• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

لیزر موهای سفید

تا به حال برای لیزر موهای خود به مراکز زیبایی مراجعه کرده اید؟ لیزر موهای سفید را شنیده اید؟

سایت های تبلیغاتی لیزر هر روز عنوان های جدیدی در قالب خداحافظی همیشگی با موهای سفید خود و یا لیزر موهای سفید، برای جلب مشتری مطرح کرده، اما آیا واقعا امکان پذیر بوده؟ عملکرد از بین بردن موهای سفید با لیزر چگونه است؟

کلینیک پوست و مو مدرن که خدمات مختلفی به شما عزیزان ارائه می دهد، قادر است تا برای شما عزیزان لیزر موهای سفید را نیز انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر از خدمات کلیک تخصصی پوست، مو و زیبای مدرن از کاشت مو در تهران مطالعه بفرمایید.

لیزر درمانی چیست؟

قبل از بررسی عملکرد لیزر برای موهای سفید، بهتر است ماهیت کلی لیزر درمانی را بررسی کنیم. در سال های اخیر، لیزر درمانی با استفاده از پرتوهای نوری قوی جایگزین روش های قدیمی از بین بردن موهای زائد شده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است. میزان تاثیر گذاری لیزر به نوع مو، نوع پوست و مشخصات آناتومیک و ژنتیکی فرد بستگی دارد.

ملانین و تغییر رنگ دانه موها

ملانین؛ ماده تولید شده در بدن که سبب تغییر رنگ پوست و مو می شود. میزان تولید ملانین در همه افراد یکسان نبوده و افراد با موهای تیره تر، ملانین بیشتری دارند. با افزایش سن، سرعت تولید ملانین در بدن کاهش یافته و موها تغییر رنگ می دهند. فقدان ملانین در موها، تاثیر بسیاری زیادی بر عملکرد دستگاه های لیزر دارد.

عوامل موثر در تغییر رنگ مو

ملانوسیت ها، سلول های موثر در رنگ مو و پوست افراد هستند. عوامل زیر در کاهش سطح ملانین های پوستی و تغییر رنگ موها به سفید دخیل بوده:

– افزایش سن

– عوامل ژنتیکی

ينتیک و افزایش سن در رابطه با سفید مو غالب بوده و گاها ممکن است قبل از سیر طبیعی سنی نیز موها رنگدانه خود را از دست داده و سفید رنگ شوند.

– هورمون ها

عدم تعادل هورمون ها سبب تغییر در تعداد ملانین های پوستی و تغییر رنگ موها می شود.

بیشتر بخوانید:رفع سفیدی مو با پیاز

– مواد شیمیایی

گاها برخی از صابون ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع آرایشی، سبب کاهش ملانین ها و اختلال در روند تغییر رنگ دانه های پوستی می شود.

– کم خونی

– لک و پیس

– اختلال عملکرد تیروئید

آیا لیزر موهای سفید موثر است؟

عملکرد همه دستگاه های لیزر بستگی به وجود ملانین در فولیکول های مو دارد. ملانین، انرژی لیزر را جذب کرده و آسیب دیدگی یا سوختن پوست اطراف جلوگیری می کند. یکی از سرسخت ترین و مقاوم ترین موها بوده که با عملکرد طبیعی دستگاه های لیزر از بین نمی روند.

از نظر جنس و ظاهر، تفاوتی با دیگر موها نداشته، اما به لحاظ عملکرد لیزری، عدم وجود ملانین در ریشه موهای سفید سبب اختلال در روند لیزر می شود.

بانوانی که موهای صورتشان ضخیم و سفید بوده برای حل این مشکل، از یک سری رنگ های کربنی استفاده کرده تا اشعه لیزر توسط رنگ های کربنی جذب شده و موهای زائد سفید رنگ از بین بروند. الکترولیز نیز راهی دیگر برای از بین بردن موهای زائد سفید رنگ است. در این شیوه، یک پروب بسیار ریز متصل به دستگاه الکترولیز به فولیکول مو داخل پوست یک جریان شیمیایی یا گرمایی انتقال داده شده و فولیکول را از بین می برد.

لیزر کندلا الکس

بهترین نوع لیزر موهای سفید رنگ بوده که تاثیر گذاری بیشتری نسبت به سایر دستگاه های لیزر دارد، اما با این حال موهای سفید رنگ تنها با رنگ های کاربنی بر روی ریشه قابلیت شناسایی توسط دستگاه را دارند.

روش های خلاصی از موهای سفید

تمامی روش ها که بر پایه ملانین و اشعه های رنگ باشند، برای از بین بردن موهای سفید رنگ تاثیر نداشته و بالعکس برای ریشه کن کردن موهای زائد می توان از روش هایی همانند: شیو کردن، بند انداختن، کرم موبر و گاها روش های نوین بر پایه لیزر های پیشرفته همانند: الکترولیز و لیزر کندلا الکس استفاده کرد.

نتیجه گیری

فرایند الکترولیز در درمان و کاهش حجم موهای زائد سفید رنگ بسیار موثر است. متاسفانه، حذف موهای زائد به روش الکترولیز بسیار طولانی بوده و مستلزم درمان تک تک تارهای مو است. اگر تمامی موهای شما سفید نبوده، توصیه می شود قبل از لیزر درمانی، یک جلسه الکترولیز انجام شود. قبل از انجام هر روشی برای حذف موهای سفید رنگ خود بایستی پوست خود را تمیز و مرطوب کرده تا درد کمتری را احساس کنید. بعد از الکترولیز برای موهای زائد و کاهش التهاب و حساسیت های پوستی از کرم های موضعی همانند زینک اکساید استفاده شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار