• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

معایب و مزایای کاشت مو

آیا از معایب و مزایای کاشت مو آگهی دارید؟ آیا قصد دارید کاشت مو انجام دهید و می خواهید بدانید که معایب این شیوه بیشتر است و یا مزایای آن؟

معایب و مزایای کاشت مو – دوستان عزیز و هموطنان گرامی، همکاران ما در مجموعه کلینیک مدرن، این مطلب را برای شما آماده کرده اند تا به پرسش های شما عزیزان پاسخ دهند.

کاشت مو تکنیکی نوین در خصوص بازیابی و ترمیم موهای از دست رفته است که این شیوه امروزه بسیار مورد استقبال هموطنان عزیز ما قرار گرفته است و پزشکان نیز این شیوه را در مقایسه با روش های دیگر ترمیم و بازیابی مو توصیه می کنند.

کاشت مو با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها عبارتند از: روش sut ، روش fut ، روش fit و روش bht .

 

معایب و مزایای کاشت مو:

معایب و مزایای کاشت مو به صورت کلی با هر شیوه ای که انجام شود، در برگیرنده معایب و مزایایی است که این معایب و مزایا در تمامی روش های کاشت مو تقریبا به صورت مشترک هستند.

معایب و مزایای کاشت مو – مزایای کاشت مو:

مزایای کاشت مو به شرح زیر می باشند:

طبیعی بودن: کاشت مو روشی کاملا طبیعی است که با موهای طبیعی فرد هیچ تفاوتی ندارد و مانند کلاه گیس باعث ایجاد ظاهری مصنوعی در فرد نمی شود. در نتیجه افرادی که از این شیوه استفاده می کنند، موهایی کاملا طبیعی به دست می آورند.

امکان اصلاح کردن و پیرایش موهای کاشته شده:

موهایی که در این روش برای فرد کاشته می شوند، قابل اصلاح کردن و پیرایش هستند و شخص می تواند به راحتی موهای کاشته شده خود را اصلاح، رنگ و یا پیرایش کند و از مواد حالت دهنده مو استفاده نمایند.

موهای کاشته شده قابل رشد هستند:

از دیگر مزایای موهای کاشته شده در روش کاشت مو این است که موها قابلیت رشد دارند و همانند موهای طبیعی فرد تا پایان عمر رشد می کنند.

امکان کاشت مو بر اساس تراکم مورد نظر فرد:

در شیوه کاشت مو این امکان وجود دارد که تراکم موهای کاشته شده بر اساس سلیقه فرد باشد. بدین معنا که به هر میزان که شخص در نظر دارد موهای او پرپشت شود.

امکان کاشت مو در هر قسمتی از سر:

در این شیوه چنین امکانی وجود دارد که کاشت مو در هر قسمتی از سر فرد انجام شود. در صورتی که تمامی قسمت های سر خالی باشد، می توان تمامی قسمت ها را کاشت انجام داد و اگر فقط برخی از نواحی سر نیاز به کاشت داشته باشد، تنها دراین نواحی کاشت انجام می شود.

معایب و مزایای کاشت مو – امکان کوتاه کردن پیشانی:

اشخاصی که از داشتن پیشانی بلند ناراحت هستند و مایلند که پیشانی خود را کمی کوتاه تر کنند، با استفاده از تکنیک کاشت مو می توانند، قسمت های جلویی پیشانی را کاشت انجام دهند و پیشانی خود را کوتاه کنند.

فاقد جراحی، خونریزی، درد و بیهوشی کامل:

از دیگر مزایای کاشت مو می توان به این موضوع اشاره کرد که این تکنیک بدون درد و جراحی است که برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی کامل نیست.

برای انجام کاشت مو تنها یک جلسه درمانی کافی است:

خوشبختانه برای انجام کاشت مو نیازی به مراجعه پیاپی به پزشک نیست و تمامی مراحل کاشت تنها در یک جلسه قابل انجام هستند که این موضوع را نیز میتوان از دیگر مزیت های این روش دانست.

پوشاندن جای زخم، بخیه، هر گونه جراحت و آثار سوختگی:

یکی از مسائل بسیار مهم در خصوص کاشت مو پوشاندن آثار هر گونه زخم و بخیه و سوختگی است. اشخاصی که در بر روی سر خود هر یک از این آثار را داشته باشند و به این دلیل رشد موهایشان در آن قسمت متوقف شده باشد، می توانند با کاشت مو هم این آثار را بپوشانند و هم رشد موهای خود را در آن نواحی به دست آورند.

بدون محدودیت سنی و جنسی است: کاشت مو تکنیکی است که تمامی افراد اعم از بانوان و آقایان می توانند بدون هیچ گونه محدودیت سنی به انجام آن بپردازند.

معایب و مزایای کاشت مو – معایب کاشت مو:

کاشت مو علاوه بر مزایای ذکر شده دارای معایبی نیز می باشد که معایب آن از قبیل زیر هستند:

روشی برگشت ناپذیر است: یکی از معایب این شیوه را می توان برگشت ناپذیر بودن آن دانست، زیرا در این صورت اگر افراد از نتیجه حاصل از کاشت موی خود ناراضی باشند و ظاهر جدید خود را نپسندند، نمی توان به حالت قبلی خود بازگردند.

هزینه بالا: تمامی انواع روش های کاشت مو در مقایسه با روش های قدیمی تر بازیابی مو، تقریبا از هزینه بالایی برخوردار هستند که در این صورت پرداخت هزینه مورد نیاز برای انجام این کار ممکن است که از عهده تمامی افرادی که به کاشت مو نیاز دارند، برنیاید.

نیاز به بانک مو: یکی دیگر از معایب کاشت مو نیاز به بانک مو است که این موضوع باعث می شود تا اشخاصی که فاقد هر گونه بانک مو هستند، در انجام این شیوه دچار مشکل شوند و یا نتوانند کاشت مو انجام دهند.

دریافت نتیجه کاشت مو زمان بر است: اشخاصی که کاشت مو انجام می دهند باید به مدت زمان زیادی در حدود شش ماه منتظر بمانند تا نتیجه حاصل از کاشت را دریافت کنند. این مساله نیز از دیگر معایب این شیوه است زیرا اشخاصی که به دلایل خاصی نیاز به دریافت نتیجه زودهنگام دارند، نمی توانند کاشت مو را انجام دهند.

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار