• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو

آیا از ارتباط بین پوست سر و ریزش مو، آگاه هستید؟ آیا بروز بیماری های پوست سر با ریزش مو مرتبط هستند؟

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو – عده زیادی از افراد هنوز نمی دانند که بروز بیماری ها و مشکلات مربوط به پوست سر در ریزش مو نیز تاثیر گذار هستند و در بسیاری از مواقع بروز ریزش مو در افراد به علت مشکلات و بیماری های پوست سر است، بلکه این دسته از افراد می پندارند که تمامی این مشکلات بر اثر بیماری های مربوط به مو رخ می دهند.

همکاران ما در مجموعه کلینیک زیبایی مدرن برای اینکه چنین افرادی را از وجود ارتباط بین پوست سر و ریزش مو آگاه کنند، این مطلب را آماده کرده اند.

برای اطلاع بیشتر از خدمات پوست از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

ارتباط بین پوست سر و ریزش مو:

به طور کلی ارتباط پوست سر و ریزش مو در وسعت زیادی از مسائل خلاصه می شوند که شرح همه آنها در بطن این مقاله نمی گنجد. به همین دلیل ما تنها دو مورد از مشکلات پوست سر را که باعث ریزش مو می شوند، برای شما در این مقاله شرح خواهیم داد که یکی از آنها التهاب پوست سر و ریزش مو است و دیگری علت سوزش کف سر و ریزش مو می باشد.

التهاب پوست سر و ریزش مو:

معمولا بروز التهابات پوستی مانند: خارش پوست سر و یا زخم شدن پوست سر نشان دهنده بروز بیماری هایی در ناحیه پوست سر هستند که این بیماری ها می توانند علاوه بر صدمه زدن به پوست سر باعث بروز ریزش مو نیز بشوند.

به عنوان مثال: ابتلا به بیماری عفونت قارچی و یا پسوریازیس در پوست سر می تواند منجر به ریزش مو شود زیرا در این قبیل بیماری ها، فولیکول های مو نیز عفونی می گردند و تحریک می شوند که در نهایت با ریزش مو نتیجه خود را نشان می دهند.

خوشبختانه برای درمان اینگونه مشکلاتی که در پوست سر به وجود می آیند راهکارهایی وجود دارد که در صورت مراجعه به پزشک می توانید آن را درمان کنید. در صورت مراجعه به پزشک، دارو هایی به شما تجویز می شود که این مسائل را برطرف می کند.

فقط باید توجه داشته باشید که در مدت زمان کوتاه و به سرعت به پزشک مراجعه کنید تا از ریزش موی خود جلوگیری نمایید.

علت سوزش کف سر و ریزش مو:

معمولا علت اصلی سوزش کف سر نیز وجود التهابات در پوست سر و زخم شدن پوست سر است که با بروز این زخم ها که همراه با خارش شدید هستند، کف سر نیز شروع به سوزش می کند.

در نتیجه باید این مشکل را جدی گرفت و برای درمان آن اقدام کرد زیرا این مسائل نشان دهنده وجود بیماری های مربوط به پوست سر هستند و ممکن است که با ریزش مو همراه باشند.

همچنین لازم به ذکر است که علت سوزش کف سر می تواند بر اساس مسائل و مشکلات داخلی بدن باشد. به عنوان مثال: ممکن است که به علت کمبود آهن و یا کمخونی و حتی کمبود آب در بدن این مشکلات به وجود آیند. زیرا با کمبود آب در بدن طوبت مورد نیاز برای پوست سر تامین نمی شود و پوست خشک می شود و در نتیجه ممکن است که به علت خشکی شدید، حالت سوزش پیدا کند.

علاوه بر آن با کمخونی و یا کمبود آهن نیز اکسیژن مورد نیاز برای پوست سر و مواد معدنی مورد نیاز برای آن تامین نمی شود که این مسائل نیز ممکن است که به صورت سوزش کف سر خود را نشان دهند.

در انتها باید گفت که با توجه به اینکه در میان پوست سر و ریزش مو ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، چنانچه هر گونه مشکلی در این بخش پدید آید باید فورا برای درمان آن اقدام کرد تا از ریزش مو جلوگیری به عمل آید.

در غیر این صورت ترمیم موهای از دست رفته، هزینه و مدت زمان زیادی را نیازمند خواهد بود و ممکن است که حتی با استفاده از تکنیک های ترمیم مو هم نتوان از موهایی طبیعی و زیبا برخوردار شد.

پس با این وجود پیشگیری بهتر از درمان است و به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن از بروز این مسائل پیشگیری کنید تا به درمان و به کار گرفتن راهکار های درمانی و صرف هزینه و وقت زیاد نیاز نداشته باشید.

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار