• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

تاثیر مو در زیبایی صورت

تاثیر مو در زیبایی صورت

قطعا تا به حال کسانی را دیده اید که از طاسی رنج بسیار می برند. قطعا نداشتن مو و حتی ریزش مو اتفاقی بسیار رنج اور است اما گاهی اوقات نمی توان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد. در این مقاله قصد داریم به تاثیر مو در زیبایی صورت بپردازیم. قطعا مو عامل مهمی در زیبایی صورت است. البته نه به مهمی چشم، بینی و لبخند. اما در کل وجود موهایی پر حجم به تنهایی می تواند تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس افراد داشته باشد. پس با ما همراه باشید تا شما را با تاثیر مو در زیبایی صورت اشنا سازیم.

چه راه هایی باعث زیبا تر شدن مو ها می شود؟

قطعا مدل مو و رنگ مو تاثیر زیادی روی زیبایی مو های شما دارد و به دنبال ان باعث تغییر در چهره شما می شود. مدل موی مناسب می تواند باعث جوان تر و شاداب تر نشان دادن پوست و صورت شما شود و انتخاب مدل موی نامناسب می تواند چهره شما را خسته تر و پیر تر نشان دهد. در کل تاثیر مو بسیار بیشتر از چیزی است که فکرش را کنید. همیشه موهایی با رنگ های روشن چهره را  باز تر و شاداب تر نشان می دهد و موهایی با رنگ تیره چهره را با آرامش خاصی جلوه می دهد.

البته این که چه رنگ مویی مناسب شماست بستگی به رنگ پوست و حالت چهره شما دارد. اما معمولا کسانی که پوست های سفید یا گندمی دارند بهترین راه این است که موهای خود را رنگ روشن بزنند. اگر هم پوستی تیره یا سبزه دارید بهترین روش برای زیبا ر جلوه دادن صورت شما این است که از رنگ های تیره مثل فندقی و کاکائویی استفاده کنید. انتخاب رنگ های خاکستری یا دودی می تواند به تنهایی باعث پیر جلوه دادن صورت شما شود که در این صورت  پیشنهاد نمی شود‌.

اما همان طور که وجود موی زیبا در چهره ای زیبا موثر است نبود ان نیز به همان اندازه تاثیر گذار است و ریزش مو یا طاسی مشکلی است که در حال حاضر خیلی از افراد با آن درگیر هستند. گاهی نیز این ریزش بر اثر عواملی مثل وراثت، کمبود مواد معدنی، تیرویید و غیره می باشد که رفع آن کم و بیش نتیجه بخش است. از این رو باید سعی در تقویت مو نمایید.

 

کندن موهای سفید و تاثیر آن در زیبایی

خیلی از افراد اعتقاد دارند که اگر موهای سفید را بکنیم تعداد آن ها بیشتر خواهد شد. اما بهتر است بدانید که این باور غلط است و هیچ گاه کندن موی سفید باعث بیشتر شدن ان نمی شود. پیاز مو عاملی است که از دوران جنینی وجود دارد و تقریبا تا پایان عمر باقی خواهد ماند و پایدار است. رشد مو نیز در سه مرحله اتفاق می افتد: آناژن، کاتاژن، تلوژن. در این سه مرحله مو تشکیل، رشد و ریخته می شود. بنابراین اگر مویی کنده شود موی جدیدی به جای آن رشد می کند حال اگر رنگ موی قبلی سفید باشد انتظار رشد موی مشکی نباید داشت چرا که مو رنگدانه خود را از دست داده است و تنها به رنگ سفید رشد می کند. پس نتیجه گرفته می شود که به هیچ عنوان با کندن موی سفید از زیبایی موها و صورت شما کاسته نمی شود‌

موی کوتاه نشان از پیر شدن شما دارد!

برخی از افراد علاقه فراوانی به کوتاهی مو دارند هیچ مانعی برای آن که موهایی کوتاه داشته باشید وجود ندارد اما در برخی از چهره ها که موهایی حجیم و پر پشت دارند کوتاه کردن مو باعث میشود که چهره فرد پیر تر نشان داده شود از این رو اگر موهایی پر پشت و حجیم دارید بهتر است بگذارید بلند بماند و رنگی زیبا به ان ها بزنید.

موهای بلند و زیبایی صورت

با این که به برخی افراد موی بلند بیشتر از موی کوتاه شده می آید اما بهتر است بدانید که موی بلند گاهی باعث تضعیف ریشه مو می شود در نهایت این افراد با ریزش بسیار زیاد مو روبرو خواهند شد. زمانی که موها از حد طبیعی بلند تر باشند پیاز مو ضعیف می شود، مو شکننده می شود و در نهایت ضخامت اولیه خود را از دست می دهد. حتی گاهی اوقات کسانی که موهایی کاملا مشکی دارند زمانی که بیش از حد بلند می شود مو زیبایی و درخشندگی خود را از دست خواهد داد بنابراین اگر میخواهید موی شما زشت نباشد اجازه ندهید بیشتر از حد  بلند شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار