• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

انواع روش های از بین بردن خال پوستی

خال یک ضایعه خوش خیم پوستی است. خال ها بدلیل تکثیر رنگدانه های پوستی به صورت تکی یا گروهی بر روی پوست ظاهر می شوند. خال ها می توانند قهوه ای، مشکی، زرد یا حتی هم رنگ پوست باشد. اکثر خال ها خطرناک نبوده و افراد برای زیبایی ظاهری خود سعی در از بین بردن خال ها دارند. خال ها می توانند مادرزادی و یا تحت شرایط محیطی بوجود آیند. در این مقاله به معرفی انواع روش های از بین بردن خال پوستی می پردازیم.

 همینطور میتوانید از دیگر خدمات ما که شامل جدید ترین روش کاشت مو و کاشت ابرو میشود نیز استفاده کنید.

الکتروکوتریزاسیون چیست؟

یکی از روش های از بین بردن خال پوستی در کلینیک های زیبایی، الکتروکوتریزاسیون است. در این روش متخصص پوست بوسیله سیم های الکتریکی و پاس های گرمایی، خال ها را سوزانده و از روی پوست محو می شود. این شیوه درمانی کمی منسوخ شده اما با این حال می تواند گزینه خوبی برای برداشتن خال های سطحی باشد. مشورت با پزشک متخصص در این روش، عوارض بعدی زخم ها را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. استفاده از این روش امروزه برای از بین بردن خال های پوستی به خصوص ناحیه صورت، توصیه نمی شود.

کرایوتراپی یا سرما درمانی

این روش نوین برای از بین بردن خال های پوستی به کار می رود. استفاده از نیتروژن مایع بر روی خال، سبب تخریب سلول های پوستی در محل ضایعه گشته و ناحیه تحت درمان کمی التهاب شده و بعد از دوره نقاهت، به طور کامل خال پوستی حذف می شود. روش کرایوتراپی تنها در بعضی از کلینیک های زیبایی انجام می شود. دوره نقاهت این شیوه کوتاه مدت بوده و نیازی به مراقبت های خاص ندارد.

لیزر روشی موثر برای از بین بردن خال پوستی

لیزر، روشی موثر برای از بین خال پوستی است. این شیوه بسیار موثر بوده و امروزه مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته است. در این روش خال های پوستی توسط پرتوهای لیزر از بین رفته و خال به طور کلی از روی پوست حذف می شود. استفاده از روش لیزر برای از بین بردن خال پوستی رایج تر بوده و احتمال عفونت کمی دارد. در روش لیزر درمانی، بافت خال به طور کلی توسط امواج سوزانده شده و خال از آن ناحیه حذف می شود. از بین بردن خال با روش لیزر، عمق آسیب بافتی به طور دقیق مشخص می شود.

برداشتن خال های پوستی با جراحی

جراحی یکی از انواع روش های از بین بردن خال پوستی است. در این روش باید از متخصص پوست مشورت گرفته و در صورت بدخیم نبودن و شرایط مناسب بیمار، خال پوستی با جراحی از بین می رود. در روش جراحی مقدار تاثیر گذاری بر روی خال و میزان ریسک جراحی باید مد نظر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:انواع عارضه های پوستی

از بین بردن خال پوستی به روش تراشیدن

تراشیدن، بهترین روش برای از بین بردن خال های سطحی است. در این روش پزشک متخصص خال را تراشیده و سپس با کرم مرطوب کننده پوشانده می شود. این روش از بین بردن خال پوستی سرپائی بوده و نیازی به بستری یا بخیه زدن ندارد. میزان عمق برش در این شیوه به اندازه خال و خوش خیم بودن آن بستگی دارد. در صورتی که خال شما از نوع بدخیم و دارای بافتی ریشه دار بوده، باید ناحیه بیشتری را برش زد تا ریشه بافت خال کاملا از بین برود.

گاها افرادی بوده که حساسیت پوستی داشته و یا تحمل درد کمی دارند؛ از رو بهتر است پزشک از بی حسی موضعی برای انجام این روش استفاده کند.

روش بیوپسی پانچ و از بین بردن خال سطحی

در این روش با یک دستگاه مخصوص خال از روی پوست برداشته شده و قطعه مکعبی شکل از روی پوست را پانچ می کنند. برای از بین بردن خال های پوستی کوچک، استفاده از این روش در اولویت قرار دارد.

نتیجه گیری

شایع ترین ضایعه پوستی خال نام دارد. این تومور پوستی از سلول های ملانوییت یا همان رنگ دانه های در روی پوست ایجاد می شود. خال های پوستی در سنین مختلف و با دلایل متعددی از جمله ژنتیکی، شرایط محیطی و رژیم غذایی ایجاد می شود. خال های پوستی بی ضرر بوده و افراد به قصد زیبایی انواع روش های از بین بردن خال پوستی را تجربه می کنند. درمان خال تنها به هدف زیبایی نبوده و در اکثر اوقات افرادی که به بیماری ملانوم مبتلا هستند، برای از بین بردن خال های پوستی خود اقدام به جراحی یا روش های دیگر می کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مقایسه کاشت مو و میکرو اسکالپ سر

فهرست محتوا Toggle همه چیز در مورد کاشت مواهمیت روش میکرو اسکالپ جمع بندی پیشرفت علم و تکنولوژی باعث به وجود آمدن دستگاه‌های مختلف و پیشرفته شد. این دستگاه‌ها براساس یکسری خصوصیات خارق‌العاده می‌توان... (ادامه)

آیا تیغ زدن موی سر باعث پر پشت شدن آن می شود؟

آیا تیغ زدن موی سر رابطه مستقیم با پر پشت شدن مو دارد؟

فهرست محتوا Toggle نگهداری صحیح پس از تیغ زدن موی سرمراجعه به آرایشگاه برای تیغ زدن موی سرسخن پایانی تیغ زدن موی سر یکی از روش های شایع برای از بین بردن موهای زائد در موقعیت‌ هایی مانند اصلاح سبیل و ترا... (ادامه)

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار