• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو

آیا می دانید نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو چگونه است؟ آیا می دانید مراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت مو چیست؟

شستشوی سر بعد از کاشت مو – امروزه استفاده از راهکار کاشت مو برای ترمیم موهای از دست رفته بسیار مورد استقبال مردم و پزشکان قرار گرفته و با توجه به مزیت هایی که این روش در مقابل روش های قدیمی تر ترمیم مو دارد، افراد زیادی به استفاده از این تکنیک روی اورده اند.

کاشت مو نیز مانند هر راهکار دیگری که برای زیبایی و سلامتی استفاده می شود، به مراقبت هایی نیاز دارد تا نتیجه حاصل از کاشت مو موفقیت آمیز باشد و بهبودی شخص حاصل گردد.

نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو:

یکی از مراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت مو که باید بسیار رعایت شود، نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو است که این مساله از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا زمانی که موها کاشته شوند، تا زمانی که به استحکام کافی برسند باید مدت زمانی در حدود سه الی چهار ماه طی شود.

در نتیجه در این مدت زمان شست و شوی مو باید به صورت صحیح انجام شود. حال می خواهیم بدانیم که نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو چگونه است؟

برای شست و شوی صحیح موها بعد از کاشت مو باید به موارد ذکر شده در قسمت زیر توجه کرد:

  • برای شست و شوی موهای کاشته شده باید از شامپوی مخصوص کاشت مو و یا شامپو بچه استفاده کنید تا دارای مواد شیمیایی مضر برای موهای کاشته شده نباشد.
  • در حین شست و شوی مو مراقبت باشید تا نوک انگشتتان به سر کشیده نشود، زیرا در این صورت ممکن است که گرافت های موی کاشته شده آسیب ببینند.
  • برای خشک کردن موهای کاشته شده از سشوار و حوله استفاده نکنید و بگذارید تا موها خودشان خشک شوند.
  • اگر پس از استحمام در شرایطی بودید که مجبور به خشک کردن سریع موها بودید، از دستمال نرم برای خشک کردن موها استفاده کنید.
  • تمامی مراقبت های ذکر شده در خصوص شست و شوی مو را حداقل تا مدت یک ماه انجام دهید.

پس از کاشت مو چگونه باید استحمام کرد؟

چنانچه روز بعد از کاشت مو به استحمام نیاز داشتید و خواستید حمام کنید، می توانید به راحتی حمام کنید و دوش بگیرید، اما در این زمان مراقب باشید که آب بر روی موهای کاشته شده شما نریزد و فقط بدن خود را شست و شو دهید.

بعد از کاشت مو توصیه می شود که تا مدت ده روز از دوش گرفتن با آب مستقیم و عمودی بپرهیزید و سر خود را زیر فشار آب دوش قرار ندهید تا گرافت های مو جا به جا نشوند.

نحوه صحیح شستشوی سر در اوایل کاشت مو:

زمانی که کاشت مو را تازه انجام داده اید و در روز های اول و دوم کاشت قرار دارید، بهتر است که برای شست و شوی سر از یک ابر استفاده کنید و ابر را به شامپو آغشته کنید و آن را در بالای موهای خود فشار دهید. به صورتی که ابر با موها تماس پیدا نکند. سپس سر خود را آبکشی نمایید.

برای آبکشی سر نیز می توانید از کاسه استفاده کنید و آب را آرام آرام بر روی سر بریزید و یا مشت دست خود را مملو از آب کنید و آن را بر روی سر بریزید.

اگر نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو رعایت نشود، چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که برای شست و شوی سر نحوه صحیح کاشت مو رعایت نشود، ممکن است که گرافت های مویی کاشته شده دچار آسیب شوند و پیوند کاشت مو با موفقیت مواجه نشود که در این صورت تمامی هزینه خرج شده برای کاشت مو از بین می رود.

 در صورت رعایت نکردن نحوه صحیح شست و شوی سر تان بعد از کاشت مو  امکان ایجاد چربی و شوره و بروز جوش های چرکی و کیست مویی نیز وجود خواهد داشت.

جمه بندی:

دوستان عزیز با در نظر گرفتن نکاتی که در خصوص اهمیت شست و شوی صحیح مو بعد از کاشت مو برایتان مطرح شد، به شما توصیه می کنیم که حتما به این نکات توجه کنید و موهای خود را به صورت صحیح شست و شو دهید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مقایسه کاشت مو و میکرو اسکالپ سر

فهرست محتوا Toggle همه چیز در مورد کاشت مواهمیت روش میکرو اسکالپ جمع بندی پیشرفت علم و تکنولوژی باعث به وجود آمدن دستگاه‌های مختلف و پیشرفته شد. این دستگاه‌ها براساس یکسری خصوصیات خارق‌العاده می‌توان... (ادامه)

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار