• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو

آیا از ارتباط بین پوست سر و ریزش مو، آگاه هستید؟ آیا بروز بیماری های پوست سر با ریزش مو مرتبط هستند؟

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو – عده زیادی از افراد هنوز نمی دانند که بروز بیماری ها و مشکلات مربوط به پوست سر در ریزش مو نیز تاثیر گذار هستند و در بسیاری از مواقع بروز ریزش مو در افراد به علت مشکلات و بیماری های پوست سر است، بلکه این دسته از افراد می پندارند که تمامی این مشکلات بر اثر بیماری های مربوط به مو رخ می دهند.

همکاران ما در مجموعه کلینیک زیبایی مدرن برای اینکه چنین افرادی را از وجود ارتباط بین پوست سر و ریزش مو آگاه کنند، این مطلب را آماده کرده اند.

برای اطلاع بیشتر از خدمات پوست از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو:

به طور کلی ارتباط پوست سر و ریزش مو در وسعت زیادی از مسائل خلاصه می شوند که شرح همه آنها در بطن این مقاله نمی گنجد. به همین دلیل ما تنها دو مورد از مشکلات پوست سر را که باعث ریزش مو می شوند، برای شما در این مقاله شرح خواهیم داد که یکی از آنها التهاب پوست سر و ریزش مو است و دیگری علت سوزش کف سر و ریزش مو می باشد.

التهاب پوست سر و ریزش مو:

معمولا بروز التهابات پوستی مانند: خارش پوست سر و یا زخم شدن پوست سر نشان دهنده بروز بیماری هایی در ناحیه پوست سر هستند که این بیماری ها می توانند علاوه بر صدمه زدن به پوست سر باعث بروز ریزش مو نیز بشوند.

به عنوان مثال: ابتلا به بیماری عفونت قارچی و یا پسوریازیس در پوست سر می تواند منجر به ریزش مو شود زیرا در این قبیل بیماری ها، فولیکول های مو نیز عفونی می گردند و تحریک می شوند که در نهایت با ریزش مو نتیجه خود را نشان می دهند.

خوشبختانه برای درمان اینگونه مشکلاتی که در پوست سر به وجود می آیند راهکارهایی وجود دارد که در صورت مراجعه به پزشک می توانید آن را درمان کنید. در صورت مراجعه به پزشک، دارو هایی به شما تجویز می شود که این مسائل را برطرف می کند.

فقط باید توجه داشته باشید که در مدت زمان کوتاه و به سرعت به پزشک مراجعه کنید تا از ریزش موی خود جلوگیری نمایید.

علت سوزش کف سر و ریزش مو:

معمولا علت اصلی سوزش کف سر نیز وجود التهابات در پوست سر و زخم شدن پوست سر است که با بروز این زخم ها که همراه با خارش شدید هستند، کف سر نیز شروع به سوزش می کند.

در نتیجه باید این مشکل را جدی گرفت و برای درمان آن اقدام کرد زیرا این مسائل نشان دهنده وجود بیماری های مربوط به پوست سر هستند و ممکن است که با ریزش مو همراه باشند.

همچنین لازم به ذکر است که علت سوزش کف سر می تواند بر اساس مسائل و مشکلات داخلی بدن باشد. به عنوان مثال: ممکن است که به علت کمبود آهن و یا کمخونی و حتی کمبود آب در بدن این مشکلات به وجود آیند. زیرا با کمبود آب در بدن طوبت مورد نیاز برای پوست سر تامین نمی شود و پوست خشک می شود و در نتیجه ممکن است که به علت خشکی شدید، حالت سوزش پیدا کند.

علاوه بر آن با کمخونی و یا کمبود آهن نیز اکسیژن مورد نیاز برای پوست سر و مواد معدنی مورد نیاز برای آن تامین نمی شود که این مسائل نیز ممکن است که به صورت سوزش کف سر خود را نشان دهند.

در انتها باید گفت که با توجه به اینکه در میان پوست سر و ریزش مو ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، چنانچه هر گونه مشکلی در این بخش پدید آید باید فورا برای درمان آن اقدام کرد تا از ریزش مو جلوگیری به عمل آید.

در غیر این صورت ترمیم موهای از دست رفته، هزینه و مدت زمان زیادی را نیازمند خواهد بود و ممکن است که حتی با استفاده از تکنیک های ترمیم مو هم نتوان از موهایی طبیعی و زیبا برخوردار شد.

پس با این وجود پیشگیری بهتر از درمان است و به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن از بروز این مسائل پیشگیری کنید تا به درمان و به کار گرفتن راهکار های درمانی و صرف هزینه و وقت زیاد نیاز نداشته باشید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

مدت بی حسی بعد از کاشت مو

مدت بیحسی بعد از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انواع بیحسی های سر در فرایند کاشت موواکنش های بعد از عمل کاشت مو مراقب های پس از کاشت موی سرچرا برای کاشت مو از بیحسی ها استفاده می شود؟ مدت بی حسی بعد از کاشت مو به صورت روتین تا... (ادامه)

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

کاشت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی چهره

فهرست محتوا Toggle دلایل کاشت ابرو اقدامات قبل از کاشت ابرومراقبت های بعد از کاشت ابرو تاثیر کاشت ابرو بر زیبایی صورتکاشت ابرو چگونه انجام می گیرد؟کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟  کاشت ابرو ... (ادامه)

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد

کاشت مو و روش‌های پیشگیری از ریزش مجدد مو

فهرست محتوا Toggle کاشت مو و انواع روش‌های آن علل ریزش مو پس از کاشتپیشگیری از ریزش مجدد مو پس از کاشت پیشگیری از ریزش مجدد مو بعد از کاشت و روش‌های آن چیست؟ کاشت مو یکی از روش‌های موثر برای رف... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار