• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو

تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو چیست؟ کربوکسی تراپی بهتر است و یا مزوتراپی؟

آیا می خواهید پاسخ این پرسش ها را بدانید؟ پس با ما در کلینیک پوست و مو مدرن همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

ریزش مو در میان انسان ها و در دنیای امروزی مساله ای بسیار رایج است که در میان هر ده نفر، هشت نفر از این مشکل رنج می برند. افزایش ابتلا به ریزش مو در میان افراد باعث شده است که عده زیادی در پی یافتن روش های مناسب برای تقویت مو و یا ترمیم مو باشند.

همینطور میتوانید از خدمات ما که شامل کاشت مو میشود نیز استفاده کنید.

به همین دلیل در کلینیک پوست و مو مدرن تصمیم گرفتیم که در خصوص کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو با شما عزیزان صحبت کنیم و تفاوت این دو روش را مطرح نماییم.

کربوکسی تراپی مو چگونه است؟

کربوکسی تراپی مو روشی است که در آن از گاز کربن دی اکسید استفاده می شود، به گونه ای که گاز کربن دی اکسید به صورت موضعی بر پوست سر تزریق می شود و سپس با تزریق آن به پوست سر، گردش خون در این بخش افزایش پیدا می کند و تقویت رشد موها صورت می گیرد.

مزوتراپی مو چگونه است؟

مزوتراپی مو به گونه ای است که در آن از تزریق موضعی ویتامین ها، آنزیم ها، عصاره های گیاهی و همچنین هورمون ها استفاده می شود. با تزریق این مواد به صورت موضعی به پوست سر، نیاز مو و پوست سر به مواد مغذی تامین می شود و به این شکل موها تقویت می گردند.

تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو

با در نظر گرفتن تعاریف این دو روش که در قسمت فوق مطرح شد، می توان گفت که مزوتراپی و کربوکسی تراپی از برخی جهات به هم شبیه هستند و در کنار شباهت های خود، تفاوت هایی نیز دارند.

مهم ترین تفاوت های این دو روش را می توان به شرح زیر هستند:

در روش کربوکسی تراپی همان طور که ذکر شد از تزریق کربن دی اکسید استفاده می شود اما در مزوتراپی مو، مواد تزریق شده مواد طبیعی و مورد نیاز برای مو هستند و یک ماده اضافی در این روش به بدن وارد نمی شود.

در کربوکسی تراپی تزریق کربن به لایه آخر پوست انجام می شود در حالی که در مزوتراپی تزریق در لایه میانی پوست انجام می شود. به همین دلیل علاوه بر اینکه این دو روش در لایه تزریق با هم تفاوت دارند، تاثیرات آنها نیز با هم متفاوت است زیرا زمانی که تزریق در لایه زیرتر پوست انجام شود، تاثیرات بیشتری نیز به همراه دارد. بنابراین می توان گفت که روش کربوکسی تراپی میتوانند در مقایسه با مزوتراپی  تاثیرات بیشتری بر تقویت مو داشته باشد.

بیشتر بخوانید:مراحل درمانی مزوتراپی مو

از دیگر تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو باید به این مساله اشاره کرد که مدت زمان مورد نیاز برای تزریق مزوتراپی کمتر از کربوکسی تراپی مو است، زیرا در مزوتراپی تزریق در لایه میانی صورت می گیرد.

تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو را می توان در خصوص این مساله نیز در نظر گرفت که در مزوتراپی مواد در غالب مایع به پوست سر تزریق می شوند، در حالی که در کربوکسی تراپی مواد در غالب گاز به پوست سر تزریق می گردند.

در روش مزوتراپی از سوزن بسیار ریز تری برای تزریق استفاده می شود و به همین دلیل ممکن است که حالت ناخوشایند فرد در روش کربوکسی تراپی به علت بزرگ تر بودن سوزن، بیشتر باشد.

کربوکسی تراپی بهتر است و یا مزوتراپی

در رابطه با اینکه کربوکسی تراپی بهتر است و یا مزوتراپی باید گفت که از نظر میزان تاثیرگذاری، روش کربوکسی تراپی موثر تر است و نتایج بیشتری دارد. اما از نظر میزان عوارض باید بدانید که روش مزوتراپی برای شما عزیزان بهتر است و عوارضی ندارد در حالی که روش کربوکسی تراپی به دلیل ورود کربن دی اکسید به بدن ممکن است که همراه با عوارضی باشد.

کلام اخر

در این مقاله در رابطه با تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی مو با شما عزیزان صحبت کردیم و در رابطه با اینکه کربوکسی تراپی بهتر است و یا مزوتراپی نیز اشاراتی کردیم. در صورتی که می خواهید از این روش ها استفاده کنید، با پزشکان ما در کلینیک پوست و مو مدرن مشورت کنید و یک نوبت ویزیت برای دریافت مشاوره دریافت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مکمل کوکونات کلاژن

مکمل کوکونات کلاژن چیست؟ + مهم ترین فایده آن برای پوست و مو✅

فهرست محتوا قرص کوکونات کلاژن چیست ؟مهمترین فواید کوکونات کلاژنترکیبات اصلی کوکونات کلاژنسخن پایانی یکی از بهترین روش های مراقبت از پوست استفاده از قرص های کوکونات کلاژن است که دارای ترکیبات بسیار ... (ادامه)

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو + نکات مهم بعد از کاشت✅

فهرست محتوا دلایل استفاده از کلاه بعد از کاشتچه نوع کلاهی باید انتخاب کرد؟مدت استفاده از کلاه بعد از پیوند مومزایای استفاده از کلاه بعد از کاشت مواستفاده از کلاه گیس بعد از کاشت مونکات بسیار مهم برای محافظت از ... (ادامه)

انواع ریزش مو در کودکان

انواع ریزش مو در کودکان ؛ 6 علت شایع ریزش مو در کودکان

فهرست محتوا دلایل پزشکی انواع ریزش مو در کودکانسخن پایانی انواع ریزش مو در کودکان چگونه است؟ یکی از مهمترین مسائلی که والدین باید به آن توجه کنند ریزش موی کودک خود می باشد که عواملی باعث این ریزش می شود و اکث... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار