• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تزریق چربی به صورت و عوامل موثر بر ماندگاری آن✅

روش‌های مختلفی برای برطرف کردن چین و چروک صورت وجود دارد که یکی از بهترین روش‌ها، تزریق چربی است. در این روش متخصص چربی را از بدن خود شما را استخراج کرده و بعد از سانتریفیوژ و خالص‌سازی، چربی به دست آمده را به پوست صورت تزریق می‌کند. جهت اطلاع از نحوه کاشت مو لطفا به سایت مدرن کلینیک مراجعه کنید.

بنابراین چربی می‌تواند چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست صورت را پر کند. در نتیجه چهره شما بسیار جوان و شاداب به نظر می‌رسد. اما به هر حال چربی یک ماده طبیعی است و به مرور زمان توسط سلول‌های بدن جذب خواهد شد. بنابراین بعد از مدتی اثر ترانسفر چربی به طور کامل از بین می‌رود. حتما این سؤال برای شما به وجود آمده است که مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است. در این مطلب در مورد عوامل مؤثر بر ماندگاری ترانسفر چربی صحبت می‌کنیم.

 

بیشتر بخوانید: کاشت ریش و سبیل در معتبرترین مرکز

 

عوامل مؤثر بر ماندگاری تزریق چربی به صورت

اثربخشی تزریق چربی برای شادابی چهره مانند تزریق فیلر یا ژل است با این تفاوت که ماندگاری انتقال چربی به صورت طولانی‌تر بوده و از طرف دیگر چون چربی یک کاملاً طبیعی و سازگار با بدن شخص است، بنابراین هیچ خطری به همراه ندارد. بنابراین واکنش‌های آلرژیک بعد از تزریق بروز نمی‌کند.

اما به هر حال در یک بازه زمانی اثر ترانسفر چربی نیز به طور کامل از بین رفته و اگر از نتیجه تزریق چربی راضی بودید، باید مجدداً برای انجام این فرآیند اقدام کنید. به طور کلی چند عامل بر روی مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به صورت تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

1-    میزان حرکت عضلات صورت

هر اندازه حرکت عضلات صورت زیاد باشد چربی زودتر جذب سلول‌ها شده و در نتیجه اثر ترانسفر چربی در زمان کوتاه‌تری از بین می‌رود. در واقع با افزایش حرکت عضلات، میزان متابولیسم و سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها افزایش می‌یابد.

2-    میزان متابولیسم بدن

به طور کلی چربی آخرین ماده‌ای است که توسط سلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما هر اندازه میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما بیشتر باشد، سلول‌ها برای اینکه بتوانند نیاز‌ خود به انرژی را تأمین کنند، قطعاً به سراغ چربی‌ها نیز خواهند رفت. بنابراین فرض کنیم که شما بلافاصله بعد از تزریق چربی به صورت روزه می‌گیرید. با این کار اثر ترانسفر چربی در عرض یک تا دو ماه از بین می‌رود چون در طول روز، بدن گرسنه است و سلول‌ها راهی جز تجزیه چربی‌ها ندارند. پس همان گونه که متوجه شدید، بعد از تزریق چربی باید حتماً رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا بتوانید اثر این اقدام زیبایی را برای بازه زمانی طولانی مدت حفظ کنید.

3-    میزان رطوبت پوست

توجه داشته باشید اگر پوست شما خشک شود سرعت تجزیه چربی افزایش می‌یابد. بنابراین بعد از اینکه انتقال چربی انجام می‌شود، باید در طول روز آب بیشتری مصرف کنید. به خصوص در یک هفته اول بعد از فرآیند تزریق چربی، این موضوع اهمیت بیشتری داشته و حتی باید آبمیوه‌های مناسب مصرف نمایید تا ورم ایجاد شده در پوست در اثر تزریق، هر چه زودتر برطرف شده و از طرفی چربی‌ها در بافت هدف، تثبیت شوند.

 

تزریق چربی به صورت

 

4-    میزان تزریق چربی به صورت

هر اندازه چربی بیشتری به صورت تزریق شود ماندگاری آن افزایش می‌یابد. اما دقت داشته باشید که میزان تزریق چربی نباید به حدی باشد که چهره شما از حالت طبیعی خارج شده و چربی حالت گلوله گلوله پیدا کند.

اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، راهی جز تخلیه چربی از صورت باقی نمی‌ماند. یک متخصص حرفه‌ای به خوبی می‌داند که برای درمان چین و چروک و افتادگی پوست، باید چه میزان چربی را به بافت صورت تزریق کند.

5-     خالص‌سازی تزریق چربی به صورت

یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر ماندگاری تزریق چربی به صورت، فرآیند خالص‌سازی چربی است. متأسفانه بعضی از متخصصین این مرحله را انجام نمی‌دهند. چربی ناخالص ماندگاری خوبی نداشته و از طرف دیگر اثر آن بر روی چهره شما چندان زیبا به نظر نمی‌رسد چرا که چربی ناخالص به خوبی نمی‌تواند تمامی چین و چروک‌ها را پر کند.

اما اگر چربی خالص باشد هم دوام بیشتری داشته و هم به خوبی پوست شما را پوشش داده و تمامی چین و چروک‌ها را از بین می‌برد.

 

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو در مرکز زیبایی مدرن

 

سخن پایانی

در پایان این مطلب لازم است این نکته را نیز متذکر شویم که رعایت نکات مراقبتی بعد از ماندگاری تزریق چربی به صورت نیز بر روی مدت زمان ماندگاری ترانسفر چربی تأثیر می‌گذارد. در یک تا دو هفته اول به هیچ عنوان نباید فشاری به صورت وارد گردد.

همچنین نباید به محیط‌های گرم بروید در غیر این صورت چربی رقیق شده و در زیر پوست حرکت می‌کند. در نتیجه اثر آن را در کوتاه مدت به طور کامل از بین خواهد رفت و مجبور هستید دوباره برای تزریق چربی اقدام کنید.

 

منبع : www.nilforoushzadeh.clinic

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

زمان مناسب برای شروع ورزش و پیاده روی پس از کاشت مو

بهترین زمان برای شروع پیاده روی و ورزش پس از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انتخاب ورزش پس از کاشت موخطرات و احتیاط ها در صورت شروع زود هنگام ورزش پس از کاشت مونکاتی برای حفظ سلامتی پس از کاشت مو با انجام ورزش های مناسب ورزش پس از کاشت مو به نوع فعالیت مو... (ادامه)

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیلمدت زمان انجام پیوند ریش و سبیلعلل فقدان و کمبود ریش و سبیل در مردانچه کسانی کیس مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستند؟سخن پایانی پیوند ریش و س... (ادامه)

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیلمراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت ریش و سبیلآمادگی برای کاشت ریش و سبیل | آماده سازی پوست صورتسخن پایانی آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و ... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار