• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ریزش مو از تاج سر

 آیا ریزش مو از تاج سر شما را نگران کرده است؟

معمولا ریزش مو از تاج سر در الگوی طاسی آقایان می باشد. به طوری که معمولا یا در اکثر آقایان ریزش مو از تاج سر و جلوی سر آغاز می شود و تا اواسط سر ادامه پیدا می کند اما به طرز عجیبی کناره ها و پشت سر دارای مو می باشد. به این ریزش مو از تاج سر طاسی M شکل آقایان گفته می شود. دلیل ریزش مو می تواند هر گونه عارضه سیستم بدن باشد. به طوری که گاهی ریزش ارثی است یا به دلیل وجود بیماری های مختلف در بدن است. در کل برای ریزش مو درمان های متفاوتی وجود دارد که با توجه به نوع سیستم بدن فرد ممکن است به این درمان ها پاسخ دهد ممکن هم هست که مشکل با چندین داروی ساده رفع نشده و نیاز به جراحی یا کاشت مو باشد.

رفتارهای مختلف در برابر ریزش مو

گاهی اوقات برخی از افراد به ریزش مو توجهی نمی کنند و آن را بیخیال رها می کنند. گاهی اوقات هم برخی هستند که از دارو ها و مکمل ها برای رفع ریزش مو استفاده می کنند. دسته ای دیگر هم هستند که به جای استفاده از درمان های دارویی درمان های زیبایی مثل کاشت مو، گلاه گیس یا پوستیژ را می پسندند. به طور کلی دلایل ریزش مو بسیار متنوع و متفاوت هستند.

محققان برای افرادی که ریزش مو از تاج سر دارند روش ها و دارو های مختلفی را ارائه داده اند. معمولا این مدل ریزش مو با اصطلاح آلوپسی شناخته شده است. آلوپسی ممکن است از تاج سر باشد، ممکن است به صورت منطقه باشد و یا ممکن است دائم باشد. آلوپسی تاج سر و آلوپسی منطقه ای تا حد زیادی به درمان جواب می دهند. اما ریزش دائم را در واقع نمی توان کاری کرد و تنها اقدامی که می توان انجام داد جلوگیری از ریزش بیش از حد مو است.

 انواع ریزش موی پایدار

  1. آلوپسی آندروژنتیک

یکی از شایع ترین ریزش مو در آقایان مربوط به این آلوپسی می باشد. در برخی  موارد این آلوپسی از ابتدای نوجوانی آغاز شده و به تدریج باعث خالی شدن سر از مو در قسمت تاج سر و کم کم به پشت سر می شود. گاهی اوقات طاسی کامل را به دنبال داشته و گاهی نیز فقط یک محدوده از موی سر خالی می شود.

  1. آلوپسی زنان

در این الگوی ریزش مو که مختص به خانم هاست موها نازک می شوند و به تدریج می ریزند. اما خوبی این الگو این است که ریزش از کنار شقیقه ها آغاز می شود و پیشانی معمولا ریزش مو ندارد و موهای پیشانی با وجود آن که نازک شده اند اما باز هم وجود دارند.

  1. آلوپسی جای زخم

این آلوپسی با ریزش دائمی مو همراه است و معمولا به ندرت اتفاق می افتد. در این نوع ریزش مو قسمت های از سر دچار التهاب شده و موی همان قسمت برای همیشه ریزش پیدا کرده و دیگر رشد نمی کند. هیچ گونه درمان ۱۰۰ درصد برای این مدل ریزش مو وجود ندارد.

"<yoastmark

علت ریزش مو از تاج سر

از ریزش موی ارثی که فاکتور بگیریم عوامل مختلفی هستند که باعث ریزش موی جلوی سر آقایان می شوند. البته این اتفاق در خانم ها هم رخ می دهد. گاهی اوقات تغییرات هورمونی مثل سطح خیلی بالا یا پایین هورمون تستوسترون باعث می شود که ریزش مو شروع شود. در خانم ها علائمی مثل تغییر در تاریخ و تنظیم قاعدگی دارد و در آقایان معمولا تا مدتی مشهود نیست.

گاهی نیز ریزش مو بر اثر عاملی مثل مصرف داروهای مختلف است. معمولا کسانی که بیماری های قلبی، ریوی، کلیوی و سرطان دارند. بیشتر در معرض ریزش مو هستند چرا که مجبورند داروهایی مصرف کنند که دوز بالایی دارند و این دوز بالا باعث ریزش مو می شود.

درمان های پزشکی نیز عامل دیگری از ریزش مو است. معمولا کسانی که شیمی درمانی یا رادیو تراپی انجام می دهند به جهت عبور اشعه های مختلف از بدن پیاز موی آن ها تا مدت ها قادر به رشد مجدد نخواهد بود البته این اتفاق برای چنین بیمارانی موقتی خواهد بود و زمانی که دوز اشعه از بدن خروج‌ یابد مجددا به روال قبلی باز خواهد گشت.

تغذیه غذایی نیز علت دیگری است که خیلی از افراد را دچار ریزش مو می کند. استفاده نامناسب از برخی مواد مثل الکل سیگار و قلیان باعث ریزش مو می شود. اگر از آهن و پروتئین به میزان کافی نیز استفاده نشود قطعا فرد دچار ریزش مو خواهد شد.


آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار