• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

گرافت مو چیست؟

معنای واژه‌ی گرافت در علم پزشکی، همان «پیوند» است. مثلاً برای درمان سوختگی‌های شدید از پیوند پوست یا گرافت‌های پوستی استفاده می‌کنند. برای کاشت مو هم از گرافت مو استفاده می‌کنند.

گرافت‌ها در علم پزشکی از نظر منشاء دسته بندی می‌شوند. مثلاً اگر گرافت از خود شخص برداشت شود، به آن اتوگرافت (خود پیوندینه) می‌گویند و اگر از شخص دیگری گرفته شود، آلوگرافت (هم‌پیوندینه) نامیده می‌شود. در کاشت مو، گرافت بایدبه شکل اتوگرافت یا خود پیودینه باشد؛ یعنی نمی‌توان از گرافت مو شخص دیگری برای کاشت مو استفاده کرد.

همان طور که گفته شد، واحدهای کاشت مو، فولیکول‌های مو هستند. در واقع وقتی از گرافت صحبتمی‌کنیم، منظور همین ارگان بسیار کوچک هستند. پس کاشت مو در واقع یک پیوند عضو است ولی در ابعاد بسیار کوچک.

وقتی از پیوند عضو صحبت می‌کنیم، به طور عام پیوند کلیه یا کبد به ذهن ما می‌آید. حتماً مطلع هستید که پیوند این اعضای بزرگ حساسیت بسیاری دارد. بیشتر این حساسیت به جهت استفاده از ارگان‌های شخص دیگر است. در کاشت مو چون گرافت‌ها از خود فرد گرفته می‌شوند، حساسیت‌ها و خطرات پیوند عضو وجود ندارد.

اما نکته‌ای که باید بدانیم این است که گرافت حساسیت‌های خاص خودش را دارد. در مراحل کاشت مو، دو مرحله‌ی اصلی داریم؛ یکی برداشت گرافت‌ها و دیگری کاشت آن‌ها. در این مراحل باید به نکاتی توجه کرد.

گرافت

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

علت پوسته پوسته شدن سر

علت پوسته پوسته شدن سر ✔️ + 4 علت و راه های درمانی برای آن

بسیاری از افراد دارای خشکی پوست سر هستند و در فصل زمستان به علت خشکی و سردی هوا دچار ریزش شدید پوست سر می شوند. البته روش های بسیاری برای درمان پوسته سر وجود دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی علت... (ادامه)

نحوه پر پشت کردن ابروها

نحوه پرپشت کردن ابروها | معرفی 6 راهکار تضمینی🌟

امروزه داشتن ابروهای زیبا تاثیر بسیاری بر روی چهره افراد دارد و داشتن ابروهای پرپشت در جذابیت و زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار است و همیشه خانم ها دنبال راهی برای رشد ابروهای خود هستند که به همین منظور ما در ا... (ادامه)

پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

پوسته شدن ابرو بعد از کاشت از مراقبت های لازم تا هزینه کاشت ابرو

یکی از بهترین روش های دائمی برای افرادی که مشکلات ریزش ابرو و خالی بودن ابرو را دارند کاشت ابرو می باشد که در بعضی اوقات عوارضی ناشی از پوسته شدن دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پوسته شدن ا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار