• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل چگونه است؟ آیا بعد از کاشت ریش و سبیل به مراقبت نیاز است؟

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل – کسب اطلاع از تمامی مراحل یک جراحی زیبایی مانند: کاشت ریش و سبیل برای افرادی که این جراحی ها را انجام می دهند، لازم و ضروری است. یکی از مراحل مورد نیاز در خصوص کاشت ریش و سبیل نیز رعایت مراقبت های بعد از کاشت است که این مراقبت ها باید توسط بیمار به خوبی رعایت شوند تا دوره درمان تکمیل شود و مشکلی برای فرد به وجود نیاید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل چگونه است؟

مراقبت هایی که پس از جراحی کاشت ریش و سبیل مورد نیاز است، به بخش های مختلفی از قبیل زیر تقسیم می شوند:

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل – مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک:

تمامی افرادی که کاشت ریش و سبیل انجام می دهند، باید تمامی دارو های تجویز شده توسط پزشک مربوطه را به خوبی انجام دهند، تا مشکلی برای آنها به وجود نیاد و روند درمان آنها به خوبی طی شود.

پرهیز از استعمال سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی:

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل پرهیز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی است. زیرا استعمال سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی باعث می شود که زخم های ایجاد شده در قسمت محاسن دیرتر بهبود پیدا کنند که هر چه بهبود یافتن زخم ها بیشتر طول بکشد، برای بیمار خطرناک تر است زیرا در این صورت ممکن است که زخم های ایجاد شده بر اثر کاشت ریش و سبیل دچار عفونت شوند.

به همین دلیل برای اینکه زخم های ایجاد شده زودتر بهبود بیابند، باید استعمال سیگار ودخانیات و مشروبات الکلی به مدت یک هفته قبل از جراحی و یک الی دو هفته بعد از جراحی متوقف گردد.

پرهیز از دستکاری کردن ریش و سبیل کاشته شده:

زمانی که ریش و سبیل کاشته می شود باید از دستکاری کردن آنها پرهیز گردد زیرا دستکاری کردن محاسن در این زمان باعث می شود که گرافت های مویی کاشته شده در قسمت محاسن جا به جا شوند و رشد آنها با تغییر جهت مواجه شود.

به همین دلیل باید از دستکاری کردن ریش و سبیل پرهیز کرد تا گرافت های مویی کاشته شده در قسمت محاسن دچار آسیب نشوند و روند رشد آنها به خوبی طی شود.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل – عدم استفاده از مواد آرایشی مخصوص محاسن:

از مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل پرهیز از مصرف مواد آرایشی مخصوص ریش و سبیل مانند: ژل صورت و یا رنگ شیمیایی برای رنگ کردن ریش و سبیل است. همچنین در مدت این دوره نقاهت از شانه کردن محاسن نیز باید پرهیز شود تا گرافت ها جا به جا نشوند.

پرهیز از شست و شوی صورت و استحمام به مدت حداقل سه روز الی یک هفته:

پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و ورزش:

پس از انجام کاشت باید از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های مختلف پرهیز شود زیرا این فعالیت ها و ورزش ها باعث فشار آمدن به گرافت های مویی می شوند. همچنین لازم به ذکر است که تعریق بدن در چنین مواقعی نیز برای گرافت های مویی پیوند زده شده به محاسن و زخم های ایجاد شده در اثر جراحی مضر است و به همین دلیل نباید بدن در مدت حداقل یک هفته پس از کاشت ریش و سبیل تعریق شدید داشته باشد.

با توجه به مراقبت های بعد از کاشت که در قسمت فوق ذکر شد، می توان گفت که دوره نقاهت پس از کاشت ریش به مدت تقریبا یک الی دو هفته باید رعایت شود تا شخص نتیجه رضایت بخشی را دریافت کند.

آیا ریزش مو بعد از کاشت ریش طبیعی است؟

پس از گذشت مدت زمانی در حدود 3 ماه، ریش های کاشته شده شروع به ریزش می کنند که در این شرایط بسیاری از افراد دچار ترس و استرس می شوند. اما در رابطه با این مساله باید بگوییم که این اتفاق کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه ترس و نگرانی نیست.

در ماه سوم بعد از کاشت محاسن، گرافت های مویی کاشته شده شروع به ریزش می کنند تا بعد از ریزش آنها گرافت های مویی جدید شروع به رشد کنند و گرافت های جدید معمولا از ماه چهارم ظاهر می شوند .

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار