی با ضربان قلب میباشد که در دویدن به کار برده می شود به این گونه که مقداری از مسیر را میدویم و مقدار دیگر را راه میرویم و بعد دوباره همین روال را در مدت تعین شده پیش می گیریم با استفاده از این تمرین هم می توانیم به تناسب اندام دست پیدا کنیم و همچنین میتوانیم به استقامت بدنی دست پیدا کنیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار