• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

فرق تزریق ژل و بوتاکس

آیا می دانید فرق تزریق ژل و بوتاکس چیست؟ آیا تمایل دارید از تفاوت های موجود در میان این دو شیوه اطلاع یابید؟ تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ آیا این سوالات ذهن شما را مشغول کرده است؟

بسیاری از افراد می پندارند که ژل و بوتاکس هر دو یک شیوه است، در حالی که این دو روش با هم تفاوت دارند و هر کدام از آنها در مواقع خاص خود استفاده می شوند.

اما هنوز تفاوت های این دو روش در میان مردم شناخته نشده است و بیشتر افراد نمی دانند که در چه مواقعی باید از بوتاکس استفاده کرد و در چه مواقعی از ژل.

به همین دلیل اشخاصی که در خصوص تفاوت های موجود در بین این دو روش دچار تردید هستند و می خواهند از آنها اطلاع یابند می توانند با خواندن این مطلب پاسخ مشکل خود را دریافت کنند.

فرق تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

برای اینکه با تفاوت های موجود در میان این دو روش آشنا شوید، لازم است که در ابتدا از ماهیت ژل و بوتاکس آگاه گردید.

تزریق بوتاکس به صورت کلی عبارت است از تزریق سم بوتولینیوم به اعضای مختلف صورت و بدن که با تزریق این سم عضو مورد نظر به صورت موقت فلج می شود و اعصاب های آن از کار می افتد. حاصل تزریق بوتاکس به عضو مورد نظر به این گونه است که پس از تزریق چروک های ایجاد شده در پوست از بین می روند و یا عضو مورد نظر حجم پیدا می کند.

در مقابل تزریق بوتاکس تزریق ژل قرار دارد که این تزریق در مواقعی کاربردی است که شخص بخواهد چروک های سطحی موجود بر روی صورت را از بین ببرد. به عنوان مثال: تزریق ژل برای از بین بردن چروک های مربوط به خط لبخند و یا خطوط زیر چشم مناسب می باشد.

فرق تزریق ژل و بوتاکس:

(تفاوت تزریق بوتاکس و ژل):

تفاوت های بارز موجود در میان تزریق بوتاکس و ژل به شرح زیر می باشند:

تزریق ژل معمولا برای افراد 20 الی 25 سال انجام می شود در حالی که تزریق بوتاکس برای افراد 20 سال به بالا انجام می گردد.

تزریق ژل برای تمامی نواحی صورت مناسب است در حالی که از بوتاکس تنها برای نواحی خاصی از قبیل: خط اخم، خط پیشانی، چروک دور چشم، برخی از نواحی پایینی صورت و خط فک می توان استفاده کرد.

میزان دوام و ماندگاری ژل در حدود 8 الی 18 ماه است در حالی که تزریق بوتاکس تنها به میزان 3 الی 4 ماه دوام و ماندگاری دارد.

از ژل برای برطرف کردن چروک های ایجاد شده در بالای گردن و سینه و دست و لاله گوش استفاده می شود در حالی که از تزریق بوتاکس برای درمان مشکلاتی مانند: سر درد، تعریق و دندان قرچه بهره گرفته می شود.

هزینه مورد نیاز برای تزریق بوتاکس و ژل نیز با هم متفاوت هستند اما هزینه هر دوی آنها بر حسب سی سی محاسبه می شود.

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

با توجه به اینکه دو روش تزریقی ژل و بوتاکس شباهت بسیار زیادی به هم دارند، اطلاع از اینکه تزریق ژل بهتر است و یا بوتاکس مساله مهمی تلقی می گردد که این سوال پرسش بسیاری از افراد است.

در پاسخ به این سوال می توان گفت که هر دو روش تزریقی ژل و بوتاکس در زمان و جایگاه خود مناسب هستند و از هر کدام از این دو روش بر اساس وضعیت فرد استفاده می شود.

به عبارت دیگر تزریق ژل برای امور مخصوص به خود مناسب است و تزریق بوتاکس نیز برای امور مربوط به خود. در رابطه با اینکه با توجه به وضعیت فرد از کدام تکنیک استفاده می شود، پزشک معالج تصمیم گیرنده است.

نتیجه گیری:

امیدواریم که مطالب ذکر شده در خصوص فرق تزریق ژل و بوتاکس برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع شده باشد. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص تزریق بوتاکس و ژل به دست آورید، می توانید سایر مطالب ذکر شده در وب سایت کلینیک مدرن را نیز مطالعه کنید.

همکاران ما در رابطه با این دو شیوه مقالات زیادی را برای شما عزیزان آماده کرده اند.

به عنوان مثال: می توانید مقاله خط اخم، خط پیشانی، چروک دور چشم، برخی از نواحی پایینی صورت، خط فک – مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس – هزینه تزریق بوتاکس و … را مطالعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

زمان مناسب برای شروع ورزش و پیاده روی پس از کاشت مو

بهترین زمان برای شروع پیاده روی و ورزش پس از کاشت مو

فهرست محتوا Toggle انتخاب ورزش پس از کاشت موخطرات و احتیاط ها در صورت شروع زود هنگام ورزش پس از کاشت مونکاتی برای حفظ سلامتی پس از کاشت مو با انجام ورزش های مناسب ورزش پس از کاشت مو به نوع فعالیت مو... (ادامه)

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle تفاوت کاشت ریش و سبیل با پیوند ریش و سبیلمدت زمان انجام پیوند ریش و سبیلعلل فقدان و کمبود ریش و سبیل در مردانچه کسانی کیس مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستند؟سخن پایانی پیوند ریش و س... (ادامه)

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیل

فهرست محتوا Toggle آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و سبیلمراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت ریش و سبیلآمادگی برای کاشت ریش و سبیل | آماده سازی پوست صورتسخن پایانی آماده سازی پوست صورت برای کاشت ریش و ... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار