• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

مزایا و معایب تزریق بوتاکس

دوستان عزیزی که قصد دارید بوتاکس انجام دهید، آیا از مزایا و معایب تزریق بوتاکس آگاه هستید؟ آیا برای تزریق بوتاکس اطلاعات کافی به دست آورده اید تا با آگاهی کامل به انجام این کار بپردازید؟

برای اینکه از مزایا و معایب تزریق بوتاکس اطلاع یابید، لازم است که مقدماتی در خصوص بوتاکس برای شما عزیزان ذکر شود و پس از آن مزایا و معایب این تکنیک برایتان مطرح گردد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس به ماده ای گفته می شود که از سم بوتولونیوم نوع a ساخته می شود و تزریق این ماده به قسمت های مختلف صورت و بدن باعث می شود تا عضله های آن قسمت به صورت موقت فلج شوند و بر اثر این فلج موقت، خطوط ایجاد شده بر روی پوست محو می گردند.

مزایا و معایب تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس که امروزه هواداران زیادی دارد و به وفور از این شیوه در سراسر دنیا استفاده می شود، دارای مزیت ها و معایبی است که این مزایا و معایب را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

مزایای تزریق بوتاکس:

رفع چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست:

مهم ترین مزیت بوتاکس که بر اساس آن استفاده از بوتاکس صورت می گیرد، رفع چین و چروک های ایجاد شده در بخش های مختلف بدن، خصوصا صورت است و همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، با فلج شدن عضله ها توسط بوتاکس چین و چروک ها رفع می گردند.

مزایا و معایب تزریق بوتاکس- درمان بیماری میگرن:

اما در این خصوص لازم به ذکر است که بوتاکس نه تنها برای رفع چین و چروک های پوستی بلکه برای درمان سردرد های میگرنی نیز استفاده می شود.

تزریق بوتاکس باعث مسدود شدن پیام های عصبی درد می شود که به مغز ارسال می گردند و به همین شکل با تزریق بوتاکس می توان سردرد های میگرنی را درمان کرد. همچنین با تزریق بوتاکس عضله ها در حالت عادی قرار می گیرند و انقباض در آنها از بین می رود که این مساله نیزز در درمان میگرن موثر واقع می شود.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در این رابطه مشخص شده است که اشخاصی که برای درمان میگرن بوتاکس تزریق کرده اند، مصرف دارو هایشان نصف شده و میزان درد در آنها بسیار خفیف تر از قبل شده است.

تزریق بوتاکس در خصوص بزرگی غده پروستات در آقایان:

از دیگر مزایای تزریق بوتاکس کمک به درمان بزرگی غده پروستات در آقایان است. با تزریق بوتاکس به غده پروستات این غده کوچک می شود و تکرر ادرار در آقایان کاهش پیدا می کند.

در نتیجه آن دسته از آقایانی که به علت بزرگی غده پروستات با تکرر ادرار و یا عفونت ادراری مواجه هستند، می توانند از بوتاکس استفاده نمایند.

بهبود درد مفاصل با تزریق بوتاکس:

علاوه بر مزایای تزریق بوتاکس که در قسمت فوق ذکر شد، از دیگر مزایای آن می توان به بهبود درد مفاصل در افراد با استفاده از تزریق بوتاکس اشاره کرد که با استفاده از این روش می توان درد های آرتریت و ورم مفاصل را به مدت 3 الی 12 ماه کاهش داد و یا به صورت کلی این درد ها را در این مدت زمان از بین برد.

معایب تزریق بوتاکس:

درمقابل مزیت های ذکر شده در رابطه با تزریق بوتاکس باید به معایب آن نیز اشاره شود تا افراد با آگاهی کامل از این شیوه استفاده نمایند. این معایب از قبیل زیر هستند:

مزایا و معایب تزریق بوتاکس – فلج شدن عضله ها:

از بارز ترین معایب تزریق بوتاکس فلج کردن عضله های بدن است که در این صورت شخص در محل تزریق بوتاکس نمی تواند از عضله خود استفاده کند. به عنوان مثال: اگر تزریق بوتاکس در پیشانی انجام شده باشد، امکان اخم کردن و حرکت دادن عضله های پیشانی از شخص سلب می گردد.

بروز واکنش های آلرژیک:

در برخی از افراد با تزریق بوتاکس واکنش های آلرژیک پدیدار می شود که این مساله از جمله معایب تزریق بوتاکس در نظر گرفته می شود.

امکان تداخل ماده بوتاکس تزریق شده برای فرد با دارو های دیگر:

ماده ای که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود ممکن است که با بسیاری از دارو های درمانی واکنش نشان دهد و به همین دلیل برای تزری بوتاکس باید پزشک معالج را در جریان دارو هایی که مصرف می کنید بگذارید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید.

مضر بودن بوتاکس برای بانوان باردار:

تزریق بوتاکس برای بانوان باردار بسیار مضر است و بر روی جنین تاثیرات بسیار بدی دارد. به همین دلیل بانوان باردار باید از تزریق بوتاکس پرهیز کنند.

 

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

آیا کاشت مو از ریش به سر امکان پذیر است؟ چگونه؟

کاشت مو از ریش به سر چگونه است؟ ریزش مو و کچلی یکی از مشکلاتی است که افراد در نقاط مختلف جهان از آن رنج می‌برند و همچنان درپی راهکارهایی هستند که از طریق آن بتوانند به نتیجه مطلوب برسند. درحال‌حاضر کاش... (ادامه)

کاشت مو به روش BHT 4

کاشت مو برای افراد دیابتی

در حال حاضر کاشت مو طبیعی برای افراد دیابتی به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده، چون این افراد نگران هستند برحسب بیماری نتوانند به کاشت مو بپردازند. بیمار دیابتی همان مرض قند یکی از هزاران بیماری شناخته‌شده است ک... (ادامه)

بررسی عملکرد و تاثیر فرکوئنسی بر ریزش مو

تاثیر رادیو فرکوئنسی بر ریزش مو

با گسترش علم و تکنولوژی دستگاه‌ها و روش‌های مدرن درمانی فراوانی روی کار آمد. از جمله آن‌ها می‌توان به رادیو فرکوئنسی بر ریزش مو اشاره کرد. این دستگاه با نام مخفف RF یکی از تکنیک‌های کارآمد برای جهان پزشکی و زیبایی پ... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار