• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

قطع ریزش مو

آیا شامپو می تواند باعث قطع ریزش موی شما شود؟

از جایی که امروزه به دلیل عادات غذایی نامناسب و هر علت دیگری ریزش مو در افراد بسیار شایع شده است همیشه افراد به دنبال راهی هستند که بتوانند ریزش موی خود را قطع کنند. درست است که ریزش مو باعث نگرانی می شود اما از آن جایی که هر مشکلی راهی دارد اصلا نباید در این مورد نگران شد چرا که راه حل های مختلفی وجود دارند که یا باعث قطع ریزش مو می شوند و یا این که ریزش مو را کاهش می دهند. پیش از ان که اثر دارویی یا غذایی را بر روی رشد موها ببینیم باید علت ریزش مو را پیدا کنیم. دلایل ریزش مو می تواند یکی از عوامل زیر باشد:

  • ریزش موی ارثی
  • ریزش مو بر اثر تغذیه نامناسب
  • ریزش مو بر اثر بیماری
  • ریزش مو بر اثر استفاده از داروهای مختلف
  • ریزش مو بر اثر استفاده از شامپوی نامناسب

این موارد، مواردی هستند که کم و بیش افراد را دچار ریزش مو می کنند. اما نگران نباشید! چرا که نگرانی به تنهایی عاملی است که باعث ریزش موی بیشتر می شود. پس با خیالی آسوده شروع به درمان ریزش موی خود کنید. اما در این میان استفاده از شامپو تا چه حد در ریزش مو موثر است؟ تجربه چه چیزی را نشان می دهد؟

درمان کنندگی یا پاک کنندگی

خیلی از افراد می گویند که شامپو هیچ نتیجه ای در کاهش ریزش مو و یا قطعی کامل آن ندارد و برخی نیز می گویند بسیار تاثیر گذار است. پس باید توجه داشت که از چه شامپویی استفاده می کنند و یا این که شامپوی آن ها خاصیت درمان کنندگی دارد یا پاک کنندگی؟

اکثر افرادی که تاثیر شامپو را بی نتیجه می دانند فقط از افرادی هستند که به دنبال مارک و برند رفته و هزینه های گزاف بابت شامپو داده اند. درست است که شامپو نمی تواند صد درصد ریزش مو را قطع کند و یا حتی آن را کاهش دهد اما تحقیقات نشان داده که یک شامپوی خوب می تواند از ریزش بیشتر جلوگیری کند. برای مثال اگر پیش از استفاده از شامپوهای درمان کننده فرد حداقل روزی ۲۰ تار مو ریزش داشته با استفاده از شامپوی مناسب می توان این تعداد تار مو را به ۱۸ تار در روز محدود کند!

درمان ریزش مو با شامپو

شما فکر می کنید با چه شامپویی می توان ریزش مو را کاهش داد؟ پیش از ان باید بگوییم که شامپو ها در دو دسته درمان کننده و تمیز کننده قرار دارند که عملکرد هر کدام از آن ها مکمل دیگری است. حال با وظایف هر یک از انواع شامپو آشنا می شویم:

  • شامپوی تمیز کننده: این شامپو تنها وظیفه تمیز کرد مو را دارد. به طوری که چربی روی پوست و لایه کراتینی را از بین می برد و در کل به پاک کردن سلول های مرده می پردازد. روی پوست سر سلول های چربی وجود دارد که این سلول ها تا ساقه مو پیشرفت می کنند و چسبناک می شوند و بدین ترتیب باعث می شوند که فضای بیشتری برای آلودگی و باکتری ها فراهم شود. بدین ترتیب شامپو ها این فضا را محدود می کنند.
  • شامپوی درمان کننده: این شامپو ها باعث تقویت و رشد پیاز مو و باعث ترمیم بافت مو می شوند و بدین ترتیب اگر تار مویی شکسته باشد آن را ترمیم می کنند و از این نظر خاصیت درمان کنندگی دارند. باید توجه داشت که به هیچ عنوان این شامپو ها خاصیت رشد و تحریک فولیکول را ندارند.
قطع ریزش مو

قطع ریزش مو

مهم ترین عامل در درمان ریزش مو با شامپو شناخت جنس مو است

اگر قصد دارید ریزش موی خود را کاهش دهید و یا به کل ان را قطع کنید پیش از انتخاب شامپو باید بدانید از چه نوع مو برخوردارید؟ شناخت نوع مو به شما کمک می کند که راه حل های موثر تری داشته باشید. مو در انواع: نرمال، خشک، چرب، شکننده، رنگ شده، نازک، حجیم و بلند وجود دارند. برای انتخاب شامپو باید بدانید نوع موی شما کدام است؟ معمولا برای مو های خشک، حجیم و شکننده استفاده از شامپو روغن آرگان، نارگیل و آووکادو موثر است. پس سعی کنید از شامپوهایی با چنین رایحه استفاده کنید. موهای رنگ شده نیز ترجیحا باید با شامپوهای کاتیونی اسیدی شسته شوند تا اثر منفی رنگ مو از بین برود. انتخاب شامپوی مناسب می تواند به شما کمک کند که ریزش موی کمتری داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار