• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته

چگونه می توان به ترمیم موهای از دست رفته پرداخت؟ بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته چیست؟

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – در بسیاری از مواقع به ترمیم موهای از دست رفته نیاز می شود و مسائل زیادی باعث آسیب دیدن موها می گردند که برخی از این عوامل عبارتند از: استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن مو، استفاده بیش از حد از مواد شوینده مو، آلودگی آب و هوا، مسائل ژنتیکی و …

در چنین مواقعی اگر آسیب وارد شده بر موها قابل درمان باشد، باید با استفاده از راهکار های خانگی و یا پزشکی برای ترمیم موها اقدام کرد. اما اگر آسیب دیدگی ایجاد شده در موها زیاد باشد و قابل درمان نباشد و به عبارت دیگر منجر به ریزش شدید موها شده باشد، باید از راهکار هایی مانند اسکالپ سر و یا کاشت مو برای ترمیم مو بهره برد.

در این مطلب چند راهکار که به عنوان  بهترین روش ها برای ترمیم موهای از دست رفته شناخته می شوند را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته:

در صورتی که آسیب وارد شده بر مو قابل درمان باشد و خیلی پیشرفته نشده باشد، بهترین روش برای ترمیم موها از قبیل زیر خواهد بود:

استفاده از محلول ماینوکسیدیل:

محلول ماینوکسیدیل یکی از روش های مفید برای اشخاصی است که به ترمیم مو نیاز دارند و هنوز در مراحل ابتدایی ریزش مو قرار گرفته اند. با استفاده از این محلول که به صورت موضعی بر روی محل مورد نظر ریخته می شود، می توان به رشد مجدد موها کمک کرد.

آمپول و قرص بیوتین و بپانتین:

آمپول و قرص بیوتین و بپانتین به عنوان درمان قطعی ریزش مو شناخته می شوند و استفاده از این دارو ها می تواند به ترمیم موهای از دست رفته کمک کند. در صورتی که قصد دارید آمپول و قرص بیوتین و بپانتین مصرف کنید، از پزشک مشورت بگیرید.

علاوه بر دارو های ذکر شده در قسمت فوق دارو های دیگری نظیر: فیناستراید، دارو های ضد آندروژن، کتوکونازول، اسپیرونولاکتون و … نیز برای ترمیم موهای از دست رفته استفاده می شوند اما برای استفاده از این دارو ها باید با پزشک مشورت کنید.

حال در صورتی که آسیب وارد شده بر موها بسیار شدید شده باشد و حالت کچلی در شخص پدیدار شده باشد، باید از راه های درمانی ذکر شده در قسمت زیر استفاده کرد:

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – استفاده از کلاه گیس:

استفاده از کلاه گیس در این روز ها و با توجه به راه حل های جدیدتر و بهتری که برای ترمیم موها ایجاد شده است، تقریبا منسوخ گردیده و دیگر کمتر کسی را می توان یافت که برای پوشاندن کچلی موهای خود از کلاه گیس استفاده کند.

بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته – اسکالپ سر:

اسکالپ سر روشی مشابه به تاتو و میکروبلیدینگ ابرو است با این تفاوت که به جای اینکه برای ابرو انجام شود، برای سر انجام می گردد. در اسکالپ از سوزن های بسیار ریز نانو به تعداد زیاد استفاده می شود که این سوزن ها در دستگاه کارتریج قرار داده می شوند و رنگ مورد نظر در داخل این دستگاه ریخته می شود و سپس شیار هایی شبیه به تار مو بر روی سر طراحی می گردد.

در نتیجه با اسکالپ سر کچلی و فضای موهای ریخته شده پوشانده می شود و زیبایی اشخاص حفظ می گردد. لازم به ذکر است که با روش اسکالپ نمی توان موها را ترمیم کرد بلکه تنها می توان زیبایی از دست رفته آنها را تا حدودی حفظ کرد.

کاشت مو:

کاشت مو طبیعی یکی از راهکار های جدید و بسیار موثر است که امروزه طرفداران این روش بسیار زیاد شده اند و استقبال خوبی از این تکنیک به عمل آمده است. کاشت مو امروزه  روش برای ترمیم موهای از دست رفته است که معایب و عوارض روش های دیگر را برطرف کرده است.

در این تکنیک، موهای طبیعی از بانک مو برداشته می شوند و به قسمت های خالی سر فرد پیوند می گردند که این روش یک راهکار دائمی است و نتیجه آن تا پایان عمر باقی می ماند.

کلام پایانی:

برای اینکه بهترین روش ترمیم موهای از دست رفته خود را انتخاب کنید، می توانید از پزشک کمک بگیرید. با مطالعه مطالبی که در این وب سایت برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم نیز می توانید اطلاعات مفیدی در این رابطه به دست آورید.

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار