• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

آیا می دانید علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟ آیا از سیخ شدن ابرو های خود بعد از کاشت ناراضی هستید؟

کاشت ابرو یکی از جدیدترین روش هایی است که برای ترمیم ابرو های از دست رفته به کار می رود. این تکنیک جدید بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اما کاشت ابرو نیز مانند هر روش دیگری که برای ترمیم ابرو ها به کار می رود، ممکن است که همراه با عوارضی باشد که یکی از مهم ترین عوارض پیوند ابرو که افراد بسیار زیادی با آن مواجه شده اند، سیخ شدن ابرو است.

حال می خواهیم بدانیم که دلیل سیخ شدن ابرو چیست؟ اگر قصد دارید پاسخ این سوال را بدانید با ما همراه باشید.

اگر از باریک بودن و کم پشت بودن ابرو‌های خود رنج می‌برید، روش‌های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کند ابرو‌های پرپشت و زیبایی داشته باشید. اما به ماندگاری هر یک از این روش‌ها توجه کنید.

برای مثال اگر چه روش‌های آرایشی زود بازده هستند و شما درعرض چند ساعت می‌توانید از داشتن ابرو‌های زیبا لذت ببرید ولی این روش‌ها ماندگاری چندانی ندارند و از طرف دیگر چهره شما را غیر طبیعی جلوه می‌دهند. بهترین کار، رفتن به سراغ کاشت ابرو است.

اما ممکن است یکی از نزدیکان شما به تازگی این عمل زیبایی را انجام داده و به مشکل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو مواجه شده است. برای اینکه بدانیم این اتفاق به چه دلایلی رخ می‌دهد حتماً این مقاله را با دقت مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا پیوند ابرو برای شما مناسب است یا خیر.

 

مهمترین دلایل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو

ابرو جزء مهمی از چهره به حساب می‌آید و در نتیجه کم پشتی ابرو و سیخ شدن مو‌ها در این قسمت تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره و حالت چشم‌ها می‌گذارد.

بنابراین وقتی قرار است کاشت ابرو را انجام دهید باید به کلینیک‌های مجهز و معتبر همانند مدرن کلینیک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که این عمل زیبایی با دقت و کیفیت بالایی انجام می‌شود. در غیر این صورت ممکن است اتفاقاتی همانند سیخ شدن ابرو بعد از پیوند ابرو رخ بدهد. این مشکل بنا به دلایلی بروز می‌کند:

1-    عدم مهارت متخصص در کاشت

روبروی آینه بایستید و به ابرو‌های خود نگاه کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که ابرو از سه قسمت تشکیل شده است. متخصص باید مهارت بالایی داشته باشد که فولیکول‌ها را دقیقاً در زاویه مناسب قرار دهد تا وقتی ابرو‌ها رشد می‌کنند، ظاهری یکدست و یکنواخت داشته باشند. در غیر این صورت موی ابرو حالت شلخته و سیخ شده به خود می‌گیرد.

2-    جنس موی پیوندی

در زمان کاشت ابرو متخصص به سراغ بانک مو در قسمت پشت سر می‌رود. اگر مو‌های شما خشک و زمخت باشند، شاهد سیخ شدن ابرو بعد از پیوند مو خواهید بود. زمانی که شما به مدرن کلینیک مراجعه می‌کنید، متخصص باید وضعیت موی سر شما را کنترل کند.

افرادی که موی ضخیم و مجعد دارند، ممکن است نتوانند به نتیجه ‌ایده‌آل از پیوند ابرو برسند و به همین دلیل متخصصان ما خود را متعهد می‌دانند که این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهند. به هر حال متقاضیان هزینه زیادی را برای این عمل زیبایی صرف می‌کنند و دوست دارند به نتیجه دلخواه برسند.

3-    عدم توجه به نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو

توجه داشته باشیم که دو هفته اول بعد از ایمپلنت ابرو، دو هفته طلایی به حساب می‌آید. اگر شما از ابرو‌های خود به درستی مراقبت نکنید، نه تنها ممکن است فولیکول‌های پیوندی از دست برود بلکه به علت جابجا شدن فولیکول‌ها، احتمال دارد دچار سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو شوید.

بنابراین تمامی نکات توصیه شده توسط متخصص را جدی بگیرید. برای مثال در دو هفته اول به هیچ عنوان نباید به محیط‌های گرم بروید. اگر احساس سوزش و خارش دارید نباید ابروها را لمس کنید چون هر گونه فشاری که به ابرو وارد می‌شود منجر به از بین رفتن فولیکول‌ها و جابجا شدن آن‌ها می‌گردد.

از طرف دیگر در یک ماه اول حتماً آب کافی بنوشید چرا که اگر رطوبت پوست تأمین نشود کاهش کیفیت پوست و خشک شدن آن، بر روی روند رشد فولیکول‌ها تأثیر گذاشته و می‌تواند موجب سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو شود.

 

قسمت های تشکیل دهنده ابرو

برای اینکه در خصوص سیخ شدن ابرو بعد از کاشت با شما صحبت کنیم لازم است که ابتدا در خصوص بخش های تشکیل دهنده ابرو نکاتی را شرح دهیم.

ابرو به صورت کلی از سه قسمت تشکیل می شود که این بخش ها عبارتند از: تاج ابرو، دم ابرو و قله یا آرک ابرو.

تاج ابرو به قسمت جلویی ابرو گفته می شود که در انتهای خط بینی قرار گرفته است.

دم و یا دنباله ابرو نیز به انتهای ابرو گفته می شود که در کنار گوشه چشم قرار می گیرد.

قله و یا آرک ابرو نیز به بلند ترین قسمت ابرو گفته می شود که بیشتری فاصله تا چشم را دارد.

 

الگوی رشد تار های ابرو

 

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت – الگوی رشد تار های ابر

با در نظر گرفتن بخش های تشکیل دهنده ابرو باید به این موضوع اشاره شود که هر کدام از قسمت های تشکیل دهنده ابرو که در قسمت فوق ذکر شد، دارای الگوی رشد متفاوتی هستند و الگوی رشد تارهای ابرو در هر کدام از این سه قسمت با هم متفاوت است و در جهت های مختلفی ابرو در این بخش ها رشد می کنند.

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

حال می خواهید بدانید که ارتباط موارد ذکر شده در قسمت فوق با علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟ در این خصوص باید خدمت شما عزیزان بگوییم که اصلی ترین عامل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو این است که پیوند ابرو در این بخش ها بر اساس الگوی رشد طبیعی تارهای ابرو در هر کدام از این بخش ها انجام نمی شود.

به عبارت دیگر پزشک برای کاشت ابرو در هر کدام از قسمت های تشکیل دهنده ابرو، الگوی رشد تارهای ابرو را در نظر نمی گیرد و بدون توجه به انها کاشت ابرو را انجام می دهد.

در نتیجه زمانی که ابرو های کاشته شده رشد می کنند، حالتی سیخ سیخی پیدا می کنند و باعث آزرده خاطر شدن افراد می شوند.

با این وجود برای انتخاب پزشک و کلینیکی که کاشت ابرو را برای شما انجام دهد ، باید بسیار دقت کنید و به کلینیک هایی برای پیوند ابرو مراجعه کنید که پیوند ابرو را به خوبی برایتان انجام دهد.

به عبارت دیگر، دقت و مهارت پزشک برای کاشت ابرو مساله بسیار مهمی است و هر چه پزشک از دقت بیشتری در هنگام پیوند ابرو برخوردار باشد، نتیجه حاصل از کاشت ابرو موفقیت پذیر تر و طبیعی تر خواهد بود.

کلینیک تخصصی پوست و مو مدرن

دوستان عزیز چنانچه قصد دارید هر یک از خدمات پوست و مو مانند: کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش و سبیل و … را انجام دهید، به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای انجام این امور به کلینیک زیبایی مدرن مراجعه کنید و از تخصص و تجربه پزشکان ماهر ما در این مجموعه بهره مند شوید.

به شما تضمین می دهیم که درصورت مراجعه به کلینیک زیبایی مدرن از انجام عملیات مورد نظر پشیمان نشوید و نتیجه رضایت بخشی دریافت کنید.

کلام پایانی

 از زمانی که کاشت ابرو به اتمام می‌رسد، نزدیک به ۹ ماه زمان لازم است تا شما بتوانید نتیجه نهایی آن را مشاهده کنید. برای اینکه با مشکلاتی همانند سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو مواجه نشوید از همان ابتدا به کلینیک‌های معتبر و شناخته شده همانند مدرن کلینیک مراجعه کنید تا متخصصان حرفه‌ای ابتدا وضعیت بانک موی شما را کنترل کنند و در صورتی که کاندید مناسبی بودید، اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

همچنین در بازه زمانی بعد از پیوند ابرو به تمامی توصیه‌های متخصص توجه داشته باشید تا به صورت ناخواسته، آسیبی به ابرو‌های پیوندی وارد نشده و بعد از ۹ ماه بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

با در نظر گرفتن مساله ای که علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت می باشد، برای پیوند ابرو حتما به کلینک های معتبر مراجعه کنید و از تخصص پزشکان با تجربه بهره مند شوید.

حتی در صورتی که برای بهره گرفتن از این پزشکان نیاز به پرداخت هزینه بیشتری باشد نیز باز توصیه می کنیم که مراجعه به این کلینیک ها را فراموش نکنید و این مساله را جدی بگیرید.

در غیر این صورت ممکن است که شما نیز به مشکل سیخ شدن ابرو بعد از کاشت مواجه شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

Subscribe
Notify of
guest
2 نظرات
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
پروانه
پروانه
7 months ago

حالا ابروهایی که کاشت شده و سیخ سیخ رو چیکار کنیم که خواب بگیره

فاطیما
فاطیما
6 months ago
Reply to  پروانه

روغن بادام تلخ تا 6 ماه میتونه ابرو رو خوب حالت بده و تقویت کنه. بعد از سه ماه از کاشت هم آلوورا طبیعی بزنید ابروهاتون.

آخرین اخبار و مقالات

مقایسه کاشت مو و میکرو اسکالپ سر

فهرست محتوا Toggle همه چیز در مورد کاشت مواهمیت روش میکرو اسکالپ جمع بندی پیشرفت علم و تکنولوژی باعث به وجود آمدن دستگاه‌های مختلف و پیشرفته شد. این دستگاه‌ها براساس یکسری خصوصیات خارق‌العاده می‌توان... (ادامه)

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شده

فهرست محتوا Toggle ارزیابی کیفیت و طول عمر موهای کاشته شدهعوامل موثر در کیفیت موهای کاشته شدهمعیارها و روش‌های ارزیابی کیفیت موهای کاشته شدهعوامل تأثیرگذار بر طول عمر موهای کاشته شدهروش‌های ارزیابی طول عمر موهارا... (ادامه)

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو

فهرست محتوا Toggle فرایند کاشت ابرو چیست؟چه کسانی کاشت ابرو انجام می دهند؟ آیا کاشت ابرو موثر است؟ قبل از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است؟ مزایای پوشش دهی ابروهای ناقص با کاشت ابرو روش ها و راهکارهای... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار