• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

اصلاح موی سر پس از کاشت مو + مهم ترین نکات کاشت مو✅

اصلاح موی سر پس از کاشت مو شدنی است؟ از زمانی که کاشت مو انجام می‌شود، نزدیک به سه ماه زمان لازم است تا فولیکول‌ها به خوبی در محل جدید مستقر شوند، دوره استراحت را سپری کنند و سپس در سه ماهه دوم رشد خود را آغاز نمایند.

اما مسلما در این سه،  موهایی که در قسمت‌های دیگر سر من جمله بانک مو وجود دارند، رشد می‌کنند و نیاز به اصلاح خواهد بود.

در این مطلب بهترین زمان برای اصلاح موی سر پس از پیوند مو و نکات مهم در این زمینه را ارائه می‌کنیم. در صورتی که به تازگی پیوند مو را انجام داده‌اید، با دقت این مقاله را مطالعه کنید.

زمان مناسب برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو

قطعاً اگر شما به مراکز معتبر و شناخته شده همانند مدرن کلینیک مراجعه کنید، در جلسه مشاوره ریزترین و جزئی‌ترین نکات برای شما توضیح داده خواهد شد تا بدانید که در چند ماه اول بعد از کاشت مو چگونه باید با مو‌های پیوندی برخورد کنید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

 

بیشتر بخوانید : هزینه کاشت ریش و سبیل در مرکز زیبایی مدرن کلینیک

 

اما ما نیز در این مطلب چند نکته مهم برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو را توضیح خواهیم داد. برای مثال بهترین زمان برای اصلاح موی سر بعد از پیوند مو، بین دو تا چهار هفته بعد از انجام این عمل زیبایی است.

البته بهتر است دو هفته صبر کنید و اجازه دهید متخصص وضعیت زخم‌های پوست سر شما را بررسی کند. در صورتی که از روش‌های مدرن استفاده کرده باشید، چون این روش‌ها زخم‌های کمی به جا می‌گذارند، به احتمال زیاد بعد از دو هفته می‌توانید مو‌های سر خود را اصلاح کنید.

ولی در صورتی که زخم‌های پوست سر شما التیام پیدا نکرده باشند، باید دو هفته دیگر صبر کنید و در هفته چهارم برای اصلاح کردن مو‌ها در قسمت بانک مو اقدام نمایید.

 

نکات مهم برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو

درست است که شما حداکثر بعد از ۴ هفته می‌توانید موهای قسمت برداشت فولیکول را کوتاه کنید ولی اگر مراقب نباشید و قیچی به محل پیوند مو برخورد کند، فولیکول‌ها آسیب دیده و نتیجه کاشت مو از بین می‌رود. بنابراین برای اصلاح ، به چند نکته توجه داشته باشید:

  • به هیچ عنوان نباید قیچی به پوست سر نزدیک شود چون هر لحظه احتمال برخورد قیچی با قسمت پیوند مو وجود دارد. بنابراین بهتر است مو‌ها را بیش از اندازه کوتاه نکنید.
  • از طرف دیگر بهترین روش برای اصلاح موی سر بعد از کاشت مو، استفاده از قیچی است. تا زمانی که متخصص به شما اجازه نداده است، به سراغ تیغ و همچنین ماشین اصلاح نروید.
  • حتماً به روند رشد مو‌های خود توجه داشته باشید. شاید نیاز به اصلاح موی سر بعد از کاشت مو وجود نداشته باشد چون تا جایی که امکان دارد، باید احتیاط لازم را به خرج دهید و از انجام هر اقدامی که احتمال آسیب به فولیکول‌ها را در پی دارد خودداری کنید.

از آرایشگر بخواهید قیچی مخصوص خود شما که قبلاً با الکل ضدعفونی شده است را استفاده کند چون اگر قیچی آلوده باشد، ممکن است که بیماری‌های باکتریایی و قارچی به پوست سر منتقل شده و فولیکول‌های پیوندی را آلوده‌ کنند.

 

اصلاح موی سر پس از کاشت مو

 

بیشتر بخوانید : هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

 

به طور کلی برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو، حتماً از وسایل شخصی خود استفاده کنید و قبل از آن، این وسایل را کاملاً استریل نمایید.

  • حتما در زمان کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو، به آرایشگر متذکر شوید که پیوند مو انجام داده‌اید تا با احتیاط، موهای شما را اصلاح کند. برای مثال آرایشگر باید بداند که نباید شانه را بر روی قسمت پیوند مو بکشد.

سخن پایانی

بعضی از افراد عادت دارند در زمان اصلاح موی سر، مدل مو‌های خود را عوض کنند. اما در زمانی که شما کاشت مو را انجام داده‌اید، نباید به فکر تغییر مدل مو‌های خود در زمان اصلاح موی سر پس از کاشت مو باشید. بلکه در حال حاضر اولویت، حفاظت از فولیکول‌های پیوندی است.

بنابراین اجازه دهید فرد آرایشگر با احتیاط لازم مو‌های شما را به اندازه کافی کوتاه کند و پس از اینکه دوره درمانی تقریباً یک سال بعد از کاشت مو سپری شد، اکنون می‌توانید مدل مو‌های قسمت پیوند موی سر خود را نیز تغییر دهید.

 

منبع : miamihairtransplantclinic.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

زمان مناسب برای شروع ورزش و پیاده روی پس از کاشت مو

بهترین زمان برای شروع پیاده روی و ورزش پس از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انتخاب ورزش پس از کاشت موخطرات و احتیاط ها در صورت شروع زود هنگام ورزش پس از کاشت مونکاتی برای حفظ سلامتی پس از کاشت مو با انجام ورزش های مناسب ورزش پس از کاشت مو به نوع فعالیت مو... (ادامه)

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیلمدت زمان انجام پیوند ریش و سبیلعلل فقدان و کمبود ریش و سبیل در مردانچه کسانی کیس مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستند؟سخن پایانی پیوند ریش و س... (ادامه)

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیلمراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت ریش و سبیلآمادگی برای کاشت ریش و سبیل | آماده سازی پوست صورتسخن پایانی آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و ... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار