• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

بیماری پسوریازیس چیست و نحوه کاشت مو در آن چگونه است؟

پسوریازیس چیست؟ مو، یکی از مهم ترین رکن های موجود در بدن انسان در جهت زیبایی بصری می باشد. همه مردم، چه زن و چه مرد، سالانه هزاران اقدام برای محتافظت، تقویت و یا ترمیم موهای خود انجام میدهند. ممکن است برخی مردم به دلایل مختلف، دچار کمبود یا کم پشتی مو شده باشند.

در این زمان، کاشت مو به کمک مردم می آید. در این روش، فولیکول‌های مو را از یک قسمت بدن به نام محل اهداکننده به قسمتی از بدن که به عنوان محل دریافت‌کننده نامیده می‌شود، برداشته می‌شود.

پسوریازیس یک بیماری پوستی است که باعث ایجاد بثورات همراه با لکه های خارش دار و پوسته پوسته می شود که بیشتر در زانوها، آرنج ها، تنه و پوست سر ایجاد می شود. می تواند دردناک باشد، با خواب تداخل داشته باشد و تمرکز را سخت کند.

این وضعیت چرخه‌هایی را طی می‌کند، برای چند هفته یا چند ماه شعله‌ور می‌شود و سپس برای مدتی فروکش می‌کند. ریزش مو می تواند در نتیجه پسوریازیس رخ دهد، زمانی که پوست سر دچار پسوریازیس می شود می تواند باعث خارش شدید شود و این می تواند منجر به ریزش مو شود که برای بیمار بسیار استرس زا است.

اگر بیمار شروع به خاراندن پوست سر در جایی که پسوریازیس دارد، می‌تواند منجر به عفونت و ریزش بیشتر مو شود. به طور کلی عوامل مختلفی در بروز و تشدید پسوریازیس موثر است. حتی ممکن است بیمار از بدو تولد به این عارضه دچار شود.

 

 

بیشتر بخوانید : کاشت مو در کلینیک زیبایی مدرن

 

اصلی‌ترین فاکتور‌های تشدید‌کننده این عارضه عبارتند از:

  • عوامل ژنتیکی،
  • استرس،
  • تغییرات هورمونی،
  • عفونت‌های ناشی از جراحی،
  • مصرف برخی دارو‌ها،
  • اضافه وزن بیش از حد،
  • مصرف الکل و دخانیات.

اما با تکیه بر علم نوین جدید، پیدایش روش های نوین کاشت مو این سد از جلوی این نوع بیماران برداشته شده است. در دنیای امروزه، امکان کاشت مو برای این بیماران نیز فراهم شده است. خوشبختانه، اگر موهای خود را هم برای همیشه از دست داده باشید نیز پیوند مو امکان پذیر است. فقط می تواند در فاز غیرفعال زمانی که وصله ها پاک شده اند انجام شود. شما هیچ علامتی را تجربه نمی کنید.

 

 

پسوریازیس

 

برای کاشت مو، ابتدا نمونه ای از پوست سر فرد گرفته می شود و برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود تا مشخص شود علت ریزش مو پسوریازیس است یا خیر. سپس پزشک مربوطه با توجه به بانک موی فرد و شرایط وی اقدام به کاشت مو می کند و بیمار باید در بازه های زمانی ماهانه برای نمونه گیری مجدد به کلینیک مراجعه کند و پس از گذشت شش ماه از کاشت، بیمار. باید برای معاینه نهایی، پزشک باید بررسی کند که آیا فولیکول های کاشته شده در این بیماران رشد طبیعی خود را آغاز کرده اند یا خیر. سپس پس از انجام آزمایشات نهایی، عمل کاشت مو انجام می شود. فقط باید توجه داشت که در کاشت مو برای بیماران پسوریازیس  بانک مویی صد در صد طبیعی همرنگ و هم جنس با موهای اصلی افراد تهیه می شود.

 

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو در کلینیک زیبایی مدرن

 

روش های کاشت مو مناسب افراد پسوریازیس

روش FUT:. در این روش از طریق ایجاد برش در پشت سر بیمار مرحله برداشت فولیکول‌ها انجام می‌شود. پس از آماده‌سازی، امکان انتقال گرافت‌ها به ناحیه پیوند وجود دارد. برش ضخیم در بانک مو وجود ندارد.

روش FUE : این روش از طریق برداشت فولیکول‌های پیوندی در آن به‌صورت نقطه‌ای انجام می‌شود. هیچ زخم، برش و بخیه‌ای در این روش وجود ندارد. نتایج حاصل از این دو روش کاملا یکسان است و مو‌ها حالت طبیعی دارند.

 

روش FUE (استخراج واحد فولیکولی)

روش FUT (پیوند واحد فولیکولی/نوار)

·         متداول ترین روش

·         مردان در مقیاس نوروود تا 5 رتبه بندی شده اند

·         برای کسانی که از کلوئید یا اسکار بد رنج می برند بهتر است

·         می تواند موهای کوتاه در پشت داشته باشد

·         عوارض کمتر

·         20 درصد از بیماران این روش را انجام می دهند

·         مناسب زنان

·         نیاز به پوشیدن موها در پشت بیشتر است

·         مقیاس لودویگ و ساوین برای زنان

·         آسیب کمتری به پیوندها وارد می شود

 

شما می توانید با متخصصان ما در مدرن کلینیک در رابطه با هزینه های این عمل، پروسه و هر سوال دیگر د ذهنتان مشورت بگیرید و خود را برای یک زندگی زیباتر با زیبایی موهایتان آماده کنید. ما مجرب ترین ها را برای شما آماده کرده ایم. همچنین شما میتوانید به صورت تلفنی با پشتیبان های ما در مدرن کلینیک در تماس باشید.

 

منبع : www.nhs.uk

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار