• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

طریقه مصرف قرص زینک برای مو

آیا می دانید طریقه مصرف قرص زینک برای مو چگونه است؟ آیا از بهترین زمان مصرف قرص زینک اطلاع دارید؟ آیا می دانید نحوه مصرف قرص زینک چگونه است؟

همان طور که می دانید قرص زینک همان روی است که یکی از مواد معدنی مورد نیاز برای بدن است و در صورت کمبود این ماده معدنی در بدن مشکلات زیادی برای بدن ایجاد می شود.

مو یکی از بخش های بدن است که به عنصر روی نیاز دارد و برای اینکه موها به خوبی رشد کنند باید میزان مورد نیاز روی در اختیار آن گذاشته شود. در غیر این صورت ممکن است مشکلات بسیاری ایجاد شود.

برای اطلاعات بیشتر از کاشت مو از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

کمبود روی برای مو چه پیامدی دارد

کمبود روی برای مو چه پیامدی دارد؟

در صورتی که میزان روی مورد نیاز برای مو در بدن وجود نداشته باشد، مشکلاتی مانند: ریزش مو شدید، خشک شدن مو، پوسته پوسته شدن کف سر و شوره سر ایجاد می شود.

در نتیجه در صورت بروز هر یک از این مسائل در بدن خود می توانید یکی از دلایل آن را کمبود زینک در بدن بدانید و برای درمان آن اقدام کنید.

قرص زینک برای مو:

زمانی که به کمبود روی در بدن پی ببرید، باید میزان کمبود این ماده معدنی در بدن را به وسیله قرص زینک و یا مواد غذایی حاوی زینک تامین کنید. از جمله مواد غذایی حاوی روی می توان به:

عدس، لوبیا سفید، جوی دو سر، آجیل سویا، زرده تخم مرغ، گوشت گوساله، نان، تخم کدو و … می باشند.

البته لازم به ذکر است که اگر بر اساس تشخیص پزشک مشخص شود که شخصی دارای کمبود شدید روی در بدن است، به او قرص زینک تجویز می شود تا درصد مورد نیاز روی بدن را به سرعت بیشتری بالا بیاورد.

طریقه مصرف قرص زینک برای مو:

در رابطه با مصرف قرص زینک باید گفت که آقایانی که دارای فعالیت بیشتری در مقایسه با بانوان هستند باید میزان بیشتری روی در طول روز مصرف کنند. به صورت کلی خانم ها در طول روز به میزان ده میلی گرم روی نیاز دارند و آقایان باید به میزان 12 گرم روی در طول مصرف نمایند.

در رابطه با طریقه مصرف قرص زینک برای مو باید گفت که برای استفاده از قرص زینک بهتر است که با پزشک مشورت کنید و اجازه دهید تا پزشک با بررسی میزان کمبود زینک در بدن شما، دوز مناسب مصرفی این قرص را برایتان تعیین کند.

اما در صورتی که کمبود روی در بدن ندارید و فقط قصد دارید که از بروز کمبود روی جلوگیری کنید، می توانید قرص زینک را از داروخانه تهیه کنید و از فروشنده داروخانه در خصوص میزان مصرف سوال بپرسید.

بهترین زمان مصرف قرص زینک:

در رابطه با بهترین زمان مصرف قرص زینک نیز باید گفت که زمانی برای استفاده از این قرص مناسب است که پیش از آن و یا پس از آن از لبنیات استفاده نکرده باشید. زیرا کلسیم مانع از جذب روی در بدن می شود و در صورتی که زینک را همراه با لبنیات مصرف کنید، هیچ اثری از آن دریافت نخواهید کرد.

بر اساس نظر متخصصان معمولا بهترین زمان مصرف قرص زینک بعد از خوردن نهار تشخیص داده شده است زیرا معمولا قرص زینک را باید یک بار در روز مصرف کرد و به همین دلیل مصرف آن بعد از نهار مناسب تر واقع می شود.

نحوه مصرف قرص زینک:

همان طور که در قسمت فوق ذکر شد نحوه مصرف قرص زینک به این شکل است که این قرص را باید بعد از نهار و روزی یک مرتبه مصرف کنید. همچنین لازم است که تا یک ساعت قبل و بعد از مصرف این قرص از خوردن لبنیات اجتناب کنید. لازم به ذکر است که نوشیدن مقدار زیادی آب همراه با قرص زینک توصیه می شود.

میزان مصرف قرص زینک

میزان مصرف قرص زینک:

قرص زینک دارای انواع مختلفی است و به وسیله شرکت های مختلفی تولید می شود. دوز قرص زینک موجود در بازار معمولا ده میلی گرم و پنج میلی گرم است که میزان مصرف قرص زینک به میزان کمبود روی در بدن بستگی دارد.

چنانچه قصد دارید دوز مورد نیاز روزانه را تامین کنید باید روزی یک عدد قرص زینک بخورید. اما اگر کمبود روی در بدن داشته باشید شاید بر اساس تشخیص پزشک تعداد قرص هایی که در طول روز باید مصرف کنید بیشتر شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار