• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

برای سلامت پوست سر چه کنیم؟

برای سلامت پوست سر چه کنیم؟ آیا از مشکلات مربوط به پوست سر خود خسته شده اید؟

آیا می خواهید مشکلات پوست سر را از بین ببرید؟ پس ما با همراه باشید زیرا در این مقاله می خواهیم بدانیم که برای سلامت پوست سر چه کنیم؟

برای سلامت پوست سر چه کنیم – سلامتی پوست سر موضوع مهمی است که در سلامتی مو نیز تاثیر گذار است و در صورت بروز مشکل و بیماری های مختلف در پوست سر معمولا موها نیز درگیر می شوند و اشخاص ریزش مو پیدا می کنند.

به همین دلیل تمامی افرادی که قصد دارند، موهایی زیبا و شاداب داشته باشند، علاوه بر سلامتی مو، باید سلامتی پوست سر را نیز کنترل کنند تا دچار مشکل نشوند.

برای اطلاع بیشتر از خدمات پوست با ما از طریق لینک در ارتباط باشید.

برای سلامت پوست سر چه کنیم؟

برای سلامت پوست سر می توان اموری به شرح زیر را انجام داد تا پوست سر و موهایی سالم داشت:

پرهیز از استحمام با آب داغ:

استحمام با آب داغ باعث خشک شدن پوست سر و مو می شود و رطوبت موردنیاز پوست و مو را از بین می برد. به همین دلیل برای سلامت پوست سر، توصیه ما به شما عزیزان این است که از شست شوی موها با آب داغ پرهیز کنید و به جای آن از آب ولرم برای شست و شوی مو استفاده نمایید.

نوشیدن آب به میزان مورد نیاز در طول روز:

کمبود آب بدن در طول روز از جمله مهم ترین مسائلی است که باعث خشکی پوست سر و مو می شود و خشکی پوست سر و مو نیز باعث ضعیف شدن مو و پوسته پوسته شدن سر می گردد.

در نتیجه برای پرهیز از وقوع این مسائل باید در طول روز به میزان هشت لیتر آب نوشید، تا رطوبت مورد نیاز برای پوست سر تامین شود.

پاکسازی و شست شوی صحیح پوست سر:

هنگام استحمام به پاکسازی و شست و شوی صحیح پوست سر توجه کنید و دقت داشته باشید تا مواد شوینده به صورت کامل از روی پوست سر و موهای شما پاک شده باشند تا دچار ریزش مو و بروز مشکلات پوستی نشوید.

برای سلامت پوست سر چه کنیم – ماساژ پوست سر:

ماساژ دادن پوست سر راهکار بسیار مفیدی برای سلامتی پوست سر است.  زیرا هنگامی که ماساژ پوست سر انجام می دهید، گردش خون در پوست سر افزایش می یابد و در نتیجه مواد موردنیاز برای پوست و مو در این قسمت از بدن تامین می گردد. همچنین با ماساژ پوست سر و افزایش گردش خون در این بخش، اکسیژن موردنیاز برای مو نیز تامین می شود.

عدم استفاده بیش از حد از رنگ مو و دکلره مو:

رنگ موی شیمیایی و مواد دکلره مو در صورتی که بیش از حد استفاده شوند، نه تنها باعث بروز مشکلاتی برای مو می گردند بلکه به پوست سر نیز آسیب می زنند. بسیاری از افراد تنها با یک بار استفاده از مواد دکلره و یا رنگ مو دچار زخم های وسیعی در پوست سر می شوند.

حال تصور کنید که با افزایش دفعات استفاده از این مواد شیمیایی چه وضعیتی در پوست سر ایجاد می شود.

بر این اساس به شما هموطنان توصیه می کنیم که برای سلامتی پوست سر خود، استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن مو را کاهش دهید.

تامین اکسیژن مورد نیاز برای پوست سر:

کمبود اکسیژن برای پوست سر و مو باعث بروز بیماری هایی زیادی می شود. به عنوان مثال: کمبود اکسیژن در این بخش باعث بروز قارچ و عفونت در پوست سر می گردد و ریزش مو را پدید می آورد. به همین دلیل باید اکسیژن کافی برای مو را در طول روز فراهم کنید که بخشی از این اکسیژن از طریق گردش خون تامین می شود و بخشی دیگر نیز باید به صورت طبیعی فراهم شود.

به عنوان مثال: بانوانی که مدت زمان زیادی در طول روز از روسری برای پوشاندن موهای خود استفاده می کنند، در معرض بروز این مشکل هستند و باید ساعاتی در طول روز را به موهای خود استراحت دهند.

برای سلامت پوست سر چه کنیم – استفاده از شوینده های مناسب:

برخی از مواد شوینده که برای مو استفاده می شوند، بسیار قوی هستند و نباید به صورت دائم از آنها استفاده شود، بلکه این مواد شوینده قوی را باید در فواصل زمانی مشخصی استفاده کرد. مثلا می توان آن ها را هفته ای یک مرتبه استفاده نمود تا از آسیب دیدن مو و پوست سر جلوگیری به عمل آید.

 

 

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار