• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

اسکالپ بهتر است یا کاشت مو

اسکالپ بهتر است یا کاشت مو؟ کدام یک از این روش ها برای آقایان مناسب تر هستند؟

کلینیک پوست و مو مدرن که ارائه دهنده خدمات پوست و مو مانند: کاشت مو و اسکالپ سر است، این مطلب را برای شما تهیه کرده است تا این دو روش را بهتر بشناسید. برای اینکه پاسخ به سوالات ذکر شده در قسمت فوق را بدانیم، لازم است که در ابتدا اسکالپ سر و کاشت مو را اندکی توضیح دهیم.

اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ سر روشی است که در آن از دستگاهی به نام کارتریج استفاده می شود که این دستگاه مجهز به سوزن نانو در تعداد زیاد است و رنگ مخصوص اسکالپ در آن قرار داده می شود که رنگ با استفاده از دستگاه به لایه میانی پوست وارد می شود و اشکالی شبیه به تار مو توسط تکنسین اسکالپ ایجاد می شود.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو روشی است که در آن گرافت های طبیعی موی شخص از بخش بانک موی او برداشته می شود و به نواحی فاقد مو پیوند زده می شود و پس از مدتی گرافت های کاشته شده شروع به رشد می کنند و شخص می تواند از موهای طبیعی خود بهره مند گردد.

اسکالپ بهتر است یا کاشت مو؟

حال می خواهیم بدانیم که اسکالپ بهتر است و یا کاشت مو که در این خصوص باید بدانید که از آنجایی که هر یک از این دو روش ویژگی ها و شرایط مخصوص به خود را دارند، هر کدام از آنها میتوانند بر اساس وضعیت افراد مختلف، مناسب واقع شوند.

به عنوان مثال: اسکالپ سر با توجه به اینکه به بانک مو نیاز ندارد، میتواند برای افرادی که بانک مو ندارند، مورد استفاده قرار بگیرد.

تفاوت های اسکالپ سر و کاشت مو

از جمله تفاوت هایی که در میان اسکالپ سر و کاشت مو وجود دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسکالپ سر روشی غیر دائمی است که نتایج حاصل از آن تنها در حدود 2 سال باقی می ماند و پس از این مدت باید برای ترمیم آن اقدام کرد. در حالی که کاشت مو یک روش دائمی است و در صورتی که از آن استفاده کرد، می توان تا پایان عمر از نتایج آن بهره مند شد.

بیشتر بخوانید:کاشت مو و میکرو اسکالپ

در روش کاشت مو از موهای طبیعی فرد استفاده می شود در حالی که در اسکالپ سر هیچ گونه تار مویی وجود ندارد بلکه تنها با استفاده از رنگ اسکالپ خطوطی شبیه به مو ایجاد می شود.

به همین دلیل کاشت مو دارای نتایج طبیعی تری برای افراد در مقایسه با اسکالپ سر است.

هزینه کاشت مو در مقایسه با اسکالپ سر بسیار بیشتر است و به همین دلیل گاهی اوقات افراد به دلیل هزینه پایین تر روش اسکالپ، این روش را انتخاب می کنند.

اسکالپ سر به گونه ای است که نتیجه حاصل از آن نهایتا پس از یک هفته قابل مشاهده است اما افرادی که می خواهند از کاشت مو استفاده کنند، باید حداقل 4 الی 6 ماه منتظر دریافت نتیجه باشند.

اسکالپ سر برای افرادی که فاقد بانک مو باشند روش مناسبی است و این دسته از افراد می توانند از اسکالپ استفاده کنند اما در روش کاشت مو افراد باید بانک مو داشته باشند و به کار گیری آن برای اشخاصی که فاقد بانک مو هستند، امکان پذیر نخواهد بود.

برای بیماران آلوپسی اسکالپ بهتر است یا کاشت مو؟

افرادی که مبتلا به آلوپسی هستند و بدنشان به موهای طبیعی آنها واکنش نشان می دهد و پوست سر حساسی دارند، بهتر است که از روش اسکالپ استفاده کنند زیرا از آنجایی که این دسته از افراد دارای یک سیستم ایمنی هستند که به موهایشان واکنش نشان می دهد، درصد موفقیت آمیز بودن کاشت مو برای انها کم است.

کلام پایانی در رابطه با اینکه آیا اسکالپ بهتر است یا کاشت مو؟

همکاران ما در کلینیک مدرن در خصوص اینکه آیا اسکالپ بهتر است یا کاشت مو با شما عزیزان صحبت کردند. در انتها لازم است یاداوری کنیم که اسکالپ و کاشت مو هر دو روش مفید و مناسبی هستند که افراد مختلف می توانند بر اساس وضعیت خود از یکی از این روش ها بهره مند گردند.

به عبارت دیگر اسکالپ برای عده ای از افراد روش مناسبی است و کاشت مو نیز برای عده دیگر یک روش مناسب و کارامد خواهد بود.

اگر می خواهید از یکی از این دو روش استفاده کنید، کلینیک پوست و مو مدرن برای شما گزینه مناسبی خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار