• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

فرق تزریق ژل و بوتاکس

آیا می دانید فرق تزریق ژل و بوتاکس چیست؟ آیا تمایل دارید از تفاوت های موجود در میان این دو شیوه اطلاع یابید؟ تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ آیا این سوالات ذهن شما را مشغول کرده است؟

بسیاری از افراد می پندارند که ژل و بوتاکس هر دو یک شیوه است، در حالی که این دو روش با هم تفاوت دارند و هر کدام از آنها در مواقع خاص خود استفاده می شوند.

اما هنوز تفاوت های این دو روش در میان مردم شناخته نشده است و بیشتر افراد نمی دانند که در چه مواقعی باید از بوتاکس استفاده کرد و در چه مواقعی از ژل.

به همین دلیل اشخاصی که در خصوص تفاوت های موجود در بین این دو روش دچار تردید هستند و می خواهند از آنها اطلاع یابند می توانند با خواندن این مطلب پاسخ مشکل خود را دریافت کنند.

فرق تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

برای اینکه با تفاوت های موجود در میان این دو روش آشنا شوید، لازم است که در ابتدا از ماهیت ژل و بوتاکس آگاه گردید.

تزریق بوتاکس به صورت کلی عبارت است از تزریق سم بوتولینیوم به اعضای مختلف صورت و بدن که با تزریق این سم عضو مورد نظر به صورت موقت فلج می شود و اعصاب های آن از کار می افتد. حاصل تزریق بوتاکس به عضو مورد نظر به این گونه است که پس از تزریق چروک های ایجاد شده در پوست از بین می روند و یا عضو مورد نظر حجم پیدا می کند.

در مقابل تزریق بوتاکس تزریق ژل قرار دارد که این تزریق در مواقعی کاربردی است که شخص بخواهد چروک های سطحی موجود بر روی صورت را از بین ببرد. به عنوان مثال: تزریق ژل برای از بین بردن چروک های مربوط به خط لبخند و یا خطوط زیر چشم مناسب می باشد.

فرق تزریق ژل و بوتاکس:

(تفاوت تزریق بوتاکس و ژل):

تفاوت های بارز موجود در میان تزریق بوتاکس و ژل به شرح زیر می باشند:

تزریق ژل معمولا برای افراد 20 الی 25 سال انجام می شود در حالی که تزریق بوتاکس برای افراد 20 سال به بالا انجام می گردد.

تزریق ژل برای تمامی نواحی صورت مناسب است در حالی که از بوتاکس تنها برای نواحی خاصی از قبیل: خط اخم، خط پیشانی، چروک دور چشم، برخی از نواحی پایینی صورت و خط فک می توان استفاده کرد.

میزان دوام و ماندگاری ژل در حدود 8 الی 18 ماه است در حالی که تزریق بوتاکس تنها به میزان 3 الی 4 ماه دوام و ماندگاری دارد.

از ژل برای برطرف کردن چروک های ایجاد شده در بالای گردن و سینه و دست و لاله گوش استفاده می شود در حالی که از تزریق بوتاکس برای درمان مشکلاتی مانند: سر درد، تعریق و دندان قرچه بهره گرفته می شود.

هزینه مورد نیاز برای تزریق بوتاکس و ژل نیز با هم متفاوت هستند اما هزینه هر دوی آنها بر حسب سی سی محاسبه می شود.

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

با توجه به اینکه دو روش تزریقی ژل و بوتاکس شباهت بسیار زیادی به هم دارند، اطلاع از اینکه تزریق ژل بهتر است و یا بوتاکس مساله مهمی تلقی می گردد که این سوال پرسش بسیاری از افراد است.

در پاسخ به این سوال می توان گفت که هر دو روش تزریقی ژل و بوتاکس در زمان و جایگاه خود مناسب هستند و از هر کدام از این دو روش بر اساس وضعیت فرد استفاده می شود.

به عبارت دیگر تزریق ژل برای امور مخصوص به خود مناسب است و تزریق بوتاکس نیز برای امور مربوط به خود. در رابطه با اینکه با توجه به وضعیت فرد از کدام تکنیک استفاده می شود، پزشک معالج تصمیم گیرنده است.

نتیجه گیری:

امیدواریم که مطالب ذکر شده در خصوص فرق تزریق ژل و بوتاکس برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع شده باشد. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص تزریق بوتاکس و ژل به دست آورید، می توانید سایر مطالب ذکر شده در وب سایت کلینیک مدرن را نیز مطالعه کنید.

همکاران ما در رابطه با این دو شیوه مقالات زیادی را برای شما عزیزان آماده کرده اند.

به عنوان مثال: می توانید مقاله خط اخم، خط پیشانی، چروک دور چشم، برخی از نواحی پایینی صورت، خط فک – مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس – هزینه تزریق بوتاکس و … را مطالعه نمایید.


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار