• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته

چگونه می توان به ترمیم موهای از دست رفته پرداخت؟ بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته چیست؟

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – در بسیاری از مواقع به ترمیم موهای از دست رفته نیاز می شود و مسائل زیادی باعث آسیب دیدن موها می گردند که برخی از این عوامل عبارتند از: استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن مو، استفاده بیش از حد از مواد شوینده مو، آلودگی آب و هوا، مسائل ژنتیکی و …

در چنین مواقعی اگر آسیب وارد شده بر موها قابل درمان باشد، باید با استفاده از راهکار های خانگی و یا پزشکی برای ترمیم موها اقدام کرد. اما اگر آسیب دیدگی ایجاد شده در موها زیاد باشد و قابل درمان نباشد و به عبارت دیگر منجر به ریزش شدید موها شده باشد، باید از راهکار هایی مانند اسکالپ سر و یا کاشت مو برای ترمیم مو بهره برد.

در این مطلب چند راهکار که به عنوان  بهترین روش ها برای ترمیم موهای از دست رفته شناخته می شوند را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته:

در صورتی که آسیب وارد شده بر مو قابل درمان باشد و خیلی پیشرفته نشده باشد، بهترین روش برای ترمیم موها از قبیل زیر خواهد بود:

استفاده از محلول ماینوکسیدیل:

محلول ماینوکسیدیل یکی از روش های مفید برای اشخاصی است که به ترمیم مو نیاز دارند و هنوز در مراحل ابتدایی ریزش مو قرار گرفته اند. با استفاده از این محلول که به صورت موضعی بر روی محل مورد نظر ریخته می شود، می توان به رشد مجدد موها کمک کرد.

آمپول و قرص بیوتین و بپانتین:

آمپول و قرص بیوتین و بپانتین به عنوان درمان قطعی ریزش مو شناخته می شوند و استفاده از این دارو ها می تواند به ترمیم موهای از دست رفته کمک کند. در صورتی که قصد دارید آمپول و قرص بیوتین و بپانتین مصرف کنید، از پزشک مشورت بگیرید.

علاوه بر دارو های ذکر شده در قسمت فوق دارو های دیگری نظیر: فیناستراید، دارو های ضد آندروژن، کتوکونازول، اسپیرونولاکتون و … نیز برای ترمیم موهای از دست رفته استفاده می شوند اما برای استفاده از این دارو ها باید با پزشک مشورت کنید.

حال در صورتی که آسیب وارد شده بر موها بسیار شدید شده باشد و حالت کچلی در شخص پدیدار شده باشد، باید از راه های درمانی ذکر شده در قسمت زیر استفاده کرد:

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – استفاده از کلاه گیس:

استفاده از کلاه گیس در این روز ها و با توجه به راه حل های جدیدتر و بهتری که برای ترمیم موها ایجاد شده است، تقریبا منسوخ گردیده و دیگر کمتر کسی را می توان یافت که برای پوشاندن کچلی موهای خود از کلاه گیس استفاده کند.

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – اسکالپ سر:

اسکالپ سر روشی مشابه به تاتو و میکروبلیدینگ ابرو است با این تفاوت که به جای اینکه برای ابرو انجام شود، برای سر انجام می گردد. در اسکالپ از سوزن های بسیار ریز نانو به تعداد زیاد استفاده می شود که این سوزن ها در دستگاه کارتریج قرار داده می شوند و رنگ مورد نظر در داخل این دستگاه ریخته می شود و سپس شیار هایی شبیه به تار مو بر روی سر طراحی می گردد.

در نتیجه با اسکالپ سر کچلی و فضای موهای ریخته شده پوشانده می شود و زیبایی اشخاص حفظ می گردد. لازم به ذکر است که با روش اسکالپ نمی توان موها را ترمیم کرد بلکه تنها می توان زیبایی از دست رفته آنها را تا حدودی حفظ کرد.

کاشت مو:

کاشت مو طبیعی یکی از راهکار های جدید و بسیار موثر است که امروزه طرفداران این روش بسیار زیاد شده اند و استقبال خوبی از این تکنیک به عمل آمده است. کاشت مو امروزه  روش برای ترمیم موهای از دست رفته است که معایب و عوارض روش های دیگر را برطرف کرده است.

در این تکنیک، موهای طبیعی از بانک مو برداشته می شوند و به قسمت های خالی سر فرد پیوند می گردند که این روش یک راهکار دائمی است و نتیجه آن تا پایان عمر باقی می ماند.

کلام پایانی:

برای اینکه بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته خود را انتخاب کنید، می توانید از پزشک کمک بگیرید. با مطالعه مطالبی که در این وب سایت برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم نیز می توانید اطلاعات مفیدی در این رابطه به دست آورید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مقایسه کاشت مو و میکرو اسکالپ سر

فهرست محتوا Toggle همه چیز در مورد کاشت مواهمیت روش میکرو اسکالپ جمع بندی پیشرفت علم و تکنولوژی باعث به وجود آمدن دستگاه‌های مختلف و پیشرفته شد. این دستگاه‌ها براساس یکسری خصوصیات خارق‌العاده می‌توان... (ادامه)

آیا تیغ زدن موی سر باعث پر پشت شدن آن می شود؟

آیا تیغ زدن موی سر رابطه مستقیم با پر پشت شدن مو دارد؟

فهرست محتوا Toggle نگهداری صحیح پس از تیغ زدن موی سرمراجعه به آرایشگاه برای تیغ زدن موی سرسخن پایانی تیغ زدن موی سر یکی از روش های شایع برای از بین بردن موهای زائد در موقعیت‌ هایی مانند اصلاح سبیل و ترا... (ادامه)

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار