• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو ممکن است در طول زندگی هر شخصی، بوجود آید و غالبا بر روان فرد تاثیرات می گذارد،  زیرا همان طور که همه ی ما می دانیم، مو یکی از اجزای مهم بدن می باشد و در زیبایی ظاهری تاثیر بسزایی دارد. بنابراین برای تمام افراد خصوصا خانم ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

دلایل ریزش مو ممکن است بر اثر: بیماری هایی مانند تیروئید، مصرف داروهای هورمونی، پرتو درمانی و شیمی درمانی، جراحی ها، وجود زمینه ی مادرزادی و سایر عوامل دیگر می باشد.

البته یکی دیگر از علل ریختن موها، عاملی است که است که جنبه ی ارثی دارد. در این مورد معمولا افراد به کاشت مو و مزوتراپی مو در کلینیک مدرن روی می آورند.

اما امروزه ریزش مو هنگام حمام کردن معزلی است که غالبا همه را دچار خود کرده است و به دنبال راه درمان آن می باشند.

 

ریزش مو و حمام کردن

حمام کردن و ریزش موها باهم ارتباط مستقیمی دارند زیرا همه ی ما معمولا به دلیل استفاده از دوش، ترجیح می دهیم به شکل ایستاده حمام کنیم که این حالت یکی از دلایل اصلی ریزش موها هنگام استحمام خواهد بود. طبق تحقیقات انجام شده ایستاده حمام کردن برای موها بسیار مضر می باشد به این دلیل که:

وقتی ایستاده موها را شستشو می دهیم، تک تک تارهای مو آب را جذب می کنند و این عامل باعث سنگین شدن مو می شود و باعث ریزش مو هنگام حمام کردن میشود.

اگر دقت کنیم متوجه نکته ی جالبی در حمام های سنتی می شویم و این نکته این است که در این حمام ها، سکوهایی برای نشستن جهت شستشوی موها ساخته می شوند که این موضوع نشان می دهد حتی در گذشته هم به فکر جلوگیری و درمان ریزش مو بوده اند در نتیحه توصیه می شود که برای داشتن موهای سالم، به شکل نشسته حمام کنید.

در رابطه با ریزش مو هنگام حمام کردن به شکل ایستاده، امامان (ع) نیز نظرهایی داشته اند و آن را مکروه می دانند و این مدل حمام کردن  را نهی کرده اند.

 

مطلب دیگر در رابطه با مضرات نرم کننده ی مو است. انواع  نرم کننده های مو جهت حالت دهی، از بین بردن وزی مو و درخشندگی، در بازار موجود می باشد ودر دسترس عموم قرار می گیرد. اما این نرم کننده ها چنان چه به مقدار زیاد و به شکل نادرستی روی موها استفاده شوند باعث تخریب و کندن ریشه ی موها می شوند.

معمولا نرم کننده و حالت دهنده در حمام و به اشتباه هنگام خیس بودن موها، مورد استفاده قرار می گیرد که این عامل می تواند یکی دیگر از دلایل مربوط به ریزش مو هنگام حمام کردن می باشد.

ریزش مو

ریزش مو

 

نحوه ی صحیح شستشوی موها

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، نتیجه می گیریم که جهت داشتن موهای سالم و درخشان، باید موها را به شکل صحیح و اصولی در حمام شست شو دهیم تا باعث ایجاد ریختن موهای شما هنگام حمام کردن نشود. در ادامه چند روش صحیح شستشو را بررسی می کنیم:

آب ولرم: چنان چه موها را با آبی ولرم بشويیم فولیکول های موبسته می مانند و آسیبی به موها وارد نمی شود اما در صورتی که موهای خود را با آب گرم شستشو دهیم باعث باز شدن منافذ پوست و در نهایت، ریزش مو می شود.

  • ماسک مو: یکی از راه حل های که به درمان ریزش مو هنگام حمام کردن کمک می کند، استفاده درست از ماسک های مو در حمام و یا در انواعی بعد از حمام میباشد. اکثر ماسک های مو از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت و حالت دهندگی موها می شوند.
  • کتیرا: گاهی برای کاربران چنین سوال پیش می آید که آیا کتیرا باعث ریزش مو می شود؟ پاسخ این است که: اگر کتیرا که ماده ای گیاهی است با مواد اصلی خود و بدون اضافه کردن مواد مضر، مورد استفاده قرار گیرد برای سلامتی موها مفید خواهد بود اما کتیرا به شکل ژل توصیه نمیشود.
  • خشک کردن مو: برای جلوگیری از ریزش مو هنگام حمام کردن باید، بعداز استحمام موها را به شکل صحیح با حوله ی نرم کاملا خشک کنیم زیرا خیس ماندن موها خصوصا اگر با شانه کردن همراه باشد باعث آسیب رساندن به موها میشود.

 

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

آخرین اخبار و مقالات

مقایسه کاشت مو و میکرو اسکالپ سر

فهرست محتوا Toggle همه چیز در مورد کاشت مواهمیت روش میکرو اسکالپ جمع بندی پیشرفت علم و تکنولوژی باعث به وجود آمدن دستگاه‌های مختلف و پیشرفته شد. این دستگاه‌ها براساس یکسری خصوصیات خارق‌العاده می‌توان... (ادامه)

آیا تیغ زدن موی سر باعث پر پشت شدن آن می شود؟

آیا تیغ زدن موی سر رابطه مستقیم با پر پشت شدن مو دارد؟

فهرست محتوا Toggle نگهداری صحیح پس از تیغ زدن موی سرمراجعه به آرایشگاه برای تیغ زدن موی سرسخن پایانی تیغ زدن موی سر یکی از روش های شایع برای از بین بردن موهای زائد در موقعیت‌ هایی مانند اصلاح سبیل و ترا... (ادامه)

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار