• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

علت ریزش موی ناگهانی چیست؟

آیا تا کنون ریزش مو ناگهانی پیدا کرده اید؟ آیا می خواهید علت ریزش موی ناگهانی را بدانید؟

به راستی علت ریزش موی ناگهانی چیست؟

عوامل بسیار زیادی بر روی ریزش مو تاثیر گذار هستند، اما تمامی این عوامل باعث بروز ریزش مو ناگهانی نمی شوند، بلکه تنها بخشی از مسائلی که باعث ریزش مو می گردند از عوامل ریزش مو ناگهانی محصوب می شوند.

دراین مطلب می خواهیم عوامل تاثیر گذار بر علت ریزش موی ناگهانی را برای شما عزیزان شرح دهیم. چنانچه قصد دارید این عوامل را بدانید با ما همراه باشید.

علت ریزش موی ناگهانی چیست؟

از جمله بیماری ها و مسائلی که ریزش مو ناگهانی را برای افراد پدید می آورند می توان به موارد ذکر شده در قسمت زیر اشاره کرد:

آلوپسی آندروژنی:

یکی از علل ریزش موی ناگهانی، آلوپسی آندروژنی است که این بیماری به علت عوامل ژنتیکی و هورمونی در افراد پدیدار می شود که منظور از عوامل ژنتیکی سابقه ریزش مو در افراد خانواده است و منظور از عوامل هورمونی، افزایش سطح هورمون های تستوسترون و دی هیدرو تستوسترون است.

متاسفانه اشخاصی که به علت بیماری آلوپسی آندروژنی دچار ریزیش مو ناگهانی شوند، راهکار درمانی برای آنها وجود نخواهد داشت و فقط می توانند از راهکارهای ترمیم موی از دست رفته مانند: کاشت مو  طبیعی استفاده نمایند.

رژیم غذایی نامناسب

رژیم غذایی نامناسب:

رژیم غذایی نامناسب به معنای انواع رژیم های غذایی که باعث کاهش وزن شدید می شوند و همچنین رژیم های غذایی و عادات غذایی که در آنها مواد مورد نیاز برای مو وجود ندارد، می باشد.

اشخاصی که از اینگونه رژیم های غذایی استفاده می کنند باعث می شوند که سطح مواد مورد نیاز برای مو در فولیکول موهای آنها کم شود و در نتیجه ریزش موی ناگهانی در آنها پدیدار شود.

برای اینکه از بروز این مساله جلوگیری کنید باید در رژیم غذایی خود موادی که دارای پروتئین زیاد، مواد معدنی و ویتامین های مورد نظر باشد را مصرف کنید.

علت ریزش موی ناگهانی – تلوژن افلوویوم:

در بیماری تلوژن افلوویوم که یکی از عوامل ریزش موی ناگهانی است، سرعت ریزش مو افزایش پیدا می کند و به جای اینکه صد تار مو در طول روز بریزد، روزانه 400 تار مو از دست می روند.

این بیماری بر اساس مسائل مختلفی مانند: استرس شدید، بیماری های جسمی مسائل روحی در افراد پدیدار می شود زیرا این مشکلات باعث می شوند تا فعالیت سلول های سازنده مو سرکوب شود و ساخت تارهای جدید مو کاهش پیدا کند.

داروهای شیمی درمانی:

از جمله معروف ترین علت ریزش موی ناگهانی باید به مصرف دارو های شیمی درمانی اشاره کرد که اشخاص با مصرف این دارو ها و قرار گرفتن در معرض شیمی درمانی در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی موهای خود را از دست می دهند.

به صورت کلی مصرف دارو های شیمی درمانی باعث می شود که تقسیم شدن سلول هایی که سرعت تکثیر بالایی دارند مهار شوند که این مساله باعث ریزش مو می گردد.

علت ریزش موی ناگهانی – داروهای ضد بارداری:

مصرف دارو های ضد بارداری باعث می شود تا سطح هورمون های جنسی تغییر پیدا کنند و ریزش موی ناگهانی اتفاق بیفتد. به عبارت دیگر مصرف دارو های ضد بارداری باعث می شود تا در تعادل بین هورمون های جنسی تغییر ایجاد شود و ریزش مو پدید آید.

در نتیجه اگر قصد دارید که از بروز ریزش مو جلوگیری کنید، باید مصرف دارو های ضد بارداری را متوقف نمایید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک:

از دیگر بیماری هایی که می توان آن را علت ریزش موی ناگهانی در نظر گرفت، سندرم تخمدان پلی کیستیک است که این مساله در بانوان ایجاد می شود و با اختلالاتی که در تولید هورمون های جنسی به وجود می آورد باعث بروز ریزش موی ناگهانی می شود.

سخن پایانی:

در این مطلب در خصوص اینکه علت ریزش موی ناگهانی چیست با شما عزیزان صحبت کردیم و به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری از ریزش مو سعی کنید تا از بروز این مسائل جلوگیری نمایید.

چنانچه به آن دسته از بیماری های ریزش مو که راهکار درمانی ندارند، مواجه شدید برای ترمیم موهای از دست رفته خود با استفاده از راهکار کاشت مو اقدام کنید و از مزایای این تکنیک جدید بهره مند شوید.

در خصوص کاشت مو طبیعی نیز می توانید به کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو مدرن مراجعه کنید و در این مجموعه به کاشت مو بپردازید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار