• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

گرافت مو چیست؟

معنای واژه‌ی گرافت در علم پزشکی، همان «پیوند» است. مثلاً برای درمان سوختگی‌های شدید از پیوند پوست یا گرافت‌های پوستی استفاده می‌کنند. برای کاشت مو هم از گرافت مو استفاده می‌کنند.

گرافت‌ها در علم پزشکی از نظر منشاء دسته بندی می‌شوند. مثلاً اگر گرافت از خود شخص برداشت شود، به آن اتوگرافت (خود پیوندینه) می‌گویند و اگر از شخص دیگری گرفته شود، آلوگرافت (هم‌پیوندینه) نامیده می‌شود. در کاشت مو، گرافت بایدبه شکل اتوگرافت یا خود پیودینه باشد؛ یعنی نمی‌توان از گرافت مو شخص دیگری برای کاشت مو استفاده کرد.

همان طور که گفته شد، واحدهای کاشت مو، فولیکول‌های مو هستند. در واقع وقتی از گرافت صحبتمی‌کنیم، منظور همین ارگان بسیار کوچک هستند. پس کاشت مو در واقع یک پیوند عضو است ولی در ابعاد بسیار کوچک.

وقتی از پیوند عضو صحبت می‌کنیم، به طور عام پیوند کلیه یا کبد به ذهن ما می‌آید. حتماً مطلع هستید که پیوند این اعضای بزرگ حساسیت بسیاری دارد. بیشتر این حساسیت به جهت استفاده از ارگان‌های شخص دیگر است. در کاشت مو چون گرافت‌ها از خود فرد گرفته می‌شوند، حساسیت‌ها و خطرات پیوند عضو وجود ندارد.

اما نکته‌ای که باید بدانیم این است که گرافت حساسیت‌های خاص خودش را دارد. در مراحل کاشت مو، دو مرحله‌ی اصلی داریم؛ یکی برداشت گرافت‌ها و دیگری کاشت آن‌ها. در این مراحل باید به نکاتی توجه کرد.

گرافت

 


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار