• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ارتباط ریزش مو با مشکلات گوارشی

ارتباط ریزش مو با مشکلات گوارشی چیست؟ آیا مشکلات گوارشی بر ریزش مو تاثیر می گذارند؟

شاید برای شما کمی عجیب باشد اما برخی از مشکلات گوارشی می توانند بر روی ریزش مو تاثیر بگذارند که این مشکلات گوارشی عبارتند از:

  • یبوست
  • ریفلاکس معده
  • سندروم روده تحریک پذیر
  • زخم معده
  • معده سرد
  • جراحی بای پس معده

در این بیماری ها عملکرد  دستگاه گوارش با مشکل رو به رو می شود و در هضم غذا و ریزمغذی ها مشکل به وجود می آید که این مسائل نیز باعث ریزش مو می گردند زیرا همان طور که می دانید برای رشد مو نیاز است که مواد غذایی به خوبی در بدن هضم شوند تا به این شکل ویتامین ها و سایر مواد مورد نیاز برای مو در اختیار آن قرار بگیرد.

ارتباط ریزش مو با مشکلات گوارشی چیست؟

 

یبوست و ریزش مو

یکی از موارد گوارشی که باعث ریزش مو می شود، یبوست است که زمانی که فرد به یبوست مبتلا می شود، آلودگی ها در بدن او می مانند و بر روی پوست و مو اثر می گذارند و در نتیجه یبوست  اشخاص زیادی به ریزش موی شدید دچار شده اند.

برای برطرف کردن این مشکل باید به پزشک مراجعه کرد و یا با مصرف داروهای ملین، یبوست را تحت کنترل قرار داد.

بیشتر بخوانید: کمبود چه موادی باعث ریزش مو میشود؟

رفلاکس معده و ریزش مو

رفلاکس معده مشکلی است که در آن اسید معده از دریچه مری  در قسمت پایینی، به داخل مری راه پیدا می کند که این مساله نشان دهنده ضعیف شدن دریچه مری است. بسیاری از پزشکان اعتقاد دارند که این مساله میتواند باعث ریزش مو در افراد شود.

زخم معده و ریزش مو

در خصوص رابطه موجود در میان زخم معده و ریزش مو باید گفت که زخم معده به خودی خود بر روی ریزش مو اثر ندارد اما دارویی که برای درمان زخم معده تجویز می شود که داروی سایمتیدین نام دارد، بر روی ریزش مو نیز موثر است و این دارو علاوه بر آنکه زخم معده را درمان می کند به درمان ریزش مو نیز کمک می کند.

جراحی بای پس معده

برخی از مشکلات گوارشی و انجام عمل جراحی بای پس معده باعث میشوند که در هضم پروتئین ها در بدن مشکل به وجود آید و به این شکل پروتئین مورد نیاز برای مو تامین نشود و به این شکل موها دچار کمبود پروتئین مورد نیاز خود شوند. کمبود پروتئین یکی از اصلی ترین عللی است که باعث ریزش مو میشود و در این مواقع مسائل گوارشی می توانند این مساله را برای افراد پدید آورند.

معده سر و ریزش مو

بر اساس باورهایی که در طب سنتی وجود دارد، سردی معده و ریزش مو با هم مرتبط هستند.

در طب سنتی سردی معده را عاملی می دانند که نشان دهنده مزاج سرد است و این مساله می تواند ریزش مو و طاسی سر را در افراد پدید اورد زیرا سردی معده و سردی مزاج باعث افزایش رطوبت در بدن می شود و به این شکل ریشه موها سست می گردد.

سندروم روده تحریک پذیر و ریزش مو

در رابطه با ارتباط ریزش مو با مشکلات گوارشی باید به بیماری سندروم روده تحریک پذیر نیز اشاره کنیم که در این بیماری اسپاسم های عضلانی در شکم ایجاد می شود و یکی از عارضه های این بیماری بروز ریزش مو در افراد است. در نتیجه اگر با سندروم روده تحریک پذیر مواجه هستید، حتما برای درمان اقدام کنید تا دچار ریزش مو نشوید.

برای درمان ریزش مو به علت مشکلات گوارشی باید چه کار کرد؟

در صورتی که به هر یک از مشکلات گوارشی ذکر شده در قسمت فوق مبتلا هستید و قصد دارید که ارتباط موجود در میان این مشکلات گوارشی و ریزش مو را قطع کنید، لازم است که در ابتدا برای درمان مشکل گوارشی خود اقدام کنید. زیرا تا زمانی که مشکل گوارشی شما برطرف نشود، ریزش مو در شما درمان نخواهد شد.

سخن پایانی

با در نظر گرفتن تمامی مطالبی که در خصوص ارتباط ریزش مو با مشکلات گوارشی برای شما عزیزان مطرح کردیم، باید بدانید که اگر برای درمان مشکلات گوارشی خود اقدام نکنید، به روش هایی مانند ترمیم مو و کاشت و نیاز پیدا می کنید.

در صورت بروز این مشکل میتوانید برای کاشت مو و یا ترمیم مو در کلینیک مدرن اقدام کنید.


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار